Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 26. 2. 2014 10:51:44

MEZDOS
Člen
Registrace: 26. 2. 2014
Příspěvků: 6

Komentář

Pokud vložím komentář k buňce (např A5) v listu objeví se mi stejný komentář na stejném místě (A5) i v ostatních listech souboru. Po jejich vymazání a uložení souboru se při dalším otevření souboru opět objeví.

Offline

#2 26. 2. 2014 10:58:54

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Komentář

To je opravdu divné. Napište jakou verzi AOO, nebo LO používáte. Tohle by mohlo být snad způsobeno jen kopírováním (klonováním) buněk. Ale automaticky samo od sebe - to je divné. Nemáte na těch dalších listech odkazy, nebo neděláte přidávání listů nějakým makrem?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 26. 2. 2014 11:23:36

MEZDOS
Člen
Registrace: 26. 2. 2014
Příspěvků: 6

Re: Komentář

LO 4.2.0 Soubor byl vytvořen v MS OFFICE a nyní používáme LO popř AOO. Mohu vám případně soubor poslat. Díky.

Offline

#4 26. 2. 2014 12:03:00

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Komentář

Pošlete. Půjde možná o chybu importu, ale stejně se to asi musí prověřit.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 26. 2. 2014 13:46:31

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Komentář

Připadá mi to, jako když jste (Vy, nebo někdo jiný) kopíroval data do všech listů z listu 111.DP4, tak jste vykopíroval i ten komentář. V posledním listu jste asi měl také kopii Listu 111.DP4, kde se asi komentář objevil prvně. Následně se asi vlastní data smazala a přepsala. Tím zůstaly komentáře i v listu Regulace_data.
      Problém vlastního smazání jsem nenašel, ale napadlo mne, čím se to stalo a proč to nejde opravit. Originál je Excel. Když to uložíte opravené jako ODS tak se tam po novém otevření sešitu nic neobjeví. Ono se to ptá, zda uložit jako původní formát, nebo ODS. Potvrďte ODS a uvidíte. Zpětně se to dá zase uložit v Excelu (pokud je to z práce - doma udělané a zase to odevzdáte do práce).


      Smazání uděláte nejlépe jako volbu "DELETE" a v dialogu ponecháte zatržené jen komentáře (ostatní okenka bez volby). Takhle všechny komenty vymažte a uložte jako ODS - a zavřete sešit. Následně ho znovu otevřte a uvidíte, že jsou komentáře opravdu pryč. Následně můžete uložit znovu jako Excel a přepsat tak původní sešit.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 26. 2. 2014 14:50:21

MEZDOS
Člen
Registrace: 26. 2. 2014
Příspěvků: 6

Re: Komentář

Soubor jsem po smazání komentářů uložil s příponou .ODS. Po oetření komentáře jsou jen tak, kde mají být. Soubor jsem následně uložil jako .xls. Po jeho oevření jsou komentáře opět na všech listech.

Offline

#8 26. 2. 2014 17:18:14

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Komentář

Nevím co se děje, ale mně to normálně chodí a dokonce i bez uložení do ODS. Komentáře smažu přímo v XLS, uložím, zavřu - následně znovu otevřu a je vše v pořádku.
RegulData2014


PS     Možná je to chyba LO. Já používám verzi LO 4.2.1.

Editoval neutr (26. 2. 2014 17:25:49)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 27. 2. 2014 11:10:45

MEZDOS
Člen
Registrace: 26. 2. 2014
Příspěvků: 6

Re: Komentář

Vyzkouším nainstalovat LO 4.2.1 a uvidím jesli chyba zmizí.

Offline

#10 27. 2. 2014 14:34:39

MEZDOS
Člen
Registrace: 26. 2. 2014
Příspěvků: 6

Re: Komentář

Problém se vyskytuje i v LO 4.2.1 Do okamžiku než si zobrazím komentář se zdá vše v pořádku. Po jeho zobrazení se překopíruje i do zbývajících listů do stejné buňky.

Offline

#11 27. 2. 2014 16:58:37

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Komentář

A to se stane i s tím souborem co jsem postnul já? U mně se nic takového neděje. Otestoval jste všechny komenty smazat, uložit zavřít - znovu otevřít a přidat komenty do té poslední stránky? Tohle chování by musel potvrdit někdo další. Já mám dojem, že tam ten soubor můžete mít vícekrát a pak by mohlo docházet k omylu.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí