Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 4. 2014 20:02:04

rejze
Člen
Registrace: 9. 1. 2013
Příspěvků: 51

Zamčení makra - VYŘEŠENO

Zdravim. Zajímalo by mě,zda je možno zabezpečit napsaná makra proti úpravám. Řeším teď přístup do programu přes heslo,ale to stačí jen pro běžného uživatele. Kdokoli kdo se v makrech jen trochu vyzná to snadno vyřadí. Díky za info.


____________________________________________________
Značím jako vyřešené

;o)

Editoval sedlacekdan (28. 4. 2014 19:22:56)

Offline

#2 18. 4. 2014 20:50:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zamčení makra - VYŘEŠENO

Lze to udělat - uzamkne se knihovna maker. Ovšem ta knihovna nesmí být "Standard". Musíte jí dát jiné jméno. Když pak zavoláte knihovny tak se tam objeví ta možnost uzamknout. Je to zašifrované v XML, ale dejte pozor. Několikrát jsem to zkoušel a stačí zřejmě maličkost a nejde to odemknout jinde nežli tam kde to bylo utvořeno.
     Knihovna sice jako název je vidět, ale nikdo ji neotevře pokud nemá správné heslo a nejméně stejné hlavičkové údaje v OOo.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 28. 4. 2014 10:37:05

rejze
Člen
Registrace: 9. 1. 2013
Příspěvků: 51

Re: Zamčení makra - VYŘEŠENO

Díky. Zálohuju a zkusím. Každopádně pracovat se s tim bude jinde než kde to tvořím,tak uvidíme. Mě nakonec o to zabezpečení tak nejde. Stejně to potom sem na fórum dám i s díky p.Gešvantnerovi a Sedláčkovi za dobré základy. Ovšem manželka pro kterou tohle vyrábím to nechce v práci nechat k používání. Původně jí totiž dali na fakturaci jen holou tabulku,která měla formu pro tisk a jinak se vše vyplňovalo ručně včetně DPH podle kalkulačky. Teď rok pracuje s mými tabulkami,které jí hned sebrali a dělal tam na tom kdekdo. Ty jsou bez maker,ale práci jí to zjednodušilo hodně,tak finální verzi odlifrovala na dropbox a v PC tam nic nenechává. Teď jsem se rozhodl,že se budu učit dál a že k tomu napíšu makra. Nastudoval jsem seriál p.Sedláčka,ale bylo to jako nabiflovat slovník a zkoušet mluvit cizí řečí. Pak jsem našel seriál p.Gešvantnera,začal v tom upravovat a chápat jak to funguje. Teď se prozměnu vracím k Sedláčkovi pro základy a rázem se mi slovník jeví velmi užitečný.
Nakonec jsem tedy předělal tabulky p.Gešvantnera k obrazu svému a teď to s pomocí p.Sedláčka a taky konkrétně Vašich neocenitelných nápověd vylepšuju. Dobrý zdroj informací je též Pitonyak.

Offline

Zápatí