Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 9. 2014 20:50:57

msliva
Člen
Registrace: 16. 1. 2012
Příspěvků: 4

Incorrect format for Script URI: - VYŘEŠENO

Dobrý den

při spouštění makra "pod tlačítkem" ze staré verze souboru MS Excelu se objeví hlášení:

Chyba OpenOffice
Při spouštění skriptu UNKNOWN v jazyce UNKNOWN došlo chybě Skriptovacího rámce.
Zpráva Incorrect format for Script URI:

Text je opsán doslovně.
Print Screen chybového hlášení mám k dispozici.
Verze OpenOffice 4.1.0, Windows 8.1

Děkuji za jakoukoliv radu

S pozdravem

Mira Slíva

Editoval msliva (23. 9. 2014 03:59:10)

Offline

#2 20. 9. 2014 07:18:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Incorrect format for Script URI: - VYŘEŠENO

To je jasné. Makro z Excelu v Calcu nespustíte. To se musí přepsat. Mimo toho doporučuji přeinstalovat na nejnovější verzi Apache OpenOffice, nebo LibreOffice.
     Pokud je to něco jednoduchého, postněte to sem, nebo opište kód makra. Je - li toho víc raději sám nastudujte. Existují stránky pro určité převody maker (nejen Calc - Excel), ale nejsou všemocné - jen přibližně a navíc jednoduché věci. Přímý převod existuje pouze v rámci rozšíření Access2Base, které umí jak název napovídá relaci mezi databázemi MS a OpenOffice. Ostatní (Calc, Writer ap.) ale nic takového nemají.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 8. 11. 2014 08:56:29

Sxandy
Člen
Registrace: 8. 11. 2014
Příspěvků: 1

Re: Incorrect format for Script URI: - VYŘEŠENO

Jde to docela dobře. Do podmínky musíte dát vzorec (na výběr je hodnota buňky, nebo vzorec, a nebo datum). Například napíšete A1>4 to stačí - nic jiného. Ale nesmíte zapomenout přidat Vaše formátové požadavky do stylu, který si pojmenujete abyste věděl oč jde. Také například navolte nejprve barvu pozadí a pak jméno, jinak na to zapomenete a bude se Vám zdát, že to nefunguje :-) To udělejte nejdřív. Teprve pak vyplňte vzorec. (Moje neblahé zkušenosti.)


You can get score highest marks in Pass4sure HP2-Z30 You can get our 100% COMPTIA certification practice test Alabama State University contains all those materials you want to Columbia University

Offline

#4 8. 11. 2014 09:36:17

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Incorrect format for Script URI: - VYŘEŠENO

pro Sxandy :
     Tohle vypadá spíš jako odpověď na jiný dotaz viz : Součet dle formátu čísla.. Dokonce i výraz : Například napíšete A1>4 to stačí - nic jiného. Ale nesmíte zapomenout přidat Vaše formátové požadavky do stylu, který si pojmenujete abyste věděl oč jde. Také například navolte nejprve barvu pozadí a pak jméno, jinak na to zapomenete a bude se Vám zdát, že to nefunguje :-) To udělejte nejdřív. Teprve pak vyplňte vzorec. (Moje neblahé zkušenosti.) Je mi náramně povědomý. Myslím, že je to kompletně můj výraz zejména ten v závorce. Viz Podmíněné formátování příspěvek #2 Téma ale není v relaci s dotazem. A to jak s tím, který je zřejmě citovaný, ani s tím, který předpokládám jako původně zamýšlený.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí