Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 6. 2014 18:57:40

Vilibald
Člen
Registrace: 7. 5. 2014
Příspěvků: 2

Nastavení odesílání hromadné rozesílání emailů

Zdravím.
Potřebuji poslat hromadný mail. Trápím se s tím dnes už celý den :-( Mám připravenou databázi, ale nejde mi odeslat mail. Píše mi to chyby :
<class 'smtplib.SMTPRecipientsRefused'>: {'lada.pelikan@gmail.com': (501, b'5.5.2 <VilibaldPC..>: Helo command rejected: Invalid name')}, traceback follows
  C:\Program Files (x86)\LibreOffice 4\program\python-core-3.3.3\lib\smtplib.py:774 in function sendmail() [raise SMTPRecipientsRefused(senderrs)]
  C:\Program Files (x86)\LibreOffice 4\program\mailmerge.py:278 in function sendMailMessage() [self.server.sendmail(sendermail, truerecipients, msg.as_string())]

Přitom v nastavení mi test proběhne ok :-(

Nevíte kde je zakopanej pes ?

Díky moc za pomoc.

Offline

#2 5. 6. 2014 07:53:01

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nastavení odesílání hromadné rozesílání emailů

Tohle lze těžko odhadnout. Máte nastaveného výchozího poštovního klienta? Například Outlock, nebo Thunderbird tak že funguje i bez hromadné korespondence?
       Otestoval jste odesílání emailu z OOo (AOO, LO) formou odeslání přílohhy "Soubor" > "Odeslat" > "Dokument jako zpráva elektronické pošty" ?
       SMTP funguje nad protokolem TCP (TCP-IP), používá port TCP/25. K tomu právě potřebuje nějakého klienta (Outlock, Outlock Expres, Firebird a jsou i další). Píšete, že test v nastavení proběhne OK. To mně také, a při tom je můj klient OutlockExpres sice automaticky aktivní, ale nepoužívám ho a proto z něj nelze nic odeslat - nemá nastaven žádný poštovní účet.. Jenomže podle výpisu hlášení chyby kterou uvádíte se jedná o chybu "stringu". Skutečný příjemce pošty (tedy Váš aktivní klient) podle všeho odmítá formát písma vlastní zprávy.
       Pokud je tomu tak, potom by asi pomohlo upravit nastavení "Nástroje" > "Možnosti" > "načítání/ukládání"  > "HTML kompatibilita" tak, aby to Váš poštovní klient spolknul.
       V podstatě chybové hlášení říká něco o chybě řetězce (Strings) a nepůjde o typ písma (Arial, Curier San Serif ....) ale o typ znakové sady - například Win 1250, ISO 852....
       Co ta chyba reprezentuje jako problém nevím. Poštovní klient totiž umí pracovat i s obyčejným (plain) textem. Ovšem neznamená to, že by nutně uměl automaticky konvertovat to, co dostane jako obsah zprávy. připadá mi, že se to týká formátu adresy - ne přímo obsahu zprávy. Asi musíte testovat nastavení všeho kolem písma a možná i v klientovi, nejen v OOo.

Editoval neutr (5. 6. 2014 07:54:56)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 5. 6. 2014 11:48:13

Vilibald
Člen
Registrace: 7. 5. 2014
Příspěvků: 2

Re: Nastavení odesílání hromadné rozesílání emailů

Včera jsem nad tím strávil x hodin, projížděl i zahraniční weby a toto se děje více lidem a nikdo nikde zatím nenapsal čím to.
Tak jsem to prostě obešel a odeslal to přes jiný PC na kterém jsou Microsoft office a tam vše bez problému :-/

Zkoušel samozřejmě i jinou kompatibilitu s HTML a podobný věci. Ale přijde mi to jako uživatelská sebevražda. Chci aby to fungovalo jednoduše....

Samosttaný klient funguje ok, ovarianta odeslat jako email funguje ok, jen ta korespondence prostě nejde :-(

Ale dál tím ztrácet čas nebudu. Jsem uživatel a ne IT a uživatelsky jsem si to vyřešil. :-)

I tak díky moc za Váš čas a pomoc.

Offline

Zápatí