Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 3. 2015 15:06:41

tom_kladno
Člen
Místo Kladno
Registrace: 23. 4. 2007
Příspěvků: 28

Propojení Calc – Writer

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda se pracuje na vývoji funkce známé z MS Office jako "vložit jako propojení". Každý měsíc zpracovávám obsáhlý report, který je založený na zpracování množství dat. Mám to vše zpracované v Excelu a v docx souboru mám navkládaná propojení nejen na číselné hodnoty, které se mi z Excelu do Wordu přenášejí, ale také na tabulky a grafy.
Výsledkem je práce hotová za půl hodinky.
Bohužel to nemůžu dělat v LO, protože tam něco takového jako vložení propojení není. Někdo možná namítnete, že na podobný typ práce by to chtělo úplně jiný SW (jsem rád za každý tip), ale zatím se mi jeví pro mé potřeby (bohužel) jako nejlepší MS Office.

Díky za případné info.


LO 7.5.3.2 CZ 64 na Fedora 38 KDE

Offline

#2 15. 3. 2015 16:50:08

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Propojení Calc – Writer

Toto existuje. Je možné vložit jako DDE/OLE. Dokonce to jde udělat několika způsoby. Problém je asi v tom, když budete chtít udělat ve Writeru graf. Už jsem nic takového dlouho nedělal, ale zřejmě se bude muset vložit graf z Calcu již jako hotový.
     Doporučuji vložit například plovoucí rámec na zobrazení pasáží z Calcu, ale pro vlastní graf je potřeba spíš překopírovat celý graf, nebo jen tabulku (vložit jinak - Calc8) a z té potom vyplnit graf, což je pracnější.
     Jde tedy spíš o to, jestli se má propojení udržovat pro aktualizaci. Něco jde řešit pomocí sekcí, otestujte vložit rámec, nebo soubor.
     Když tam vložíte například plovoucí rámec s OLE objektem můžete z něj kopírovat jako DDE. Potom OLE odstranit a DDE rozpojit - tabulky z Calcu tam zůstanou.



     Pokud si tedy uděláte šablonu s propojením (nemusí to být vysloveně šablona - jen vzorový sešit ODT, můžete z něj vždy vytvořit kopírováním a rozpojením dokument podobně jako uvádíte v MSO. Například do sekcí můžete propojit jen určitý graf a vkládat sekci. Jde tedy asi o systém práce.
     Na grafech se v poslední době pracovalo, ale pokud vím, tak jen na grafech pro Calc. Grafy ve Writer vypadají jinak - nemají nic mimo základní možnosti a virtuální tabulku která se asi nedá propojit - ale nevím netestoval jsem do hloubky.
     Proto opravdu spíš vytvořte sekci ve které bude jen graf a se sekcí pracujte jako z grafem. Obvykle se také graf kopíruje jako obrázek - což je také řešení.

Editoval neutr (15. 3. 2015 16:56:17)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí