Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 1. 2015 16:59:35

Cardello
Člen
Registrace: 11. 10. 2010
Příspěvků: 45

Tisk listu 2x na 1 stránku - VYŘEŠENO

Dobrý den,
lze nějakým způsobem nastavit tisk tak, aby se tabulka z jednoho listu tiskla 2x (v kopii) na jednu stránku? Konkrétně: Mám tabulku přibližně formátu A5 a rád bych ji vytisknul na jednu A4 dvakrát pod sebe. Napadá mě samozřejmě způsob: vytvořit kopii tabulky s odkazy rovnou do listu a zadat rozsah tisku přes obě kopie. Jde to řešit nějak i v nastavení tisku - něco jako "tisk dlaždicově" apod.?
Díky

Editoval Cardello (13. 1. 2015 13:43:13)

Offline

#2 13. 1. 2015 06:34:23

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 2,950

Re: Tisk listu 2x na 1 stránku - VYŘEŠENO

To asi nepůjde. Tisk v LO (AOO) se nastavuje jako FORMÁT > OBLASTI TISKU - tedy jako lokace v sešitě. Další vlastnosti se nastavují STRÁNKA > v DIALOGU STYL STRÁNKY ZASE KARTA STRÁNKA. Tam jde udělat například zrcadlení a podobné věci. Ale aby se zadal úsek velikosti A5 a tisklo se to 2x na A4 nejde nastavit. Pokud vím nic takového neumí ani nastavení HW tiskáren.
     Uvádíte správný postup. Dáte dvakrát pod sebe (nebo vedle sebe) stejný obsah a to pak můžete dohromady označit jako "PrintArea". Ta už má předem daný formát z dialogu Stránka.
     Samozřejmě můžete tísknout z výběru a pak je potřeba přizpůsobit velikost na A4 aby se to tam vešlo pokud to nějak přesahuje. Vše ostatní lze upravit sice z menu Soubor - Tisk, ale to se načítá z SW tiskátny.

      Když si vytvoříte oblast tisku tak potom jde vše rychle. Tisk se dá spouštět i klávesovými zkratkami. Dokonce ani nevidím nějakou logiku v tom zadávat "tisk dlaždic". Tohle existuje automaticky. Když nezadáte úsek výberem, nebo tiskovou plochou a máte dost dat v listu, tak se spustí tisk, který si popsané úseky rozdělí podle svého. Takové rozdělení je právě na "dlaždice" vedle sebe a pod sebou. Z toho pak můžete slepit transparent protože si to přepočítává body obrazovky na body papíru a je po srandě - cca 4-5 sloupců a asi 25 řádků na A4.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí