Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 2. 2015 10:54:28

Kloz
Člen
Registrace: 4. 2. 2015
Příspěvků: 2

database Paradox (otvírání souborů db)

Dobrý den rád bych se poradil.

Lze v Base otvírat soubory typu db tak jako jdou dbf. Jsem naprostý neznalec problému. Prosím tedy o radu jak pracovat s tabulkami paradoxu v programu Base.

Offline

#2 4. 2. 2015 11:31:44

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: database Paradox (otvírání souborů db)

Tohle asi musíte otestovat. Podívejte se na Nástroje > Možnosti > Base (LibreOffice, nebo OpenOffice) > spojení (konektivita). Měl by se tam vyskytovat příslušný obladač. Je jich tam dost, ale myslím, že žádný pro Paradox (ale možná nějaký bude fungovat).
     Na netu se dá dohledat určitě nějaké rozšíření, kde by se to mohlo řešit. Já si dokonce myslím, že by měly jít tabulky s příponou .db otevřít normálně.
     Jinak se to musí obejít. Například nějakým nástrojem, který umí načíst databázi v jednom formátu a uložit v jiném. Něco podobného jsem měl ze slunečnice.cz myslím že to mělo ikonu červeně vymalovaného psa. Něco by mohly umět editory typu PsPad.


     Ovšem pokud máte možnost ovlivnit výstup ze zdroje (Paradox), pokuste se o něco přívětivějšího. Například výstup ve formátu .csv. Base umí pracovat s více druhy databází. Podívejte se v té konektivitě. To db asi není implicitní formát Paradoxu (teda nevím to jistě. Už jsem nic takového dlouho nedělal). Ale "db" by mělo patřit databázím IBM. Jestli je Paradox na tomhle posatven nevím, ale IBM vydává verze DB dodnes. Mám doma nějakou historickou DB2 na disketách.


     Nejdřív bych doporučil povolit všechny drivery (v té položce konektivita) pro Base. Potom se pokusit otevřít ty tabulky.

Editoval neutr (4. 2. 2015 11:36:50)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 4. 2. 2015 12:07:49

Kloz
Člen
Registrace: 4. 2. 2015
Příspěvků: 2

Re: database Paradox (otvírání souborů db)

Moc děkuji. Vše zkusím.

Tomu převádění (db na dbf) bych se chtěl vyhnout (to jsem již zkoušel a funguje to, používal jsem program DBD32).
Zkouším program Base poprvé. A mám takovou představu: Mám pro svou práci program, který pracuje s tabulkami paradoxu, jeho funkce jsou však omezené (pouze, prohlížení a editace záznamů),pro hromadné přepisování používám DBD32, kde je možné psát příkazy SQL. Myslel jsem tedy že bych zkusil nějaký program jako je Base na to, abych mohl jednak tabulky toho paradoxu prohlížet (dělat různé pohledy) a zároveň aktualizovat data tak, aby byli opět použitelné pro práci s našim programem.

Offline

#4 17. 3. 2015 12:37:50

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: database Paradox (otvírání souborů db)

myslím, že pripojenie na DB Paradox by sa dalo nejak vyriešiť. Po pripojení by sa malo dať filtrovať, robiť prehľady, zostavy a pod. Ale určite nepôjde resp. určite by som nedoporučoval upravovať dáta.

Offline

Zápatí