Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 27. 3. 2014 06:53:22

mijed
Člen
Registrace: 24. 8. 2012

B arva čáry bubliny

Dobrý den,
mám LO 4.2.0.4,  když vložím bublinu, mají její čáry implicitně nastavenou (nevím proč) jakousi modrošedou (v tabulce barev je zobrazena na posledním místě a bez názvu) barvu. Začalo to dělat okamžitě po nainstalování této nové poslední verze. Už mě nebaví to pořád přepisovat na černou a nemůžu najít, kde co nastavit, aby to bylo zase implicitně černé tak jak to bylo vždycky předtím.
Poradí mi někdo? díky
Michal

#2 27. 3. 2014 10:06:10

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: B arva čáry bubliny

Tady je teoreticky možnost upravit výchozí styl čáry, což se mi ale v minulosti nepovedlo (dnes jsem mimo domov a nemohu to ověřit) - chtěl jsem změnit spojitou čáru na čerchovanou. Podobně by to mělo být s "automatickým" stylem - ale ten se zřejmě na čáry použít nedá.
     Bublina přebírá čáru jako styl čáry (obecně všechny nabídky lišty "kresba") ze stylu "obrázku". Takže zase teoreticky pokud by se podařilo u obrázků nastavit výchozí styl barvy čáry... Jenže já vím, že styl obrázek je "exotický" - existuje zřejmě jen jako "název", (ale nikoliv jako reálný dialog) stylu objektu - ale rámce. Proto se také asi nedá editovat - ve skutečnosti zřejmě vůbec neexistuje. - Jsou tu ale na slovo vzatí odborníci, kteří mne přesvědčovali, že ano..........................
     Používám LO 4.2 kde jsem to asi netestoval (bylo to v nějaké dřívější verzi). Vím ale že problém by měl jít řešit makrem - spuštění například klávesovou zkratkou. Můžete se pokusit zkoušet nastavit parametry barvy čáry pro "rámce", nebo "obrázky ve Writeru - je tam taková utilita" a možná i jiné objekty. Možná budete mít úspěch - v takovém případě sem postněte poznámku jak na to :-)

Mohu spíš poradit, že při zavolání "bubliny" vyskočí pruh, kde se to dá rychle změnit. Černá barva je asi na začátku. Stačí jen postavit kurzor na barvu čáry a stisknout klávesu HOME - skočíte až nahoru. Jinou cestou je vytvoření vzorové bubliny (nejlépe prázdné) a tu pak kopírovat, což se vám hodí pokud dáváte více bublin.
     Také to není úplně v pořádku. Například volba barvy podkladu si pamatuje poslední volbu a pak stačí jen klepnout na ikonu a barva pozadí se vyleje do nového objektu. Stejně tak barva písma. Ale čára, ani její barva tohle neumí - je to jiný styl - tamto je styl buňky. Styl čáry je zřejmě vázán na všechny čáry nadřazeného objektu - možná i celého AOO, či LO - což je možné také asi otestovat.

Je tedy možné, že styl obrázek skutečně existuje jako objekt, nebo dokonce jako dialog, takže poradí možná někdo jiný lépe. - Tedy někteří zde vědí že styl obrázek existuje - já si myslím, že ne a rád shledám, že se mýlím.

Přeji úspěch

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 27. 3. 2014 18:36:29

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011

Re: B arva čáry bubliny

V Calcu to asi bude problém, v Draw nebo Impressu by to šlo pomocí zmíněných stylů obrázku: okno Styly a formátování, kategorie Styly obrázku → pravým na "Výchozí" v seznamu a Upravit → záložka Čára (případně pravým na objekt a Upravit styl).

Zápatí