Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 1. 2015 16:59:35

Cardello
Člen
Registrace: 11. 10. 2010
Příspěvků: 45

Tisk listu 2x na 1 stránku - VYŘEŠENO

Dobrý den,
lze nějakým způsobem nastavit tisk tak, aby se tabulka z jednoho listu tiskla 2x (v kopii) na jednu stránku? Konkrétně: Mám tabulku přibližně formátu A5 a rád bych ji vytisknul na jednu A4 dvakrát pod sebe. Napadá mě samozřejmě způsob: vytvořit kopii tabulky s odkazy rovnou do listu a zadat rozsah tisku přes obě kopie. Jde to řešit nějak i v nastavení tisku - něco jako "tisk dlaždicově" apod.?
Díky

Editoval Cardello (13. 1. 2015 13:43:13)

Offline

#2 13. 1. 2015 06:34:23

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,464

Re: Tisk listu 2x na 1 stránku - VYŘEŠENO

To asi nepůjde. Tisk v LO (AOO) se nastavuje jako FORMÁT > OBLASTI TISKU - tedy jako lokace v sešitě. Další vlastnosti se nastavují STRÁNKA > v DIALOGU STYL STRÁNKY ZASE KARTA STRÁNKA. Tam jde udělat například zrcadlení a podobné věci. Ale aby se zadal úsek velikosti A5 a tisklo se to 2x na A4 nejde nastavit. Pokud vím nic takového neumí ani nastavení HW tiskáren.
     Uvádíte správný postup. Dáte dvakrát pod sebe (nebo vedle sebe) stejný obsah a to pak můžete dohromady označit jako "PrintArea". Ta už má předem daný formát z dialogu Stránka.
     Samozřejmě můžete tísknout z výběru a pak je potřeba přizpůsobit velikost na A4 aby se to tam vešlo pokud to nějak přesahuje. Vše ostatní lze upravit sice z menu Soubor - Tisk, ale to se načítá z SW tiskátny.

      Když si vytvoříte oblast tisku tak potom jde vše rychle. Tisk se dá spouštět i klávesovými zkratkami. Dokonce ani nevidím nějakou logiku v tom zadávat "tisk dlaždic". Tohle existuje automaticky. Když nezadáte úsek výberem, nebo tiskovou plochou a máte dost dat v listu, tak se spustí tisk, který si popsané úseky rozdělí podle svého. Takové rozdělení je právě na "dlaždice" vedle sebe a pod sebou. Z toho pak můžete slepit transparent protože si to přepočítává body obrazovky na body papíru a je po srandě - cca 4-5 sloupců a asi 25 řádků na A4.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí