Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 10. 2016 17:05:54

TAP
Člen
Registrace: 11. 4. 2006
Příspěvků: 15

Automatické opravy - nejde nastavit jiný jazyk, než čeština

Poraďte prosím: v Automatických opravách mi nejde nastavit jiný jazyk, než čeština, takže nefungují anglické uvozovky. V Nástroje, Nastavení automatických oprav je v záložkách Možnosti, Místní možnosti a dokončování slov nastaven jazyk Čeština napevno a nelze ho změnit.
Nainstaloval jsem si novou verzi 5.2.2.2 a problém je stále stejný. Předtím jsem měl 5.1.5.2. Mám nainstalované české a anglické slovníky pro kontrolu pravopisu a dělení.
Díky za každou radu.

Offline

#2 11. 10. 2016 19:02:03

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Automatické opravy - nejde nastavit jiný jazyk, než čeština

Musíte nastavit tak aby se Vám objevily možnosti : -
NÁSTROJE > JAZYK > PRO VÝBĚR - Mimo češtiny tam musí být ještě ten druhý jazyk.
NÁSTROJE > JAZYK > PRO ODSTAVEC - Mimo češtiny tam musí být ještě ten druhý jazyk.
NÁSTROJE > JAZYK > PRO CELÝ TEXT - Mimo češtiny tam musí být ještě ten druhý jazyk.
     Jazyk se nastavuje zejména při instalaci. Dáte vlastní instalaci a tam můžete přidat další jazyky, nebo doplňkové. Takže i když je angličtina implicitní jazyk tak byste měl nastavit angličtinu jako další jazyk. Pak teprve budou fungovat slovníky a v nabídkách budete mít ten další jazyk na který můžete přepínat podle potřeby (věta, odstavec, celý text).
     Pokud budete potřebovat přestavět na angličtinu jako primární můžete nastavit v NÁSTROJE > MOŽNOSTI > JAZYKOVÁ NASTAVENÍ > JAZYKY.


     Jednoduše nelze nastavit jen slovníky, ale musíte nastavit jazyk dokumentu nebo jeho části. Při tom pak musíte dávat pozor na opravu pravopisu. Většinou se lidé pak diví proč jim automatická oprava podtrhává češtinu ap.

Editoval neutr (11. 10. 2016 19:03:52)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 11. 10. 2016 20:22:54

TAP
Člen
Registrace: 11. 4. 2006
Příspěvků: 15

Re: Automatické opravy - nejde nastavit jiný jazyk, než čeština

Děkuji za radu, ale problém trvá.
- Provedl jsem přeinstalaci, při které jsem přidal další jazyky.
- Při nastavené češtině jsou uvozovky správné.
- Nastavím-li angličtinu (US nebo UK), ať už na celý dokument, nebo výběr, nebo ve Stylech v Písmu, zůstávají uvozovky stále české.
- Domnívám se, že problém bude v nastavení Automatických oprav, protože tam stále bez ohledu na nastavený jazyk přetrvává čeština a nelze ji změnit. Myslím si, že kdybych ji mohl změnit, nastavím pro záměnu odpovídající uvozovky a bude to ok.
- Jenže jak na to?

Offline

#4 12. 10. 2016 00:07:14

TAP
Člen
Registrace: 11. 4. 2006
Příspěvků: 15

Re: Automatické opravy - nejde nastavit jiný jazyk, než čeština

Takže: pokud změním systémový jazyk na angličtinu, objeví se angličtina i v Automatických opravách a nahrazuje správně anglické uvozovky. Jenomže ta  angličtina je tam napevno, a zase se nedá psát pořádně česky.
Takhle to ale nejde - přece není možné přepínat systémový jazyk pokaždé, když potřebuji napsat pár anglických vět!
Funguje to vám tak, že při změně jazyka v textu se změní i jazyk v Automatických opravách? - Tak by to totiž asi mělo fungovat, jinak to nedává smysl.
Nebo máte stejný problém jako já?

Offline

#5 12. 10. 2016 06:51:54

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Automatické opravy - nejde nastavit jiný jazyk, než čeština

Pokud vím tak nástroj pro automatické opravy, nebo dokončování je pouze jediný. Je dán výchozím jazykem. Tím pádem ho zřejmě nemůžeme používat pro další jazyky. Tam je potřebné ho spíš deaktivovat a používat klasickou opravu s dotazem.
     Je to podobný problém jako s klávesnicí. Buď si nastavíte klávesnici na druhý jazyk, nebo používáte přepínání Shift+Alt když nastavená klávesnice znak neobsahuje. Totéž obdobně s nastavením měny a masek (datumy a formáty).


     Pokud máte nainstalovaný další jazyk, pak by mělo stačit snadné přepínání UŽIVATELSKÉHO ROZHRANÍ, NÁRODNÍHO PROSTŘEDÍ, respektive VÝCHOZÍHO JAZYKA PRO DOKUMENTY. Existuje ještě možnost "Ignorovat vstupní jazyk systému" (Rozšířená podpora jazyků) ale tuto možnost jsem netestoval. Myslím že se spíš jedná o používání asijských písem.
     Musíte si najít pro Vás nejvhodnější kombinaci nastavení. Plynulý přechod na jinou řeč s využitím všech nástrojů v rámci stejného dokumentu - na jedno kliknutí zřejmě neexistuje.


     Možná se někdo ještě ozve. Je tady dost uživatelů kteří pracují s překlady a mají praktické zkušenosti. Já jsem když už tak jen odborník přes Google translator :-(


     Ovšem vím jak by se to dalo udělat lépe úpravou stylu práce. Když uděláte pro druhý jazyk sekce problematiku obejdete. Pak pro sekce může být určený ten druhý jazyk - například angličtina. Sekce jsou potom upraveny ve finále jako čistě anglické zatímco dokument je český (nebo opačně). Je to jen o trošku víc pracné, ale "žádné problémy s nástroji" za to asi stojí.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 15. 10. 2016 15:12:13

Netwalker
Člen
Registrace: 20. 10. 2015
Příspěvků: 56

Re: Automatické opravy - nejde nastavit jiný jazyk, než čeština

To TAP:  Pokud Ti jde jen o anglické uvozovky, může být problém v tom, že když máš text v češtině a napíšeš ho anglicky a až dodatečně změníš jazyk, tak to neopraví. Pokud napřed změním jazyk na angličtina (UK) a napíšu uvozovky, tak jsou automaticky anglické. Mám jedinou instalaci v CZ, žádný jiný jazyk jsem nepřidával. Pokud jsem v Automatických opravách dal opravu CZ uvozovek na jiné (v jazyku anglický), tak to neopravuje. Nevím proč.

Offline

Zápatí