Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 19. 9. 2014 20:50:57

msliva
Člen
Registrace: 16. 1. 2012

Incorrect format for Script URI: - VYŘEŠENO

Dobrý den

při spouštění makra "pod tlačítkem" ze staré verze souboru MS Excelu se objeví hlášení:

Chyba OpenOffice
Při spouštění skriptu UNKNOWN v jazyce UNKNOWN došlo chybě Skriptovacího rámce.
Zpráva Incorrect format for Script URI:

Text je opsán doslovně.
Print Screen chybového hlášení mám k dispozici.
Verze OpenOffice 4.1.0, Windows 8.1

Děkuji za jakoukoliv radu

S pozdravem

Mira Slíva

Editoval msliva (23. 9. 2014 03:59:10)

#2 20. 9. 2014 07:18:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Incorrect format for Script URI: - VYŘEŠENO

To je jasné. Makro z Excelu v Calcu nespustíte. To se musí přepsat. Mimo toho doporučuji přeinstalovat na nejnovější verzi Apache OpenOffice, nebo LibreOffice.
     Pokud je to něco jednoduchého, postněte to sem, nebo opište kód makra. Je - li toho víc raději sám nastudujte. Existují stránky pro určité převody maker (nejen Calc - Excel), ale nejsou všemocné - jen přibližně a navíc jednoduché věci. Přímý převod existuje pouze v rámci rozšíření Access2Base, které umí jak název napovídá relaci mezi databázemi MS a OpenOffice. Ostatní (Calc, Writer ap.) ale nic takového nemají.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 8. 11. 2014 08:56:29

Sxandy
Člen
Registrace: 8. 11. 2014

Jde to docela dobře. Do podmínky musíte dát vzorec (na výběr je hodnota buňky, nebo vzorec, a nebo datum). Například napíšete A1>4 to stačí - nic jiného. Ale nesmíte zapomenout přidat Vaše formátové požadavky do stylu, který si pojmenujete abyste věděl oč jde. Také například navolte nejprve barvu pozadí a pak jméno, jinak na to zapomenete a bude se Vám zdát, že to nefunguje :-) To udělejte nejdřív. Teprve pak vyplňte vzorec. (Moje neblahé zkušenosti.)

You can get score highest marks in Pass4sure HP2-Z30 You can get our 100% COMPTIA certification practice test Alabama State University contains all those materials you want to Columbia University

#4 8. 11. 2014 09:36:17

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

pro Sxandy :
     Tohle vypadá spíš jako odpověď na jiný dotaz viz : Součet dle formátu čísla.. Dokonce i výraz : Například napíšete A1>4 to stačí - nic jiného. Ale nesmíte zapomenout přidat Vaše formátové požadavky do stylu, který si pojmenujete abyste věděl oč jde. Také například navolte nejprve barvu pozadí a pak jméno, jinak na to zapomenete a bude se Vám zdát, že to nefunguje :-) To udělejte nejdřív. Teprve pak vyplňte vzorec. (Moje neblahé zkušenosti.) Je mi náramně povědomý. Myslím, že je to kompletně můj výraz zejména ten v závorce. Viz Podmíněné formátování příspěvek #2 Téma ale není v relaci s dotazem. A to jak s tím, který je zřejmě citovaný, ani s tím, který předpokládám jako původně zamýšlený.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí