Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 11. 1. 2016 14:46:25

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007

Jak vložit SPOJNICI kreslených objektů?

V Draw je možné přidat SPOJNICI, což je automatická čára, která se napojí na uzly kresleného objektu (například uzly bloku vývojového diagramu) a při pohybu daného objektu se posouvá spolu s ním.

Pokud kreslím obrázek - diagram v Calcu, není možné takovouto spojnici přidat (žádná ikonka, příkaz), přitom ale SPOJNICI Calc umí (pokud ji zkopíruji z kresby Draw, lze s ní pracovat, množit je kopírováním).
Nepovedlo se mi ale najít jak ji nativně v Calcu vložit.

Dokážete mi někdo poradit, abych si ji přidal do palety?

Díky.

#2 11. 1. 2016 14:51:01

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Jak vložit SPOJNICI kreslených objektů?

Jestli Vám dobře rozumím tak to musíte vložit jako vrstvu, ale opradu offline. vždy zůstane tam kam ji dáte. Takhle to stačí?

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 11. 1. 2016 15:08:28

imcon
Člen
Místo Brno

Dík za rychlou odpověď, ale asi jsem se špatně vyjádřil - potřebuji vložit objekt Kreslení (něco jako je Obdélník, Elipsa, Čára...), tak mezi těmito objekty je v Draw objekt zvaný Spojnice (víc přednastavených druhů).
Takovýto objekt přímo v Calcu vložit neumím (schází k tomu příkaz/ikonka), ale funkčně to engine Calcu umí (když objekt spojnice zkopíruji z Draw, normálně funguje, lze s ním pracovat - drží se objektů ke kterým je přichycen, také ho lze upravovat).
Tedy nevím, jestli se špatně nedívám a vložení objektu není někde skryto, či jestli je to "bug" ve smyslu nedoplněného objektu do prostředí Calcu.
Ještě abch upřesnil - nejedná se o běžnou čáru, ta zůstává jak byla namalovaná, kdežto spojnice je přilepená k bodům dalších objektů a aktivně se s nimi přesouvá. Používá se k tvorbě spojnic diagramů a infografiky.

Editoval imcon (11. 1. 2016 15:10:15)

#4 11. 1. 2016 15:32:53

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Vím co je spojnice. Tu je potřeba k různým věcem - bubliny poznámky ap. Já jsem uváděl "nouzovku" pro konkrétní případ, ale vím že by to mělo jít nastavit makrem.
     Konkrétně to chce ukázku, tu projet makrem s výpisem properties a tam najít parametry pro tu spojnici. To může být fuška. Teoreticky jde o všechny práce s "Drawpage" která je základem grafu i kreseb z Draw (vektorové). Ovšem zpětně se dopracujeme jen k makru, které to vloží se stejnými, nebo nejvýš podobnými parametry i jinam.
     Vám by možná pomohlo manuální nastavení spojnice pokud nabídka opravdu neexistuje. Teoreticky by měla jít otevřít v externím editoru (DRAW) vrstva obsahující objekty. Tam je spojit a uložit. To ale asi není to co hledáte nebo ano?

Otestoval jste grafy v LO i AOO? Myslím že se dá něco dělat i ve Writer ale v rámci grafu méně nežli Calc. Zato je tam možnost určité editace bitmapy a snad i vektoru. Takže by to chtělo možná naimportovat objekt grafu do Writeru a otestovat.

PS :
Tak mne napadlo, že vlastně graf pracuje prakticky se samými spojnicemi. Tabulkou jsou dány body a ty se propojí samými spojnicemi. Potom by šlo zřejmě o nejaký hybrid grafu. Běžně jsou spojnicemi úsečky, ale jsou to i Baziery a kružnice....

Editoval neutr (11. 1. 2016 15:40:00)

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#5 11. 1. 2016 15:36:17

imcon
Člen
Místo Brno

Nezkoušel jsem ani Writer ani AOO.
Věc jsem v okamžiku, kdy jsem potřeboval vyřešil překopírováním objektu spojnice z dokumentu Draw a dál s ní pracuji. Jen jsem chtěl najít systémové řešení pro případ, kdybych volbu pro vložení někde přehlédl.
Díky za ověření že opravdu ve volbě schází.

Zápatí