Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 16. 11. 2015 12:55:36

realphoto100
Člen
Registrace: 16. 11. 2015

Jak odstranit číslování stránek jen někde - VYŘEŠENO

Pokouším se zkušebně zalomit knihu ve Writeru. Nastavil jsem si protilehlé dvoustrany A5 s automatickým číslováním nalevo/napravo v patičce stránky. Lze odstranit paginy (čísla stránek) jen na některých stránkách? Jak? Pokaždé, když paginu odstraním, zmizí mi i na všech ostatních levých nebo pravých stránkách.

Editoval realphoto100 (5. 12. 2015 11:56:25)

#2 16. 11. 2015 15:57:42

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Jak odstranit číslování stránek jen někde - VYŘEŠENO

Tohle se dělá různými styly stránek. Ale na tohle téma je dost příspěvků - podobné věci najdete v hledání. Také asi bude něco v návodech. Přejděte na "Články" a v modrém pruhu je okénko hledání kam zadejte heslo.
     Pro vyhledávání z diskuse fóra : Zadejte na této stránce kartu hledat, vyberte Writer a zedejte vhodné heslo. Například přerušené číslování a podobně.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 4. 12. 2015 21:24:33

realphoto100
Člen

Děkuji, bohužel to nepomohlo příliš. Podle návodu http://www.openoffice.cz/navody/formato … %A1n%C3%AD začne sice číslování až od páté (např.) stránky, ale začíná jedničkou. Přestože jsou už 4 stránky před ním. Já potřebuji mít první 4 stránky bez čísla, ale pátá musí začínat pětkou.

#4 5. 12. 2015 08:43:30

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Postup je dost naznačený i v tom článku od Petra Valacha, ale v diskusních příspěvcích je asi 60 příspěvků na téma číslování stran ve Writeru.
     Zopakuji - na této stránce karta hledat > zadáte vhodné heslo například "číslování stránek" > zaškrtnete čtvereček u Writer a stisknete vyhledat (úplně dole na stránce).
     Správný postup by měl být takový, že si vytvoříte vlastní styly stránky. 1. styl bez číslování a ten vložíte tam kde číslování nechcete. 2. styl bude číslování ale od čísla které nastavíte. Takže ten druhý styl začne číslovat například desítkou.
     Klidně přerušíte číslování mezi 10 - 15 stránkou a 16. stránka začne číslovat od 11-ti. Abych to zopakoval : Použijete celkem 3 styly a první je přednastavený - ten použijete na začátku. Následně použijete styl prázdné stránky a po něm vložíte styl posunutého číslování.

Podobný postup je například zde :
Vynechání více stránek Vím že ve fóru jsou podobné dotazy například pro pro vytvoření ročníkové, nebo také bakalářské práce ap.
     U vás může jít o dva různé problémy .- vložení prázdných stránek a potom změna číslování stran, ale vždy byste řešení měl najít nejméně jako kombinaci těch dvou řešení.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#5 5. 12. 2015 11:55:06

realphoto100
Člen

Vzhledem k tomu, že s OpenOfficem moc neumím a při práci podle návodů mi dělá nečekané problémy, uchýlil jsem se ke krkolomnému, nicméně funkčnímu řešení: paginu na dané stránce jsem zakryl bílým obdélníkem, vloženým jako obrázek. Účel to splní. Ale děkuji za pomoc!

Zápatí