Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 26. 6. 2015 15:07:58

petr09
Člen
Registrace: 22. 6. 2015
Příspěvků: 4

KOPÍROVÁNÍ A VKLÁDÁNÍ části nebo celých obsahů dokumentů

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o pomoc při vyřešení následujícího problému. V PC mám program OO verzi AOO 4.1.1, kterou jsem nahradil verzi AOO 4.0.1. Objevil se mi problém s kopírováním a vkládáním části nebo celých obsahů dokumentů ve Writeru. Kopírování celých souborů je bez problémů. Když zkopíruji část nebo celý obsah dokumentu ve Writeru, nic se mi do nového dokumentu nevloží. Vložení se provede pouze tehdy, když zadám " vložit jinak ". Pak je možné provést vložení, ale v jiném formátu např. HTML nebo RTF, apod., což si myslím, že není správně. V PC mám také program MO 2010, Word, Excel, atd., ale oba programy si nikdy vzájemně nevadily a naopak navzájem dobře spolupracovaly. Nevím, jestli na tento problém můžou mít vliv programy Java a McAfee Security Scan Plus, které jsem si nedávno nainstaloval. Podobný problém mám i s kopírováním a vkládáním tabulek v Calcu. Tam se sice tabulka vloží hned, ale formou cizího objektu ( obrázku ) na pozadí prázdných buněk, přičemž velikost vložených buněk vůbec nepasuje do sešitu v Calcu. Dá se s tím pracovat, ale pouze jako s cizím objektem ( obrázkem ) v tabulkovém souboru. Když provedu vložení jinak, tak se sice vloží obsah buněk, ale pouze text bez dalších úprav, a to ještě v úplně jiném druhu a velikosti písma. Stejný problém mám při kopírování a vkládání části nebo celých obsahů dokumentů vzájemně do MO Wordu a Excelu nebo naopak. PROSÍM O POMOC PŘI VYŘEŠENÍ TOHOTO PROBLÉMU. DĚKUJI.

Offline

#2 26. 6. 2015 16:52:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: KOPÍROVÁNÍ A VKLÁDÁNÍ části nebo celých obsahů dokumentů

Tak už je divné proč měníte novější verzi za starší Viz : V PC mám program OO verzi AOO 4.1.1, kterou jsem nahradil verzi AOO 4.0.1.. Pokud se týká AOO (LO) platí, že nová verze odstraňuje chyby z té starší. Takže chyby mohou být vlastní té staré verzi.
     Jiné je to s tím, že to začalo dělat i MO. To by souviselo s operačním systémem a s aktualizacemi které chodí automaticky.
     Zkoušel jste vložit jako sekci? Zadáte například nový dokument a do něj dáte sekci z nějakého jiného dokumentu - například z Calcu. Nevím to jistě, ale fungovalo kopírování schránkou právě z té vložené sekce. Tu ale můžete vkládat odkazem a ten potom rozpojit - zůstane "embedding" a je součástí dokumentu ve kterém byla původně sekce. Otestujte.

Editoval neutr (26. 6. 2015 16:54:00)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 29. 6. 2015 15:43:23

petr09
Člen
Registrace: 22. 6. 2015
Příspěvků: 4

Re: KOPÍROVÁNÍ A VKLÁDÁNÍ části nebo celých obsahů dokumentů

Děkuji uživateli " neutr " za odpověď. Odpověď se ale netýkala mého problému, neboť jsem ho špatně vysvětlil. V PC mám aktuální AOO verzi 4.1.1 a ne 4.1.0. Problém se týká přímo vkládání části nebo celých dokumentů a tabulek ( ze sešitů ). Když označím část nebo celý text dokumentu v AOO Writeru, zkopíruji ho, tak se neprovede vložení do nového souboru ( pomocí tlačítka Vložit nebo Ctrl+V ). Mohu provést pouze Vložit jinak. Ten samý problém mám i v AOO Calcu, ale pouze s tou změnou, že funkce Vložit funguje, ale vloží se kopírovaná tabulka jako objekt OLE, přičemž buňky objektu OLE se nevloží do buněk sešitu nového souboru. Jinak řečeno nefunguje vložení pomocí tlačítka Vložit nebo Ctrl+V. PROSÍM, POMOZTE MI TENTO PROBLÉM VYŘEŠIT. DĚKUJI.

Editoval petr09 (29. 6. 2015 15:45:13)

Offline

#4 29. 6. 2015 17:17:46

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: KOPÍROVÁNÍ A VKLÁDÁNÍ části nebo celých obsahů dokumentů

Tak tabulku můžete vložit jako RTF a chová se jako tabulka vytvořená ve Writer. Postup je Vložit jinak > volba RTF.
     Platí jak pro Calc > Writer, Tak opačně Writer > Calc. Lze vkládat objekty, nebo sekce na části Listu Calc které jsou nějak označené jménem, nebo jako databázová oblast.
     Jak jsem už psal - změnila se jen implicitní volba vložení. Nyní to samé musíte definovat explicitně UPRAVIT > VLOŽIT JINAK > Formátovaný text [RTF].


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 10. 7. 2015 11:05:55

petr09
Člen
Registrace: 22. 6. 2015
Příspěvků: 4

Re: KOPÍROVÁNÍ A VKLÁDÁNÍ části nebo celých obsahů dokumentů

Dobrý den, chtěl bych tímto poděkovat " neutr " za spolupráci. Ten problém se sice nevyřešil tak, jak jsem potřeboval. Kopírování a vložení části nebo celého textu ve Writeru nebo vložení některých nebo všech buněk se všemi atributy v Calcu nemohu provést přímo způsobem kopírovat + vložit, ale kopírovat + vložit jinak. Já způsob vložení formou " vložit jinak " znám, ale vložení formou " vložit " je samozřejmě jednodušší a navíc se zkopírují všechny atributy ( zejména v Calcu ). Je možné, že tento problém souvisí třeba se softwarem v mém PC, protože podobný problém mám i s Microsoft Office. Možná, že jsem omylem odstranil nějaký doplněk ze softwaru. Nevím, jestli programy Open Office a Microsoft Office pracují samostatně nebo ke své činnosti používají nějaké části podkladového softwaru, který mám v PC a tím je Windows XP. Sice se tento program už neaktualizuje, ale já jsem od doby, kdy neprobíhá jeho aktualizace, neměl žádný probém, a to ani u Open Office ani u Microsoft Office. Děkuji.

Offline

Zápatí