Já si nemyslím že by autor měl na mysli zrovna kvadratickou interpolaci. Ono těch "interpolací" je více druhů a typické statistické interpolaci se říká jinak - jsou to testy na odchylky od průměru. Běžně se užívají dva druhy. Je to jednak průměrná odchylka z absolutních odchylek od aritmetického průměru (lineární jednorozměrné řešení) a potom směrodatná odchylka (kvadratické řešení). Vše také souvisí s metodou nejmenších čtverců. Mimo toho se testují také kubická řešení - výstupem jsou například meteorologické modely okluzních front, nebo GIS aplikace. Zjednodušeně lze říct, že to souvisí se vzájemnou závislostí/nezávislostí X;Y;Z.
Osobně si myslím, že by to chtělo extrapolaci, nebo aproximaci rozměrů vzhledem k nějakým základním rozměrům. Myslím si, že je potřeba nikoliv doplňovat uzlové body (neexistující rozměr v prvním sloupci) ale testovat jen reálně exitující rozměry skladových položek. Nejspíš půjde o test na stejnou tloušťku ze které se dají dělat stejné výrobky.
Jako obecný problém se jedná nejspíš o nalezení nejefektivnější skladby tak aby byl co nejmenší prostřih (vyloučení ano/ne takových případů kdy nelze prostříhnout padacími nůžkami - střih je nutný přímkou naráz jinak by to musel dělat nějaký automat - laser, voda ap.) eliminoval ztráty respektive dokoupení potřebného materiálu.
Samozřejmě interpolací se dotaneme k síti z nejmenších čtverců x^2(cm, mm) která by měla pokrýt každou položku celočíselně. Problém spočívá spíš v tom jak na různé plochy uspořádat určitý základní rozměr. Výchozím měřítkem je obsah X*Y/x^2 materiálu skladové položky. Z toho lze dovodit kolik základních rozměrů by se mělo do rozměrů skladové položky vejít (v nejlepším případě beze ztráty).
Na to existují programy v CAD aplikacích, ale musí se vědět jaké. Myslím že to umí aplikace pro klempíře, ale podobný problém řeší kartonážky, šicí dílny a mnoho jiných oborů. Vím že se dají najít nejoptimálnější prostřihy i pro nepravidelné plochy.
Vzhledem k nejasnému účelu není ani možné dovodit jakou interpolaci má autor na mysli. Je to zaklínadlo s mnoha variantami řešení. Dokonce nemám ani představu jak si s výstupy interpolací autor poradí a co z ních vyčte. Ačkoliv když je vloží do správného grafu může dostat nějakou miniaturu části tvaru který bude reprezentován vyhlazenými křivkami, nebo obdélník který se hodí pro manuální naplánování prostřihu a podobně.
Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ