Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 9. 2014 10:58:14

vasman24
Člen
Registrace: 14. 9. 2014
Příspěvků: 1

Nastavení formátu buněk

Dobrý den, chtěl bych nastavit formát buněk tak, aby při chybě ve psaní čísel jsem byl na chybu upozorněn. Dělám tabulky a čísla následně sčítám a již několikrát se mi stalo, že jsem omylem k číslu přidal nějaký znak (např. ´5) a následně se mi číslo nesečetlo.
Děkuji za všechny tipy.

Offline

#2 14. 9. 2014 11:10:41

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nastavení formátu buněk

To je nejlepší pomocí podmíněného formátu. Ten apostrof se projeví jako 'text'. Lze to zjistit pomocí funkce ISTEXT(buňka). Takže pro vlastní buňku - například B1 uděláme podmínku - podmíněného formátu jako vzorec ISTEXT(B1). K tomu uděláme nějakou barvu podkladu, nebo písma, a nebo obojí (styl buňky). Toto se pak musí vykopírovat jen jako formát všude kde je to potřeba.
     Při tom doporučuji pečlivě styl pojmenovat (například chyba, nebo text ap). Když to necháte beze jména, nebude vědět který styl to je. Originálně se pojmenovávají jako 'Bez názvu1...'. Přiště ho nemusíte najít - rozpoznat :-(


     PS : Také je možné udělat samostatně buňku pro více jiných buněk. Například pro C1 by jste nastavil OR(ISTEXT(B1);ISTEXT(B2);ISTEXT(B3);ISTEXT(Bxy);..). Pak ale nevíte která z buněk obsahuje chybu. Je to možné ošetřit funkcí =IF(ISTEXT(B1);B1;IF(ISTEXT(B2);B2;IF(ISTEXT(B3);B3;""))). Popřípadě tuto buňku obarvit podmíněným formátem a podobně.

Editoval neutr (14. 9. 2014 11:28:25)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 14. 9. 2014 20:42:20

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Nastavení formátu buněk

Na to je určena validace dat. Trochu hůř se to hledá, vývojáři projevují v pojmenování určitou, podle mne zbytečnou kreativitu.

V AOO je to "data", "platnost", můžete nastavit celá nebo desetinná čísla.

Offline

#4 14. 10. 2014 17:46:50

kamowski
Člen
Registrace: 29. 3. 2013
Příspěvků: 38

Re: Nastavení formátu buněk

lp. napsal(a)

Na to je určena validace dat

super poznámka, zas budeme o niečo múdrejší smile

Offline

Zápatí