Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 4. 2015 07:57:55

Igorh
Člen
Registrace: 10. 4. 2015
Příspěvků: 14

Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

Dobrý deň.
Mám stiahnutý dokument s príponou .doc
(konkrétne ide o Potvrdenie činnosti v nákladnej doprave) a
potrebujem ho upraviť vo writeri.
V libre office mi stále vypisuje že dokument je iba na čítanie a
zmeny sa neuložia.
Uložil som si ho ako dokument s príponou .odt.
Aj pri tomto dokumente vypisuje že iba na čítanie. 
Keď dám tento dokument vytlačiť tak nevytlačí sa celý.
Hoci v nadhľade pred tlačou je zobrazený ako komplet vypísaný čo potrebujem
tak z tlačiarne vytlačím s chybajúcimi údajmi.
V PC používam OS Ubuntu.

Editoval Igorh (20. 4. 2015 09:15:27)

Offline

#2 13. 4. 2015 09:11:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

Podívejte se do foldru, kde máte ten .odt soubor uložený. Pod pravým tlačítkem zavoláte vlastnosti. Tady může být několik možností. Hlavně ta jen pro čtení. Takže tuto volbu zrušte.
     Dále se podívejte na SOUBOR > VLASTNOSTI > Karta ZABEZPEČENÍ > volba jen pro čtení by neměla být zaškrtnutá - když tak ji "odfajfkujte" - na prázdný čtvereček.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 13. 4. 2015 10:44:03

Igorh
Člen
Registrace: 10. 4. 2015
Příspěvků: 14

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

Ďakujem za odpoveď.
Tie vlastnosti som už pozrel všetko mam nastavene tak ako píšete.
Dokument sa už vytlačí, len v tých možnostiach pri ktorých sú uvedené štvorce na zaškrtnutie(pozri príklad uvedený nižšie) sa tie štvorce vytlačia ale prázdne.
V dokumente zaškrtnem jednu možnosť (napíšem x do štvorca)ale po vytlačení sú štvorce prázdne.
V náhľade tlače vo štvorcoch je vidno normálne zaškrtnutú možnosť ale po vytlačení je ta možnosť prázdna.

Príklad:


(14)   bol práceneschopný (*)
(15)   čerpal riadnu dovolenku  (*)
(16)   mal voľno alebo odpočíval (*)

Tie štvorce na žaškrtnutie jednotlivých možnosti teraz tu nie je vidno.


neutr napsal(a)

Podívejte se do foldru, kde máte ten .odt soubor uložený. Pod pravým tlačítkem zavoláte vlastnosti. Tady může být několik možností. Hlavně ta jen pro čtení. Takže tuto volbu zrušte.
     Dále se podívejte na SOUBOR > VLASTNOSTI > Karta ZABEZPEČENÍ > volba jen pro čtení by neměla být zaškrtnutá - když tak ji "odfajfkujte" - na prázdný čtvereček.

Offline

#4 13. 4. 2015 14:29:07

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

Jestli tomu dobře rozumím, tak nyní Vám nejde vytisknout zatržený ovládací prvek "CheckBox" (je to jedno - prostě ovládací prvek s volbou, která by měla být vidět v tisku).
     To je dáno vlastnostmi těchto prvků. Mají volbu "netisknout". To musíte změnit. Postup : Zapnete editační mód ovládacích prvků (pruh ikon ovládací prvky zap/vyp). Klepnete na prvek který má zelené orámování (výběr). Pod pravým tlačítkem vyberete volbu "Ovládací prvek". Na první kartě jsou obecná nastavení. Tam najdete to chování při tisku.


     PS : Teda napadlo mne, že to nemusí být CheckBoxy, ale mohly by to být obyčejné rámečky. Já vlastně nevím co tam máte. Žádný obrázek jste neposlal a z příkladu "křížek" vidět nikde není. Jde asi o hvězdičku (nemám problém se slovenčinou - krížik, lebo hveizdička, a lebo bodka). Takže potom by mohlo jít o nastavení buňky. Ta se dá také třeba zamknout ap. Dá se ale nastavit jako "netisknout". Když by byl ovládací prvek ukotven k buňce, tak by to bylo stejné, jako když by byl nastaven ovládací prvek na "netisknout".

Editoval neutr (13. 4. 2015 14:42:07)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 16. 4. 2015 08:27:55

Igorh
Člen
Registrace: 10. 4. 2015
Příspěvků: 14

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

neutr napsal(a)

Jestli tomu dobře rozumím, tak nyní Vám nejde vytisknout zatržený ovládací prvek "CheckBox" (je to jedno - prostě ovládací prvek s volbou, která by měla být vidět v tisku).
     To je dáno vlastnostmi těchto prvků. Mají volbu "netisknout". To musíte změnit. Postup : Zapnete editační mód ovládacích prvků (pruh ikon ovládací prvky zap/vyp). Klepnete na prvek který má zelené orámování (výběr). Pod pravým tlačítkem vyberete volbu "Ovládací prvek". Na první kartě jsou obecná nastavení. Tam najdete to chování při tisku.


     PS : Teda napadlo mne, že to nemusí být CheckBoxy, ale mohly by to být obyčejné rámečky. Já vlastně nevím co tam máte. Žádný obrázek jste neposlal a z příkladu "křížek" vidět nikde není. Jde asi o hvězdičku (nemám problém se slovenčinou - krížik, lebo hveizdička, a lebo bodka). Takže potom by mohlo jít o nastavení buňky. Ta se dá také třeba zamknout ap. Dá se ale nastavit jako "netisknout". Když by byl ovládací prvek ukotven k buňce, tak by to bylo stejné, jako když by byl nastaven ovládací prvek na "netisknout".


Nie nejde o hviezdičku.
Hviezdička upozorňuje že si môžem vybrať určité možnosti.
Ten štvorec ktorý mam zaškrtnúť "X" je:

Príklad:
14(štvorec) ...a nasleduje ta konkrétna možnosť.

A práve vo štvorci sa nevytlačí ten zaškrtávací znak "X"
Štvorec sa vytlačí slabšou farbou a znak "X" vôbec.

Offline

#6 16. 4. 2015 12:30:40

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

Tohle může být jen asi orámovaná buňka tabulky. Klasické zaškrtávací pole má jen "fajfku" - (logo Nike). Tam se dá nastavit v Ovládacím prvku - vlastnosti - netisknout. Ale křížek tam není. Takže by to sice mohl být prvek převzatý z MSO, ale spíš je to něco jiného.
     Asi byste sem měl ten soubor poslat. Nemám představu co to je.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 16. 4. 2015 14:08:52

Igorh
Člen
Registrace: 10. 4. 2015
Příspěvků: 14

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

neutr napsal(a)

Tohle může být jen asi orámovaná buňka tabulky. Klasické zaškrtávací pole má jen "fajfku" - (logo Nike). Tam se dá nastavit v Ovládacím prvku - vlastnosti - netisknout. Ale křížek tam není. Takže by to sice mohl být prvek převzatý z MSO, ale spíš je to něco jiného.
     Asi byste sem měl ten soubor poslat. Nemám představu co to je.


Rad pošlem len mi poradte ako?
ďakujem

Offline

#8 16. 4. 2015 20:28:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

Můžeze naprříklad : uložto.cz, Leteská pošta


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 20. 4. 2015 07:21:01

Igorh
Člen
Registrace: 10. 4. 2015
Příspěvků: 14

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

neutr napsal(a)

Můžeze naprříklad : uložto.cz, Leteská pošta


Nahral som ten dokument na uložto :

http://ulozto.sk/xTu3F8Cz/dovolenky-vodici-novy-doc

heslo: open

Offline

#10 20. 4. 2015 09:06:41

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

Tak bohu žel. On je to XML dokument. Ty čtverečky jsou skutečně asi ovládací prvky, které ale nelze editovat (neznámý typ pro Writer) a jsou navíc zamčené. Nejde tedy nastavit vlastnosti pro tisk. A to ani pomocí XML formuláře (Writer).
     Cestou by bylo vytvoření filtru XML (export/import) který by prvek "čtereček" akceptoval, nebo to original tisknout z Webu jak je doporučeno malými písmenky http://ec.europa.eu. Tam je ale něco o novinkách a kontaktech - prostě nesmysly. Takže asi nejlepší cestou je zobrazit náhled tisku kde to vidět je, udělat screen a ten pak uložit jako obrázek + tisknout.
     Je otázkou zda by to šlo vytisknout když si ten dokumenent zobrazíte v prohlížeči. Mně se to ale nepovedlo uložit tak abych to ve Firefoxu otevřel. Musel jsem smazat rozšíření, které umí tyto dokumenty zobrazit. Stejně tak jsem zrušil Chrome - sežral 30% operační paměti a to jen čekal. Takže nyní to nemohu prohlédnout jako zdrojový kód - vždy se to chce jen uložit jako soubor.
     Když byste ale takovou výbavu měl, tak můžete tisknout z prohlížeče, nebo otevřít zdrojáky a nějak ty "štvorčeky" znásilnit.


     Řešením je screen obrazovky - buď přímo sešitu, nebo náhledu tisku. Ostatní cesty jsou poměrně složité - výsledek nejistý - a skutečně nepřiměřeně pracný. Když stisknete PrScr tak to můžete vložit přímo jako rastrový obrázek do Draw, tam to ořezat a zvětšit na původní velikost celé stránky. Pokud by to bylo špatně vidět, musíte použít speciální program a nastavení pro OCR - 300 dpi nejméně. Například IrfanView, nebo program pro snímání obrazovky který lze nastavovat.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#11 20. 4. 2015 09:14:14

Igorh
Člen
Registrace: 10. 4. 2015
Příspěvků: 14

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

neutr napsal(a)

Tak bohu žel. On je to XML dokument. Ty čtverečky jsou skutečně asi ovládací prvky, které ale nelze editovat (neznámý typ pro Writer) a jsou navíc zamčené. Nejde tedy nastavit vlastnosti pro tisk. A to ani pomocí XML formuláře (Writer).
     Cestou by bylo vytvoření filtru XML (export/import) který by prvek "čtereček" akceptoval, nebo to original tisknout z Webu jak je doporučeno malými písmenky http://ec.europa.eu. Tam je ale něco o novinkách a kontaktech - prostě nesmysly. Takže asi nejlepší cestou je zobrazit náhled tisku kde to vidět je, udělat screen a ten pak uložit jako obrázek + tisknout.
     Je otázkou zda by to šlo vytisknout když si ten dokumenent zobrazíte v prohlížeči. Mně se to ale nepovedlo uložit tak abych to ve Firefoxu otevřel. Musel jsem smazat rozšíření, které umí tyto dokumenty zobrazit. Stejně tak jsem zrušil Chrome - sežral 30% operační paměti a to jen čekal. Takže nyní to nemohu prohlédnout jako zdrojový kód - vždy se to chce jen uložit jako soubor.
     Když byste ale takovou výbavu měl, tak můžete tisknout z prohlížeče, nebo otevřít zdrojáky a nějak ty "štvorčeky" znásilnit.


     Řešením je screen obrazovky - buď přímo sešitu, nebo náhledu tisku. Ostatní cesty jsou poměrně složité - výsledek nejistý - a skutečně nepřiměřeně pracný. Když stisknete PrScr tak to můžete vložit přímo jako rastrový obrázek do Draw, tam to ořezat a zvětšit na původní velikost celé stránky. Pokud by to bylo špatně vidět, musíte použít speciální program a nastavení pro OCR - 300 dpi nejméně. Například IrfanView, nebo program pro snímání obrazovky který lze nastavovat.


Ďakujem za informácie.
Zase jedna nevýhoda voči Windowsom.
Tam to v Open Office fungovalo.
Idem označiť že "vyriešené"

Offline

#12 21. 4. 2015 07:17:34

janek-m
Člen
Registrace: 25. 4. 2013
Příspěvků: 22

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

Zo zvedavosti som uvedený dokument tiež otestoval a neviem teda, v čom je problém. Dokument som mohol v pohode upravovať, dopisovať, meniť podľa potreby a nechal som zachovaný pôvodný formát .doc. Po vykonaní zmien som dokument uložil s "Použiť formát MS Word 97/2000/XP/2003" a následne vytlačil. Žiadna časť dokumentu po vytlačení nechýbala. Testované v Kubuntu 14.04, verzie LO 4.2.7.2 a 4.4.2.2.

Pokiaľ sú všetky práva na zmeny súboru nastavené správne, ako je uvedené vyššie, tak možno sa vytvoril súbor Lock v skrytých súboroch, ktorý blokuje úpravu tohto dokumentu. Skúste do terminálu (Ctrl + Alt + T) zadať:

ls -la .~lock*

Hľadajte podľa názvu napr. pre súbor príklad.odt by to bolo .~lock.príklad.odt# a tento s "lock" zmažte.

Ďalšou možnosťou je priamo do Ubuntu nainštalovať MS Office cez PlayONLinux (aplikácia sa nachádza v centre softvéru), pokiaľ by problém s LO pretrvávaval.

Offline

#13 21. 4. 2015 07:51:27

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

Ten problém byl s ovládacím prvkem "zaškrtávací čtvereček". Vyplnit to šlo, ale nešlo to vytisknout tak aby byla volba vidět. Je to zamknuté a skryté takže nepze volbu "tisk" povolit. Původní dotaz sice směřoval do širšího okruhu problémů, ale zůstalo právě to s tím tiskem volby.
     Je možné, že to KuBuntu umí vytisknout - a možná ještě jiný Linux - Chtělo by to asi info od více uživatelů. Ve Windows se mi to nepovedlo - výsledek je podle toho co popisuje IgorH. Je otázkou jestli to dělají všechny Windowsy.
     Tím, že je to XML se objevuje možnost jen pro čtení (bez editace), nebo lze editaci zapnout. To však aktivuje úpravu ovládacích prvků. Vlastní mód "povolit" úpravy ale bez zapnuté editace ovládacích prvků nelze. To moc nevadí, ale stejně i při editaci ovládacích prvků nelze zamknuté úseky kde je ovládací prvek odemknout. Samozřejmě vstupem do zdrojáku by se to mělo dát najít. Ale to vyžaduje přejmenovat soubor na ".zip", rozzipovat a pak prohlížet v edituru XML.


     Váš postup je zajímavý uveďte jak je soubor odemčen. Respektive postněte sem odemčenou verzi. Možná bych já, nebo někdo jiný našel podobný postup pro Windows.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#14 21. 4. 2015 08:26:03

kamowski
Člen
Registrace: 29. 3. 2013
Příspěvků: 38

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

linux mint 17, LO 4.4.2.2
dokument som si otvoril "len na čítanie", nič som neupravoval
označil (klikol) voľbu "bol práceneschopný"
dal tlačiť priamo na tliačiareň - OK
dal export do pdf a tiež OK
---
nepíšeš, ktorú verziu LO máš,
možno by pomohlo aktualizovať LO na najnovšiu verziu pridaním ppa napr. takto:
http://www.askmetutorials.com/2014/07/i … 30-on.html

Offline

#15 21. 4. 2015 08:44:13

janek-m
Člen
Registrace: 25. 4. 2013
Příspěvků: 22

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

@neutr: Ja som v tom súbore naozaj nenašiel žiadny zádrhel. Všetko sa mi podarilo z editovať, jediná položka, ktorá je asi nastavená na pevno je „Číslo faxu" - túto sa mi nepodarilo zmeniť, ale zmazať som ju mohol.
Tu je odkaz na stiahnutie už zmeneného súboru (Mená a údaje som nahradil XY)
http://uloz.to/x4DuT9bD/dovolenky-vodici-novy1-doc  HESLO: open

Prikladám ešte zopár obrázkov:

editácia súboru: http://postimg.org/image/8znzvv233/ - ako vidno, súbor nie je označený ako „iba na čítanie"
uloženie: http://postimg.org/image/c8s2s73e9/- po vykonaných úpravách sa zobrazila možnosť súbor uložiť
zachovanie formátu MS Office: http://postimg.org/image/o2ubf3nvh/ - súbor som ponechal v pôvodnom formáte .doc
tlač: http://postimg.org/image/smb58kj2v/ - tlačenie dokumentu prebehlo tiež bez problémov a všetky vyplnené časti sa vytlačili v poriadku.

Editoval janek-m (21. 4. 2015 08:53:30)

Offline

#16 21. 4. 2015 09:29:36

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

Děkuji za reakci. Ale chovádí toho dokumentu je stejné jako před tím. Když ho máte otevřený pro editaci tak do něj psát lze. Ovládací prvek (zaškrtávací čtvereček) je zamčený a nepřístupný. Nástroj "automatické zaměření ovládacího prvku" ho neumí najít a nedá se editovat. Tento typ CheckBoxu není do OpenOffice (LO, AOO) implementován.
     Když si otevřete nabídku "Úpravy" > "Režim úprav" (úplně dole) tak je zaškrtnutá. Stiskněte ji a dokument bude zase jen pro čtení. To šlo i dříve. Standardní Writer se tak nechová. Po uložení do formátu .odt se nic nezmění - mezi MSO a ODF formátem panuje vyjímečná shoda.


     V podstatě je jen problém s tím tiskem, který podle všeho někdy chodí a někdy ne podle operačního systému. Já nyní budu přeinstalovávat z verze LO 4.4.1.2 na LO 4.4.2 a uvidím zda to není verzí LO (AOO). Ale asi bude podstatnější aby se k tomu vyjádřilo více lidí s různými verzemi OS a balíku AOO, LO.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#17 29. 4. 2015 09:49:29

Igorh
Člen
Registrace: 10. 4. 2015
Příspěvků: 14

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

neutr napsal(a)

Děkuji za reakci. Ale chovádí toho dokumentu je stejné jako před tím. Když ho máte otevřený pro editaci tak do něj psát lze. Ovládací prvek (zaškrtávací čtvereček) je zamčený a nepřístupný. Nástroj "automatické zaměření ovládacího prvku" ho neumí najít a nedá se editovat. Tento typ CheckBoxu není do OpenOffice (LO, AOO) implementován.
     Když si otevřete nabídku "Úpravy" > "Režim úprav" (úplně dole) tak je zaškrtnutá. Stiskněte ji a dokument bude zase jen pro čtení. To šlo i dříve. Standardní Writer se tak nechová. Po uložení do formátu .odt se nic nezmění - mezi MSO a ODF formátem panuje vyjímečná shoda.


     V podstatě je jen problém s tím tiskem, který podle všeho někdy chodí a někdy ne podle operačního systému. Já nyní budu přeinstalovávat z verze LO 4.4.1.2 na LO 4.4.2 a uvidím zda to není verzí LO (AOO). Ale asi bude podstatnější aby se k tomu vyjádřilo více lidí s různými verzemi OS a balíku AOO, LO.


Dobrý deň,
Potvrdzujem, že dokument ktorý som stiahol od of janek-m sa sprava tak isto ako predtým.
Vytlači sa iba čiste zaškrtavacie poličko hoci v dokumente je zaškrtnute.

Offline

#18 29. 4. 2015 12:47:07

janek-m
Člen
Registrace: 25. 4. 2013
Příspěvků: 22

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

Škoda, že na tento problém nereagovalo viac užívateľov LO v Ubuntu, čím by bolo možné hľadať riešenia. Ten nešťastný dokument som dnes znova vytlačil a zoskenoval - http://postimg.org/image/h1qaaay4t/ pozrite ho,ale zdá sa, že je  všetko  v poriadku. Neviem teda, či by nebolo dobré prejsť nastavenie tlačiarne, keďže sa dokument dá upravovať, len sa všetko nevytlačí. V nastaveniach tlačiarne skontrolujte: Možnosti tlačiarne → Obsah a tu aby bolo zaškrtnuté: Obrázky a objekty, Ovládacie prvky formulára, Pozadie strany. A rovnaké nastavenia by mal obsahovať aj dokument LO: Menu LO → Nástroje → Možnosti → LO Writer → Tlač.

Ďalej je aj zaujímavé, že niekomu sa dokument otvorí len na čítanie, mne sa otvoril pekne bez akýchkoľvek dodatočných nastavení.

Offline

#19 29. 4. 2015 15:36:23

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dokumenty s priponou .doc vo writeri - skoro VYRIEŠENĚ

pro janek-m
    problém je v tom, že se nedá nastavit vlastnost ovládacího prvku, který v rámci LO (AOO) neexistuje. Je to neznámý prvek, který je sice vykreslený, ale nemá povolený tisk. Jedinou cestou je skutečně sceen obrazovky a ten vytisknout jako obrázek. Na sreenu to zašrtnutí vidět je.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí