Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 5. 2017 16:46:38

tomil2002
Člen
Registrace: 26. 2. 2013
Příspěvků: 19

Výmaz náhledu posledních otevřených dokumentů - LibreOffice

Dobrý den , chtěl jsem se zeptat jak mazat náhledy / paměť posledních otevřených dokumentů v LO.Nikdy jsem to nijak neřešil ale poslední dobou používám klasické spouštění programů častěji (dříve jen odkazy na calc atd.) no a všiml jsem si že tam zůstávají stopy po posledních otevřených dokumentech.Tyhle funkce mě ovšem vytáčejí do běla když nějaký prg.chce za každou cenu "pomáhat" aniž bych se o to prosil , nastavil si to sám. Jinak LO je stále super už nic jiného dávno neužívám a při každé aktualizaci se "modlím" aby nebyl "vylepšen/modernizován" jako kdysi MSO v roce 2007.(nejspíš to bude banalita, momentálně prostě nevím , nevšiml jsem si jak to omezit nebo zakázat a tak mě napadlo se zeptat zkušenějších) Děkuji za případnou reakci.

Offline

#2 20. 5. 2017 17:06:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Výmaz náhledu posledních otevřených dokumentů - LibreOffice

Něco podobného se tady už vyskytlo. Tehdy autor požadoval aby se nevytvářel žádný zápis kvůli kontrole třetích osob. Je to v pokročilých nastaveních, ale Vám se asi jedná o něco jiného.


     Nejlepší je otevřít Libre Office jako systém (nikoliv Writer, nebo jinou aplikaci). Je tam možnost promazat náhledy které se udržují v paměti jako poslední dokumenty. Sytémově se dá sice vymazat vše naráz, ale většinou je potřeba promazat jen některé soubory.
     Stačí posunout kurzor na "obrázek" s názvem dokumentu a objeví se křížek v pravém horním rohu. Tím se dá jednoduše seznam dokumentů promazat individuálně. Je to novinka cca rok stará.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 21. 5. 2017 10:11:20

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 156

Re: Výmaz náhledu posledních otevřených dokumentů - LibreOffice

Pokud chcete, aby se naposledy otevřené dokumenty vůbec nezobrazovaly, jděte do zmíněného expertního nastavení (Nástroje - Možnosti - Pokročilé - Otevřít expertní nastavení) a tam změňte hodnotu /org.openoffice.Office.Common/History PickListSize (počet posledních souborů) na 0.

Offline

Zápatí