Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 7. 2015 10:54:07

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Žádost o posouzení - test

Vytvořil jsem vzorový dokument pro Calc s názvem 'DODACÍ LIST'. Ono to funguje skutečně jako dodák, ale dá se to předělat na něco úplně jiného.
     Potřeboval bych to otestovat ze všech možných úhlů pohledu. Proč je to tak píšu v dialogu který se otevře se sešitem. Jako dodák je to samozřejmě zcela nadbytečně blokováno a řízeno. Jde mi ale právě o tyto funkce a ne o ten vlastní dodák. Ten se mi zdál být vhodným designem pro tento účel.
     Předem děkuji každému za ochotu se na to alespoň podívat. Je to tady :


DODACÍ LIST


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 19. 7. 2015 20:55:00

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Žádost o posouzení - test

Abych se přiznal, moc nevím co potřebujete. Dodací list je moje dlouhodobé téma, ale spíše než uživatelské přístupy řeším propojení s databází výrobků a ukládání dodávek do databáze. To u vás nějak nenacházím. To sice avizujete, ale pak tedy nevím o co vlastně jde, na co má být zaměřena případná uživatelská recenze?


LibreOffice 5.4.

Offline

#3 20. 7. 2015 08:25:27

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Žádost o posouzení - test

To máte pravdu. Propojení na skladové zásoby (databází výrobků jak uvádíte) zde neřeším. Ale je to snadné. Udělejte si nový list, zapište do něj své skladové zásoby a do kolonky zboží dejte seznam podobně jak je tomu u jednotek, nebo u kupujících.


Já jsem to udělal jen kvůli ovládání. Tam bych potřeboval informaci kdy to nefunguje jak má - tedy po jaké akci a nebo co tomu předcházelo. Dále mne zajímá v jakém operačním systému to chodilo, nebo nechodilo. Jedná se mi zejména o systém OSX, ale také různé Linuxy, popřípadě verzi AOO, LO. Další věcí je to, že by mne zajímalo zda se někomu podaří systém zabezpečení heslem obejít. Prostě jestli by to někdo uměl hacknout - jakkoliv rozbít.


Modul dodák - skutečně určený jako dodák mohu vytvořit poměrně snadno a dost rychle. Tedy bez těch sarapatiček. Jen jedno centrální přihlášení a pak už žádné logování se. Nanejvýš blokace operací aby se uživatel nespletl. Verze budou mít sklad externí (Calc a Databáze). Pro malé sortimenty může být celý sklad (a jeho obsluha) jen v sešitě dodák, respektive obráceně. Ve skladu se bude dělat dodák.


Děkuji za pochopení.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 22. 7. 2015 18:16:36

wilsone
Člen
Registrace: 6. 7. 2010
Příspěvků: 7

Re: Žádost o posouzení - test

Ahoj, tak jsem zkusil testovat.Včera se zdálo vše ok, ale dnes to nějak zlobí. Když chci otevřít administraci pomocí tlačítka a zadám jméno a heslo, tak to hodí chybu "neplatné heslo" a vyzve k opakování. Dám zrušit a po chvilce se objěví uživatel je odhlášen a pak hned administrace je otevřena.

http://ulozto.cz/xkoozC13/chyba2-jpg

Offline

#5 23. 7. 2015 14:16:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Žádost o posouzení - test

Děkuji za upozornění. Tahle chyba se stává tak, že se spustí šifrování šifry (tedy již jednou zašifrovaného hesla). Zjistil jsem, že se to může stát při pádu systému respektive při "neočekávaném" zavření systému. Původně těchto chyb vznikalo dost. Proto jsem vytvořil možnost opravit "Stavem nouze". Každé tlašítko má nejméně 3 stavy vypnutí na základě nesystémové, nebo zakázané operace. To je základ asi 25 testů plus (krát) následující druhá nebo i třetí operace. Myslel jsem si, že jsem vše odladil, ale zřejmě ještě existuje podobná možnost, nebo jsem nenašel všechny podstatou stejné. Ještě jednou děkuji budu to hledat.


    Systém realizuje pralelní sady instrukcí. V reálu nic takového zatím nevypustím. Zatím jsem nevyřešil jak detekovat chybný stav po spuštění aplikace. V Calcu to lze udělat celkem snadno zápisem do sešitu. Nejde to ale dost dobře pro Writer, nebo Draw a Impress. A i tak existuje riziko, že chyba (výpadek) vznikne těsně před zápisem kontrolní proměnné. Když se to udělá opačně - přednostně zápis - tak hrozí že se zapíše a neprovede.
    Paralelní chod instrukcí je nutný prakticky jen pro jediný případ. Je to obsluha stejných instrukčních sad vícero účastníky naráz. Tedy při sdílení dokumentu. Při takové činnosti hrozí dost reálně časté pády. Takže maličká pravděpodobnost pádu při práci jediného operátora je v souběhu mnoha operátorů poměrně určující skutečností.


    Podstatu popisované chyby znám, ale z Vašeho popisu nevím jednu pro mne směrodatnou skutečnost. Nezůstaly sešity (2-4) otevřené respektive viditelné? To je poměrně závažnější nežli vlastní vznik chyby a to i v případě, že by byl sešit uzamčen (uzamčení a skrytí jsou různé operace).


Ještě jednou děkuji za reakci :


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí