Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 27. 3. 2014 06:53:22

mijed
Člen
Registrace: 24. 8. 2012
Příspěvků: 16

B arva čáry bubliny

Dobrý den,
mám LO 4.2.0.4,  když vložím bublinu, mají její čáry implicitně nastavenou (nevím proč) jakousi modrošedou (v tabulce barev je zobrazena na posledním místě a bez názvu) barvu. Začalo to dělat okamžitě po nainstalování této nové poslední verze. Už mě nebaví to pořád přepisovat na černou a nemůžu najít, kde co nastavit, aby to bylo zase implicitně černé tak jak to bylo vždycky předtím.
Poradí mi někdo? díky
Michal

Offline

#2 27. 3. 2014 10:06:10

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: B arva čáry bubliny

Tady je teoreticky možnost upravit výchozí styl čáry, což se mi ale v minulosti nepovedlo (dnes jsem mimo domov a nemohu to ověřit) - chtěl jsem změnit spojitou čáru na čerchovanou. Podobně by to mělo být s "automatickým" stylem - ale ten se zřejmě na čáry použít nedá.
     Bublina přebírá čáru jako styl čáry (obecně všechny nabídky lišty "kresba") ze stylu "obrázku". Takže zase teoreticky pokud by se podařilo u obrázků nastavit výchozí styl barvy čáry... Jenže já vím, že styl obrázek je "exotický" - existuje zřejmě jen jako "název", (ale nikoliv jako reálný dialog) stylu objektu - ale rámce. Proto se také asi nedá editovat - ve skutečnosti zřejmě vůbec neexistuje. - Jsou tu ale na slovo vzatí odborníci, kteří mne přesvědčovali, že ano..........................
     Používám LO 4.2 kde jsem to asi netestoval (bylo to v nějaké dřívější verzi). Vím ale že problém by měl jít řešit makrem - spuštění například klávesovou zkratkou. Můžete se pokusit zkoušet nastavit parametry barvy čáry pro "rámce", nebo "obrázky ve Writeru - je tam taková utilita" a možná i jiné objekty. Možná budete mít úspěch - v takovém případě sem postněte poznámku jak na to :-)


     Mohu spíš poradit, že při zavolání "bubliny" vyskočí pruh, kde se to dá rychle změnit. Černá barva je asi na začátku. Stačí jen postavit kurzor na barvu čáry a stisknout klávesu HOME - skočíte až nahoru. Jinou cestou je vytvoření vzorové bubliny (nejlépe prázdné) a tu pak kopírovat, což se vám hodí pokud dáváte více bublin.
     Také to není úplně v pořádku. Například volba barvy podkladu si pamatuje poslední volbu a pak stačí jen klepnout na ikonu a barva pozadí se vyleje do nového objektu. Stejně tak barva písma. Ale čára, ani její barva tohle neumí - je to jiný styl - tamto je styl buňky. Styl čáry je zřejmě vázán na všechny čáry nadřazeného objektu - možná i celého AOO, či LO - což je možné také asi otestovat.

     Je tedy možné, že styl obrázek skutečně existuje jako objekt, nebo dokonce jako dialog, takže poradí možná někdo jiný lépe. - Tedy někteří zde vědí že styl obrázek existuje - já si myslím, že ne a rád shledám, že se mýlím.


Přeji úspěch


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 27. 3. 2014 18:36:29

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 156

Re: B arva čáry bubliny

V Calcu to asi bude problém, v Draw nebo Impressu by to šlo pomocí zmíněných stylů obrázku: okno Styly a formátování, kategorie Styly obrázku → pravým na "Výchozí" v seznamu a Upravit → záložka Čára (případně pravým na objekt a Upravit styl).

Offline

Zápatí