Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 4. 2017 08:53:26

vpyzamu
Člen
Registrace: 12. 4. 2017
Příspěvků: 3

v obsahu se nezobrauje číslování stran (LO) - VYŘEŠENO

dobrý den,

prosím o radu - při vytvoření obsahu z naformátovaného textu se mi zobrazí spousta teček, které přesahují okraj stránky, ale číslo tam nikdy není. Přitom čísla mám vloženy v zápatí.
přikládám print screen http://www.imgup.cz/image/LIck

nevím, co nastavit, aby se mi číslování v obsahu zobrazilo.

díky
veronika

Editoval vpyzamu (12. 4. 2017 11:43:48)

Offline

#2 12. 4. 2017 10:44:25

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: v obsahu se nezobrauje číslování stran (LO) - VYŘEŠENO

Tohle bude mít souvislost s velikostí a pootočením stránky. Musíte tam mít nějaký obludný formát nejspíš "na šířku". Ten obsah se generuje "od kraje" do "kraje" - takže na konci teček by mělo být číslo stránky a na to screenu není konec řádku vidět.



     Podávejte se na FORMÁT > STRÁNKY. Mělo by tam být A4 na stojato.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 12. 4. 2017 10:54:28

vpyzamu
Člen
Registrace: 12. 4. 2017
Příspěvků: 3

Re: v obsahu se nezobrauje číslování stran (LO) - VYŘEŠENO

obludný formát mám záměrně smile ten textu právě píšu do formátu stránky a4 - na šířku, navíc do dvou sloupců. mám tak pojatou celou dokumentaci a tohle bych chtěla zachovat. i jiné dokumentace jsem měla takhle rozvržené, ale nikdy jsem se zobrazováním čísel stran v obsahu problém neměla. vím, že to může fungovat správně i při a4/na šířku/2 sloupce...

spíš bych potřebovala, aby se změnilo formátování obsahu, než formát stránky

Offline

#4 12. 4. 2017 11:10:28

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: v obsahu se nezobrauje číslování stran (LO) - VYŘEŠENO

Možná by to chtělo použít formát "příručky" (brožury) tam se to skládá do dvou polovin (2 x A5). Jinak by to mohlo být také v určení dvou sloupců na stránce a také by to mělo chodit. Další variantou by bylo vložení sekcí ale pak by asi musely být sekce všude.
     Zřejmě budete potřebovat udělat speciální formát pro stránku s obsahem a ostatní normálně s jedním sloupcem. To se dá udělat snadno jako vlastní styl, respektive osnovu ap.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 12. 4. 2017 11:40:45

vpyzamu
Člen
Registrace: 12. 4. 2017
Příspěvků: 3

Re: v obsahu se nezobrauje číslování stran (LO) - VYŘEŠENO

na ty příručky jsem nepřišla, ale zjistila jsem, že když jednoduše odstraním formátování (tzn. tělo textu mám nastaveno pro a4/šířka/2 sloupce), čísla stránek v obsahu se najednou zobrazí. takže jsem si vytvořila nový formát pro obsah a nejdůležitější bylo nastavení rozsahu u tabulátorů. z původních 26 cm jsem udělala zhruba polovinu - 12 cm a číslování stránek se objevilo už v rámci obou sloupců.
http://www.imgup.cz/image/LIcy

alespoň děkuju za navedení smile

Offline

#6 24. 4. 2017 19:51:04

richcis007
Člen
Registrace: 24. 4. 2017
Příspěvků: 3

Re: v obsahu se nezobrauje číslování stran (LO) - VYŘEŠENO

Ja Vám mohu pomoci tak, že jsi čísla strán napíšete manuálne a nebudete se toho velmi šprtat.

Offline

Zápatí