Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 6. 2014 14:42:12

LukasF
Člen
Registrace: 19. 6. 2014
Příspěvků: 3

convert-to pdf

Zdravim,

zapasim s davkovym exportem do formatu PDF. Mam OpenOfice 4.1.0, Windows 7. Nasel jsem navod, ktery by mel pry fungovat:

   soffice.exe --headless --convert-to pdf *.odt

Dle mojich pokusu jsou parametery s "--" ingnorovany a pak to napise chybu, ze neexistuje soubor pdf. Mate nekdo poneti jak udelat export do pdf z prikazove radky?

Diky, Lukas

Offline

#2 19. 6. 2014 15:09:56

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: convert-to pdf

A ta prikazova radka je nutnosti?

Existuje na to rozsireni.

Editoval Zvedavec (19. 6. 2014 15:10:08)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#3 19. 6. 2014 15:12:04

LukasF
Člen
Registrace: 19. 6. 2014
Příspěvků: 3

Re: convert-to pdf

No potrebuju to resitv buildovacim skriptu, ktery provadi ANT. Takze to musi bezet bez lidske sily a klikani do GUI.

Lukas

Offline

#4 19. 6. 2014 15:31:28

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 155

Re: convert-to pdf

Neměly by být parametry ve Windows s jednoduchou pomlčkou? (Viz např. tady.)

Offline

#5 19. 6. 2014 19:47:44

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: convert-to pdf

Ten probém má jistě jiné řešení, to je potřeba upřesnit.
A - Příkazovou řádku spouštíte z OS Windows. Při tom je LO načteno při startu - automaticky?
B - Pokud ne spouštíte LO samostatně - jak?
C - Volání podle mne musí nejprve korektně spustit (asi hidden) příslušnou aplikaci - ono není jedno zda se exportuje z Writer (podle tématu ano) - existují aplikace jako hlavní dokument, běžný ods, ods/web, xml.
D - pokud je příslušná aplikace spuštěna - nevidím důvod používat příkazovou řádku jinak, nežli spustit makro. (Pak bych ale pochyboval i potřebě příkazové řádky.)
E - Spouštět přímo - obecně LO (i AOO) z příkazové řádky v podstatě znamená volat XML, které jsou při nespuštěném balíku zkomprimované.
      Takže nejdříve byste měl lépe popsat co voláte před tím 'soffice.exe --headless --convert-to pdf *.odt'. Je to dost neobvyklé. Poměrně často se můžeme potkat s voláním Sheel-u z makra, ale jestli voláte třeba z MS Office, nebo js., PHP ap do LO - nevím nevím.
      Předpojkládám, že asi možná voláte konkrétní - existující soubor uložený pod nějakým názvem. Chcete aby se uložil do pdf. V AOO (i LO) existuje jak volba uložit jako pdf (tz přímý export), tak volba export, a není to totéž.
      Podle toho vašeho vyjádření ale voláte 'ANT' (nástroj pro sestavování softwarových aplikací AOO). S tím žádnou zkušenost nemám, ale na první dojem to na mne působí jako byste chtěl za běhu generovat nestandardní typy dokumentů (výstupů), respektive rozšiřovat funkčnost balíku AOO jiným způsobem, nežli za pomoci Extensions. (Mimochodem pro AOO existuje aktuální Builder od tuším Marcelliho - testoval jsem ho asi před týdnem)


      Možná byste měl trošku víc popsat oč se snažíte. Třeba by to zajímalo nejen mne, ale řadu ostatních.

Editoval neutr (19. 6. 2014 19:53:17)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 20. 6. 2014 08:26:24

LukasF
Člen
Registrace: 19. 6. 2014
Příspěvků: 3

Re: convert-to pdf

Děkuji za zájem pomoct mi řešit problém. Vezmu to tedy obšírněji ať jsou jasné souvislosti. Mám softwarový projekt v Eclipse, který s OO nesouvisí. Součástí projektu jsou dokumenty ve formatu odt - manuály, příručky atd. V Eclipse jsou skripty pro ANT, které provádějí rutinní operace jako kopírování souborů, zálohování, vytváření instalačních souborů. To všechno funguje bez problému.


Součástí výstupu jsou soubory ve formátu pdf, které jsou určeny pro koncové uživatele. V současné době musí člověk ručně otevřít každý soubor v AOO, udělat Export to PDF a pak teprve spustit ty buildovací skripty. Tuhle operaci bych chtel z automatizovat. OS je Windows 7. V okamziku, kdy jsem schopen spustit něco v shellu, kde řeknu vstupní soubor se jmenuje neco1.odt a vystupni soubor se jmenuje neco2.pdf, tak jsem schopen to do tech skriptu začlenit.


Doufám, že je to srozumitelné.

Lukas

Offline

#7 20. 6. 2014 12:08:33

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: convert-to pdf

Na to by mohlo pomoci zavolat příslušný .odt, spustit ho na pozadí (skrytě) a spustit export do pdf do určeného adresáře. Nic z toho neskočí na obrazovku. Tím by to bylo vyřešeno. Mám na to makra, takže v podstatě by mělo stačit zavolat Sheel (běžně se používá), a spustit stejně makro uložit jako pdf (mám jak na "přímý export", tak také možnost různé volby. Tedy nevím co z toho funguje pod AOO, a co pod LO. Exportní makro má asi 30 různých variant volby exportu a já ani všechny netestoval.
      Nejsem nyní doma, a nejspíš do pondělí nebudu, ale pak bych Vám to poslal. Jde tedy o to, že se spustí běhové prostředí, vygeneruje se pdf a zavře se to. Bezproblémovým předpokladem je mít spuštěné AOO trvale, respektive před zavoláním souboru. Stačilo by to takhle? Trvá to cca sekundu, nežli to naběhne a další, nežli se provede makro, ale mohlo by to stačit nebo ne?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí