Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 20. 5. 2017 16:46:38

tomil2002
Člen
Registrace: 26. 2. 2013

Výmaz náhledu posledních otevřených dokumentů - LibreOffice

Dobrý den , chtěl jsem se zeptat jak mazat náhledy / paměť posledních otevřených dokumentů v LO.Nikdy jsem to nijak neřešil ale poslední dobou používám klasické spouštění programů častěji (dříve jen odkazy na calc atd.) no a všiml jsem si že tam zůstávají stopy po posledních otevřených dokumentech.Tyhle funkce mě ovšem vytáčejí do běla když nějaký prg.chce za každou cenu "pomáhat" aniž bych se o to prosil , nastavil si to sám. Jinak LO je stále super už nic jiného dávno neužívám a při každé aktualizaci se "modlím" aby nebyl "vylepšen/modernizován" jako kdysi MSO v roce 2007.(nejspíš to bude banalita, momentálně prostě nevím , nevšiml jsem si jak to omezit nebo zakázat a tak mě napadlo se zeptat zkušenějších) Děkuji za případnou reakci.

#2 20. 5. 2017 17:06:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Výmaz náhledu posledních otevřených dokumentů - LibreOffice

Něco podobného se tady už vyskytlo. Tehdy autor požadoval aby se nevytvářel žádný zápis kvůli kontrole třetích osob. Je to v pokročilých nastaveních, ale Vám se asi jedná o něco jiného.

Nejlepší je otevřít Libre Office jako systém (nikoliv Writer, nebo jinou aplikaci). Je tam možnost promazat náhledy které se udržují v paměti jako poslední dokumenty. Sytémově se dá sice vymazat vše naráz, ale většinou je potřeba promazat jen některé soubory.
     Stačí posunout kurzor na "obrázek" s názvem dokumentu a objeví se křížek v pravém horním rohu. Tím se dá jednoduše seznam dokumentů promazat individuálně. Je to novinka cca rok stará.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 21. 5. 2017 10:11:20

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011

Re: Výmaz náhledu posledních otevřených dokumentů - LibreOffice

Pokud chcete, aby se naposledy otevřené dokumenty vůbec nezobrazovaly, jděte do zmíněného expertního nastavení (Nástroje - Možnosti - Pokročilé - Otevřít expertní nastavení) a tam změňte hodnotu /org.openoffice.Office.Common/History PickListSize (počet posledních souborů) na 0.

Zápatí