Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 2. 2016 13:01:50

MilanUhrak
Člen
Registrace: 1. 11. 2005
Příspěvků: 39

Zaškrtávácí tlačítko v sériovém dopise - VYŘEŠENO

Zdravím věechny ..

Stojím před problémem, kdy bych chtěl na sériový dopis umístit pole databáze jako checkbox ( zaškrtávací tlačítko ).

Bloudil jsem v nabídce writeru, ale marně. Jde to udělat ?

Předem díky

Milan

Editoval MilanUhrak (2. 3. 2016 06:48:45)

Offline

#2 16. 2. 2016 13:24:21

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zaškrtávácí tlačítko v sériovém dopise - VYŘEŠENO

Udělat to lze. Nejčastěji pomocí šablony, nebo makrem.
     V seriálu Dana Sedláčka je vzor pro Calc, který ale potřebuje ještě deklaraci uchycení kotvy. To není velký problém. Jen jde o definování kde a jak to má být veliké + popsané. (Deklarace ve Writer je trošku složitější nežli v Calcu.)
     Já momentálně nejsem doma, ale nejpozději zítra ráno to pošlu pokud byste chtěl makro. Dělá se to snadněji makrem (kotva tuším jak poznámka), ale jednoduše to jde také šablonou bez makra. Často se při tom používá k uchycení tabulka se dvěma (nebo více) buňkami, která není vidět, ale sama o sobě je přichycena například jako znak, takže není nutné přichytávat ke stránce.


     Šablona je řešení pro to co nazýváte sériovým dopisem, já však myslím, že Vy šablonu přímo nemyslíte. Spíš Vám jde o návrat dokumentu - a to v Pdf nebo html? Popište přesně jak ukotvit a jak se to má vracet.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 2. 2016 13:44:32

MilanUhrak
Člen
Registrace: 1. 11. 2005
Příspěvků: 39

Re: Zaškrtávácí tlačítko v sériovém dopise - VYŘEŠENO

aaaa ...
na sériový dopis umístit pole databáze jako checkbox
píšu dokument ve Writeru. V dokumentu jsou pole z databáze : jméno prijmeni,  PC, kotelna. V dokumentu je např.
Žádám o přezkoušení z bezpečností práce  pro __jmeno__ (to je to databázové pole) __prijmeni__ blblabla ...
práce s PC  checkbox spojený s  __PC__
prace v kotelně checkbox zase s jiným databázovým udajem ... atd

Offline

#4 16. 2. 2016 14:35:04

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zaškrtávácí tlačítko v sériovém dopise - VYŘEŠENO

Nevím jestli si rozumíme. Mezi šablonou a sériovým dopisem je určitý rozdíl. Dávám opis nápovědy kde lze najít pod heslem "sériový dopis" toto :

Pro vytvoření hromadného dopisu
1. Zvolte Nástroje - Průvodce hromadnou korespondencí.
Bude zobrazen dialog průvodce hromadnou korespondencí. Následující příklad je jednou z mnoha možností jak se pohybovat po stránkách průvodce:
2. Vyberte Začít ze šablony a klepněte na tlačítko Procházet.
Zobrazí se dialog Nový.
3. V levém seznamu vyberte Obchodní korespondence a potom v pravém seznamu Moderní dopis. Pro zavření dialogu šablony klepněte na tlačítko OK a poté klepněte v průvodci na tlačítko Další.
4. Zvolte Dopis a klepněte na Další.
5. až 8.


     Takže jinak řečeno. Hromadná korespondence může ale nemusí používat speciální šablonu. Je to dáno jednoduše tím, že je možné používat jen například prázdný dopis, což je šablona výchozí pro všechny dokumenty. Takže jde o šablonu vždy.
     Když napíšete dopis tak jak uvádíte s textem i s těmi zaškrtávacími políčky tak ho uložíte jako šablonu mezi Vaše šablony. Odtamtud ho budete načítat hromadnou korespondencí tak jak uvádí nápověda. Podle všeho nic jiného nehledáte. Makry se dá výstup ze šablony přizpůsobit tak že dopisy mají společný korpus, ale každý je individuálně přizpůsoben (více dotazů, jiné dotazy, popřípadě jiné vložené objekty, rozdílné kalkulace ap.)
     Chápu to tak, že potřebujete jen stále stejný dotazník který budete rozesílat emailem. To může mít různé podoby. Nečekejte ale, že Vaši klienti budou umět otevřít soubor ".odt". Potřebují něco jiného. To bude nejspíš PDF, HTML, XHTML, nebo XML. Tuto přílohu vyplní a pošlou zpět.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 1. 3. 2016 16:02:13

MilanUhrak
Člen
Registrace: 1. 11. 2005
Příspěvků: 39

Re: Zaškrtávácí tlačítko v sériovém dopise - VYŘEŠENO

Nikde nepíšu, že chci posílat dopisy emailem, proboha ..

chci vytisknout zaškrtnutý nebo prázdný čtvereček na papír v závislosti na datech v databázi.

Offline

#6 1. 3. 2016 16:42:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zaškrtávácí tlačítko v sériovém dopise - VYŘEŠENO

Potom Vám stačí obyčejný obrázek ve Writeru. Stejně by to muselo být navázáno makrem a pak je celkem jedno jestli je v originále funkční tlačítko, nebo obrázková atrapa.
     Na obrázek, nebo ovládací prvek musíte použít makro s kurzorem (respektive kotvou), nebo to dávat ručně. Pro tyto účely bývá výhodné užití tabulky která může být například i bez ohraničení, ale typy dokumentů s CheckBoxy jsou viditelně tabulky alespoň oddělené horizontálními linkami. Pak jde jen o rozměry sloupců. Šířka nejméně dvou sloupců bude asi dána prvním - tam bude zaškrtávací tlačítko a druhý bude zbytek (popřípadě nějaké další sloupce) kde se bude načítat text z databáze.


     Je to zase jen o šabloně která se místo posílání emailem pošle na tiskárnu, ale to jste asi slyšet (číst) nechtěl. Jenom řeknu, že pokud se má objevit stav tlačítka (I/0) tak automaticky zase jen makrem, ale opravdové tlačítko je výhodnější, pokud to chcete manuálně "zaškrtnout".
     Už jsem pár šablon postavil a mám i makra asi na vše co je potřeba, ale z Vašich reakci usuzuji, že Vás moje odpovědi dráždí a proto se Vám nelíbí, nebo opačně. Ale když budete umět validně popsat jak se mají tlačítka aktivovat, respektive na co mají reagovat pošlu Vám vzor, nebo makra.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 2. 3. 2016 01:37:17

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Zaškrtávácí tlačítko v sériovém dopise - VYŘEŠENO

Vytvořte normálně šablonu s poli jméno, ... PC...

vedle pole <PC> vložte pole (vložit,  pole, jiné = ctrl F2), záložka Funkce, podmíněný text.
Do pole Podmínka vložte jméno proměnné PC (jméno vidáte, když je myš nad polem PC.) a doplňte podmínku. např. pokud je v poli PC 1 když tam PC je, tak .. = 1

Do polí potom a jinak vložte potřebný znak zatržený chekbox a nezatržený chekbox.

pak je ještě nutné nastavit font a jeho velikost kolem pole.

Snad to je trochu srozumitelné, podstatné je vložit podmíněné pole.

Offline

#8 2. 3. 2016 06:17:54

MilanUhrak
Člen
Registrace: 1. 11. 2005
Příspěvků: 39

Re: Zaškrtávácí tlačítko v sériovém dopise - VYŘEŠENO

Děkuji, to asi bude ono, takže zbývá to nejjednodušší smile najít v nějakém fontu ty dva znaky ... toto řešení mně tedy nenapadlo ...

M.

Offline

#9 2. 3. 2016 06:44:38

MilanUhrak
Člen
Registrace: 1. 11. 2005
Příspěvků: 39

Re: Zaškrtávácí tlačítko v sériovém dopise - VYŘEŠENO

Tak ono to ani moc nebolelo ....

https://en.wikipedia.org/wiki/Checkbox

A DejaVu - ho má ... to je super, děkuji za nakopnutí ....
M

Offline

Zápatí