Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 11. 2015 12:55:36

realphoto100
Člen
Registrace: 16. 11. 2015
Příspěvků: 3

Jak odstranit číslování stránek jen někde - VYŘEŠENO

Pokouším se zkušebně zalomit knihu ve Writeru. Nastavil jsem si protilehlé dvoustrany A5 s automatickým číslováním nalevo/napravo v patičce stránky. Lze odstranit paginy (čísla stránek) jen na některých stránkách? Jak? Pokaždé, když paginu odstraním, zmizí mi i na všech ostatních levých nebo pravých stránkách.

Editoval realphoto100 (5. 12. 2015 11:56:25)

Offline

#2 16. 11. 2015 15:57:42

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak odstranit číslování stránek jen někde - VYŘEŠENO

Tohle se dělá různými styly stránek. Ale na tohle téma je dost příspěvků - podobné věci najdete v hledání. Také asi bude něco v návodech. Přejděte na "Články" a v modrém pruhu je okénko hledání kam zadejte heslo.
     Pro vyhledávání z diskuse fóra : Zadejte na této stránce kartu hledat, vyberte Writer a zedejte vhodné heslo. Například přerušené číslování a podobně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 4. 12. 2015 21:24:33

realphoto100
Člen
Registrace: 16. 11. 2015
Příspěvků: 3

Re: Jak odstranit číslování stránek jen někde - VYŘEŠENO

Děkuji, bohužel to nepomohlo příliš. Podle návodu http://www.openoffice.cz/navody/formato … %A1n%C3%AD začne sice číslování až od páté (např.) stránky, ale začíná jedničkou. Přestože jsou už 4 stránky před ním. Já potřebuji mít první 4 stránky bez čísla, ale pátá musí začínat pětkou.

Offline

#4 5. 12. 2015 08:43:30

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak odstranit číslování stránek jen někde - VYŘEŠENO

Postup je dost naznačený i v tom článku od Petra Valacha, ale v diskusních příspěvcích je asi 60 příspěvků na téma číslování stran ve Writeru.
     Zopakuji - na této stránce karta hledat > zadáte vhodné heslo například "číslování stránek" > zaškrtnete čtvereček u Writer a stisknete vyhledat (úplně dole na stránce).
     Správný postup by měl být takový, že si vytvoříte vlastní styly stránky. 1. styl bez číslování a ten vložíte tam kde číslování nechcete. 2. styl bude číslování ale od čísla které nastavíte. Takže ten druhý styl začne číslovat například desítkou.
     Klidně přerušíte číslování mezi 10 - 15 stránkou a 16. stránka začne číslovat od 11-ti. Abych to zopakoval : Použijete celkem 3 styly a první je přednastavený - ten použijete na začátku. Následně použijete styl prázdné stránky a po něm vložíte styl posunutého číslování.


Podobný postup je například zde :
Vynechání více stránek Vím že ve fóru jsou podobné dotazy například pro pro vytvoření ročníkové, nebo také bakalářské práce ap.
     U vás může jít o dva různé problémy .- vložení prázdných stránek a potom změna číslování stran, ale vždy byste řešení měl najít nejméně jako kombinaci těch dvou řešení.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 5. 12. 2015 11:55:06

realphoto100
Člen
Registrace: 16. 11. 2015
Příspěvků: 3

Re: Jak odstranit číslování stránek jen někde - VYŘEŠENO

Vzhledem k tomu, že s OpenOfficem moc neumím a při práci podle návodů mi dělá nečekané problémy, uchýlil jsem se ke krkolomnému, nicméně funkčnímu řešení: paginu na dané stránce jsem zakryl bílým obdélníkem, vloženým jako obrázek. Účel to splní. Ale děkuji za pomoc!

Offline

Zápatí