Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 2. 2017 10:03:10

ZdenekC
Člen
Registrace: 6. 10. 2010
Příspěvků: 50

Jak omezit nabídku posledních dokumentů - VYŘEŠENO

Nevím jak omezit počet nabízených posledních dokumentů, příp. jak tuto službu úplně zrušit.

Editoval ZdenekC (4. 2. 2017 07:15:22)

Offline

#2 2. 2. 2017 12:46:09

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak omezit nabídku posledních dokumentů - VYŘEŠENO

Já doporučuji čas od času vymazat seznam. Když se dobře podíváte tak v položce poslední dokumenty máte úplně dole volbu smazat seznam. Muselo by se to řešit makrem nebo dokonce zásahem do XML a to mi připadá zbytečné. nepíšete pro jaký systém byste potřeboval úpravu (AOO, nebo LO).
     Systém je specifický pro celý balík - nelze ho tedy odstarnit jen pro Writer. Dá se však v hlavním menu vypnout položku - pokud by takové řešení stačilo - podívám se na to.
     Něco málo se dá dělat s nastavením pro specifického uživatele, ale nevím jak to funguje pro který systém AOO, LO. Místo toho myslím bude lepší vždy smazat ručně seznam. Napadá mne jediná potřeba - aby Vás někdo nekontroloval co jste měl otevřené. Pokud je to opravdu potřeba pokusím se udělat makro ale nezdá se mi že by to bylo nějak podstatné. Já osobně bych se bez toho obešel jen obtížně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 2. 2. 2017 15:18:20

ZdenekC
Člen
Registrace: 6. 10. 2010
Příspěvků: 50

Re: Jak omezit nabídku posledních dokumentů - VYŘEŠENO

Děkuji za odpověď. Zajímala by mne úprava jak pro AOO tak pro LO. A to skutečně pro celé balíky.
V mém případě jsou důvody dva. Jeden, o kterém sám píšete. Druhý - osobně mě ty mnohočetné nabídky štvou, protože je nepotřebuji. Jsem zvyklý vždy otvírat potřebný soubor pomocí některého "commanderu", protože přesně vím, co kde mám, co kde hledám, na čem chci pracovat. Možnost nastavení počtu posledních souborů (včetně "žádný") bych považoval za ideální. Pokud by s tím byl problém, tak bych přivítal možnost úplného vypnutí.

Offline

#4 2. 2. 2017 16:15:34

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak omezit nabídku posledních dokumentů - VYŘEŠENO

Dobrá podívám se na to. Ale dnes jedu hlídat vnuka protože mají prázdniny. Kdy se k tomu dostanu nevím ale snad v neděli. Musím najít místo v XML kde se to dá vypnout (nejspíš stačí zadat 0 nebo false) ale nevím kde to je a musím prostudovat kilometry kódu.
     Když by Vám stačilo jen vypnutí jednoho modulu (Writer, Calc ap) tak bych to udělal šablonou, ale pokud to má být pro všechny moduly a ještě pro oba balíky tak to chce komplexní zásah, který ale budete muset udělat vždy když přeinstalujete na novou verzi.


     Měl jsem kolegu u BM v Janově který comp otevíral do WindowsCommandera (dnes je to TotalCommander) a náramně si to užíval - odmítal jakékoliv jiné řešení takže vím oč jde. Jenom mne napadá, že otevíráte nejprve celý systém LO, nebo AOO. Když byste otevíral jen jednotlivé typy Calc, Writer... tak Vám to vadit nebude. Ale chápu že to berete jako node ze kterého si berete další výběr nebo otevíráte jen folder? Pak by Vám ale vůbec nevadilo zavádění jen historie kterou někdo může kontrolovat.
     Až budu vědět víc tak se ozvu. Když byste potřeboval rychlé řešení udělám šablony které tuhle položku mít nebudou. Pak byste ale musel otevírat typ dokumentu opravdu z foldru.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 2. 2. 2017 16:23:35

ZdenekC
Člen
Registrace: 6. 10. 2010
Příspěvků: 50

Re: Jak omezit nabídku posledních dokumentů - VYŘEŠENO

Děkuji za nabídku. Na vyřešení nespěchám, jsem Vám vděčen, že se tím budete zabývat.
Normálně otevírám soubory z commanderu. Někdy ale otevírám celý balík AOO nebo LO a pak jsem zaskočen tím, jak jsem byl bez mého souhlasu sledován.

Offline

#6 2. 2. 2017 22:44:26

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 156

Re: Jak omezit nabídku posledních dokumentů - VYŘEŠENO

ZdenekC napsal(a)

Nevím jak omezit počet nabízených posledních dokumentů, příp. jak tuto službu úplně zrušit.

V expertním nastavení změňte hodnotu vlastnosti /org.openoffice.Office.Common/History PickListSize na 0 (odpověď z tohoto vlákna).

Offline

#7 3. 2. 2017 07:36:38

ZdenekC
Člen
Registrace: 6. 10. 2010
Příspěvků: 50

Re: Jak omezit nabídku posledních dokumentů - VYŘEŠENO

Díky.
V LO to funguje!
Nevím, jak se dostat do expertního nastavení v AOO.

Offline

#8 3. 2. 2017 10:58:12

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 156

Re: Jak omezit nabídku posledních dokumentů - VYŘEŠENO

AOO expertní nastavení nemá, je to vlastnost specifická pro LO - v AOO by snad šlo upravit uživatelské nastavení (viz zde), kdysi jsem používal také nějaké rozšíření, které změnit počet posledních dokumentů umožňovalo.

Offline

#9 3. 2. 2017 11:36:40

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak omezit nabídku posledních dokumentů - VYŘEŠENO

To vypadá dobře pokuste se to rozšíření nainstalovat a když by to nechodilo upravím to. Dnes nejsem doma a tak to nemohu otestovat. Zase vím že většina starších věcí pro AOO funguje.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#10 4. 2. 2017 07:12:16

ZdenekC
Člen
Registrace: 6. 10. 2010
Příspěvků: 50

Re: Jak omezit nabídku posledních dokumentů - VYŘEŠENO

Oběma Vám moc děkuji. Doplněk z původních stránek už dostupný není, ale je dostupný v seznamu doplňků pro AOO.
Vše perfektně funguje.

Offline

Zápatí