Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 12. 4. 2017 08:53:26

vpyzamu
Člen
Registrace: 12. 4. 2017

v obsahu se nezobrauje číslování stran (LO) - VYŘEŠENO

dobrý den,

prosím o radu - při vytvoření obsahu z naformátovaného textu se mi zobrazí spousta teček, které přesahují okraj stránky, ale číslo tam nikdy není. Přitom čísla mám vloženy v zápatí.
přikládám print screen http://www.imgup.cz/image/LIck

nevím, co nastavit, aby se mi číslování v obsahu zobrazilo.

díky
veronika

Editoval vpyzamu (12. 4. 2017 11:43:48)

#2 12. 4. 2017 10:44:25

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: v obsahu se nezobrauje číslování stran (LO) - VYŘEŠENO

Tohle bude mít souvislost s velikostí a pootočením stránky. Musíte tam mít nějaký obludný formát nejspíš "na šířku". Ten obsah se generuje "od kraje" do "kraje" - takže na konci teček by mělo být číslo stránky a na to screenu není konec řádku vidět.

Podávejte se na FORMÁT > STRÁNKY. Mělo by tam být A4 na stojato.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 12. 4. 2017 10:54:28

vpyzamu
Člen

obludný formát mám záměrně smile ten textu právě píšu do formátu stránky a4 - na šířku, navíc do dvou sloupců. mám tak pojatou celou dokumentaci a tohle bych chtěla zachovat. i jiné dokumentace jsem měla takhle rozvržené, ale nikdy jsem se zobrazováním čísel stran v obsahu problém neměla. vím, že to může fungovat správně i při a4/na šířku/2 sloupce...

spíš bych potřebovala, aby se změnilo formátování obsahu, než formát stránky

#4 12. 4. 2017 11:10:28

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Možná by to chtělo použít formát "příručky" (brožury) tam se to skládá do dvou polovin (2 x A5). Jinak by to mohlo být také v určení dvou sloupců na stránce a také by to mělo chodit. Další variantou by bylo vložení sekcí ale pak by asi musely být sekce všude.
     Zřejmě budete potřebovat udělat speciální formát pro stránku s obsahem a ostatní normálně s jedním sloupcem. To se dá udělat snadno jako vlastní styl, respektive osnovu ap.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#5 12. 4. 2017 11:40:45

vpyzamu
Člen

na ty příručky jsem nepřišla, ale zjistila jsem, že když jednoduše odstraním formátování (tzn. tělo textu mám nastaveno pro a4/šířka/2 sloupce), čísla stránek v obsahu se najednou zobrazí. takže jsem si vytvořila nový formát pro obsah a nejdůležitější bylo nastavení rozsahu u tabulátorů. z původních 26 cm jsem udělala zhruba polovinu - 12 cm a číslování stránek se objevilo už v rámci obou sloupců.
http://www.imgup.cz/image/LIcy

alespoň děkuju za navedení smile

#6 24. 4. 2017 19:51:04

richcis007
Člen
Registrace: 24. 4. 2017

Ja Vám mohu pomoci tak, že jsi čísla strán napíšete manuálne a nebudete se toho velmi šprtat.

Zápatí