Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 3. 2016 09:32:28

Sorrowdy
Člen
Registrace: 12. 3. 2016
Příspěvků: 5

Jak odstranit rámování sloupců - VYŘEŠENO

Otevřel jsem si soubor, který jsem vytvořil ve Wordu, nyní mám nainstalované OpenOffice a velmi nemile mne překvapilo, že text rozdělený do dvou sloupců na stránku je ve Writeru ohraničený takovými šedými rámy, což jej velmi znepřehledňuje. Zkoušel jsem vypnout vše v menu Zobrazit, ale rámy nezmizely. Můžete mi někdo prosím poradit jak tyto otravné rámy vypnout? Moc děkuji

Editoval Sorrowdy (15. 3. 2016 15:10:16)

Offline

#2 13. 3. 2016 18:10:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak odstranit rámování sloupců - VYŘEŠENO

Mám makra na úpravu tabulek. Dá se nastivit každá čára jednotlivě, lze spojovat buňky (merge), barvit čáry, zadávat tloušťku a podobně. Jenže nejdříve se musí udělat analýza na souřadnice. Test je tam také, ale u neznámých tabulek jsem nic podobného nedělal.
     Uměl byste si s makry poradit? Pokud ano tak Vám je pošlu. Jsou dobrá v základní verzi vygenerují nový sešit a je názorně vidět co dělají. Ovšem to se musí upravit tak aby to makalo jinde. Ne snad že bych nechtěl pomoci, ale v nejbližší době to asi nepůjde.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 13. 3. 2016 18:19:54

Sorrowdy
Člen
Registrace: 12. 3. 2016
Příspěvků: 5

Re: Jak odstranit rámování sloupců - VYŘEŠENO

Bohužel makrům nerozumím, ta makra dokáží odstranit ty šedé rámy kolem textu ve Writeru?

Offline

#4 13. 3. 2016 19:18:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak odstranit rámování sloupců - VYŘEŠENO

Oni to jsou také rámce tabulky takže se domnívám, že to půjde. Ta makra tabulek umí automaticky text přeformátovat do dvou a i více sloupců na stránku. A lze tam nastavit hodně věcí. Jenže jak už jsem to vysvětloval - nikdy jsem to takhle netestoval.


     Možná existuje lepší import do LibreOffice. Pokud tedy máte možnost nainstalujte si raději verzi 4 a více protože verze 5 má dost chyb a já ji proto nenainstaloval. LibreOffice má lepší importy a exporty.


     Ele jinak ta makra mohou pomoci. Normálně zrušit dva slouce a znovu je tam šoupnout makrem. A čáry by měly jít nastavit možná růčo jako styl - což je správný postup, nebo to zmáknou makra.
     Otestujte LibreOffice jinak bych potřeboval otestovat vzorový sešit. Musíte napsat jak to má nebo nemá vypadat.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 14. 3. 2016 15:54:46

Sorrowdy
Člen
Registrace: 12. 3. 2016
Příspěvků: 5

Re: Jak odstranit rámování sloupců - VYŘEŠENO

Fajn, vyzkouším ty LibreOffice, děkuji

Offline

#6 14. 3. 2016 17:48:45

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak odstranit rámování sloupců - VYŘEŠENO

Ještě jsem nenapsal ten nejlogičtější postup, i když jsem ho původně chtěl navrhnout. Pokud máte sloupce v nějak definovaných úsecích (sekce, rámce, ...), nebo v celém dokumentu tak by mělo postačit zcela původní formátování odstranit a vložit ho tam znovu z Vašeho systému - jedno jakého. Můžete je mít nainstalované oba vedle sebe.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 14. 3. 2016 18:52:24

Sorrowdy
Člen
Registrace: 12. 3. 2016
Příspěvků: 5

Re: Jak odstranit rámování sloupců - VYŘEŠENO

Bohužel tomuto nerozumím, ukážu vám jak ty rámy vypadají: http://img15.rajce.idnes.cz/d1503/12/12 … .jpg?ver=0

Offline

#8 14. 3. 2016 22:13:38

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Jak odstranit rámování sloupců - VYŘEŠENO

Zobrazit, hranice textu, odklepnout

Offline

#9 15. 3. 2016 13:55:24

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak odstranit rámování sloupců - VYŘEŠENO

Zavolejte si FORMÁT > STRÁNKY > KARTY Ohraničení a Sloupce.
- Na kartě může být jiné označení podle toho jestli máte Libre office, nebo Apache OpenOffice. Tam můžete vše otestovat (zapnutí vypnutí, tloušťka čáry, barva, nebo na kartě "Sloupce" udělat to co jsem uvedl jako dodatek kterému jste nerozuměl.


- Postup jak uvádí "lp." se nalézá v nabídce ZOBRAZIT > HRANICE TEXTU. Vy jste ale přesně toto uváděl jako otestované viz : Zkoušel jsem vypnout vše v menu Zobrazit, ale rámy nezmizely. Já jsem z toho usoudil, že všechny normální možnosti jste otestoval. Nyní se asi správně domníváme, že jste úplný začátečník a nevíte ani jestli je jste stisknutím opravdu operaci provedl. Ono totiž to stisknutí musí udělat něco se zatržením (orámováním) té nabídky. Když se nic nezmění - pak to nefunguje, ale může to být chyba například určité verze LO, AOO.


     Takže pod dojmem, že jste základní věci otestoval s tímto výsledkem jsem nabyl dojmu že cestou může být právě přeinstalování na jinou verzi - nejlépe LO. Ovšem trik s přeformátováním 2sl>1sl>2sl, nebo opačně 1sl>2sl>1sl často nevyzkouší ani zkušení uživatelé a editují jen grafické prvky rámů.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#10 15. 3. 2016 15:07:46

Sorrowdy
Člen
Registrace: 12. 3. 2016
Příspěvků: 5

Re: Jak odstranit rámování sloupců - VYŘEŠENO

Nainstaloval jsem si místo OpenOffice LibreOffice a tam už ty rámy nejsou, děkuji za radu smile

Offline

Zápatí