Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 1. 2016 14:46:25

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Jak vložit SPOJNICI kreslených objektů?

V Draw je možné přidat SPOJNICI, což je automatická čára, která se napojí na uzly kresleného objektu (například uzly bloku vývojového diagramu) a při pohybu daného objektu se posouvá spolu s ním.

Pokud kreslím obrázek - diagram v Calcu, není možné takovouto spojnici přidat (žádná ikonka, příkaz), přitom ale SPOJNICI Calc umí (pokud ji zkopíruji z kresby Draw, lze s ní pracovat, množit je kopírováním).
Nepovedlo se mi ale najít jak ji nativně v Calcu vložit.

Dokážete mi někdo poradit, abych si ji přidal do palety?

Díky.

Offline

#2 11. 1. 2016 14:51:01

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak vložit SPOJNICI kreslených objektů?

Jestli Vám dobře rozumím tak to musíte vložit jako vrstvu, ale opradu offline. vždy zůstane tam kam ji dáte. Takhle to stačí?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 11. 1. 2016 15:08:28

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: Jak vložit SPOJNICI kreslených objektů?

Dík za rychlou odpověď, ale asi jsem se špatně vyjádřil - potřebuji vložit objekt Kreslení (něco jako je Obdélník, Elipsa, Čára...), tak mezi těmito objekty je v Draw objekt zvaný Spojnice (víc přednastavených druhů).
Takovýto objekt přímo v Calcu vložit neumím (schází k tomu příkaz/ikonka), ale funkčně to engine Calcu umí (když objekt spojnice zkopíruji z Draw, normálně funguje, lze s ním pracovat - drží se objektů ke kterým je přichycen, také ho lze upravovat).
Tedy nevím, jestli se špatně nedívám a vložení objektu není někde skryto, či jestli je to "bug" ve smyslu nedoplněného objektu do prostředí Calcu.
Ještě abch upřesnil - nejedná se o běžnou čáru, ta zůstává jak byla namalovaná, kdežto spojnice je přilepená k bodům dalších objektů a aktivně se s nimi přesouvá. Používá se k tvorbě spojnic diagramů a infografiky.

Editoval imcon (11. 1. 2016 15:10:15)

Offline

#4 11. 1. 2016 15:32:53

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak vložit SPOJNICI kreslených objektů?

Vím co je spojnice. Tu je potřeba k různým věcem - bubliny poznámky ap. Já jsem uváděl "nouzovku" pro konkrétní případ, ale vím že by to mělo jít nastavit makrem.
     Konkrétně to chce ukázku, tu projet makrem s výpisem properties a tam najít parametry pro tu spojnici. To může být fuška. Teoreticky jde o všechny práce s "Drawpage" která je základem grafu i kreseb z Draw (vektorové). Ovšem zpětně se dopracujeme jen k makru, které to vloží se stejnými, nebo nejvýš podobnými parametry i jinam.
     Vám by možná pomohlo manuální nastavení spojnice pokud nabídka opravdu neexistuje. Teoreticky by měla jít otevřít v externím editoru (DRAW) vrstva obsahující objekty. Tam je spojit a uložit. To ale asi není to co hledáte nebo ano?


     Otestoval jste grafy v LO i AOO? Myslím že se dá něco dělat i ve Writer ale v rámci grafu méně nežli Calc. Zato je tam možnost určité editace bitmapy a snad i vektoru. Takže by to chtělo možná naimportovat objekt grafu do Writeru a otestovat.


PS :
Tak mne napadlo, že vlastně graf pracuje prakticky se samými spojnicemi. Tabulkou jsou dány body a ty se propojí samými spojnicemi. Potom by šlo zřejmě o nejaký hybrid grafu. Běžně jsou spojnicemi úsečky, ale jsou to i Baziery a kružnice....

Editoval neutr (11. 1. 2016 15:40:00)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 11. 1. 2016 15:36:17

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: Jak vložit SPOJNICI kreslených objektů?

Nezkoušel jsem ani Writer ani AOO.
Věc jsem v okamžiku, kdy jsem potřeboval vyřešil překopírováním objektu spojnice z dokumentu Draw a dál s ní pracuji. Jen jsem chtěl najít systémové řešení pro případ, kdybych volbu pro vložení někde přehlédl.
Díky za ověření že opravdu ve volbě schází.

Offline

Zápatí