Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 21. 2. 2014 21:41:22

Cardello
Člen
Registrace: 11. 10. 2010
Příspěvků: 45

Vynechání čísla stránky na úvodní stránce - VYŘEŠENO

Dobrý den, prošel jsem řadu článků i témat ve fóru, které řeší tuto záležitost, nicméně jsem nenašel to, co jsem přesně hledal - 1) potřeboval bych v dokumentu nezobrazovat číslo stránky na první stránce a na všech dalších ano, s tím že číslování bude začínat fyzicky číslem dvě na druhé stránce. Tuším, že ve Wordu pro to existovala jednoduchá volba "nezobrazit číslo na úvodní stránce" nebo tak něco. V Open Office jsem nic podobného nenašel a všechny další způsoby, o kterých jsem se dočetl mi nepřijdou úplně vyhovující, resp. oproti uvedenému řešení Wordu zbytečně složité. Existuje prosím v Open Office něco obdobného jako ve Wordu, tzn. bez nutnost měnit formát stránek, řešit rámce nebo fyzicky přidávat prázdné stránky? 2) lze posunout číslování tak, aby začalo číslem dvě na první stránce? Pokud použiji odchylku ve volbě pole, číslování se posune, ale poslední stránka zůstane bez čísla. Další prázdnou stránku přidávat nechci, neboť v dokumentech používám i záhlaví a při tisku bych běžně zapomněl netisknout tu poslední prázdnou stránku a zbytečně by mi vyjel prázdný papír se záhlavím:). Děkuji!

____________________________________________--

Značím jako vyřešené


;o)

Editoval sedlacekdan (3. 3. 2014 11:41:31)

Offline

#2 22. 2. 2014 10:23:16

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Vynechání čísla stránky na úvodní stránce - VYŘEŠENO

Zkuste si stahnout LibreOffice portable. Tam je na to mysleno a mate tam primo volbu prvni stranka a je tam i dost nastaveni k tomu.
Osobne bychto udelal tam a pokracoval v OpenOffice.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#3 22. 2. 2014 12:15:31

Cardello
Člen
Registrace: 11. 10. 2010
Příspěvků: 45

Re: Vynechání čísla stránky na úvodní stránce - VYŘEŠENO

Díky za doporučení, nicméně jak jsem to tak prošel, mám pocit, že jde v podstatě o vytvoření a nastavení nového formátu stránky (okraje, záhlaví, zápatí), který se následně aplikuje na úvodní stranu. Možná si to představuju příliš jednoduše, ale hodila by se mi pro první variantu možnost, která by pouze vypnula číslo stránky na první straně - nic víc, nic míň. A ve druhé variantě v podstatě totéž jako je odchylka ve volbě úpravy pole, ale tak aby poslední stránka nezůstala bez čísla.

Offline

#4 22. 2. 2014 12:44:37

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Vynechání čísla stránky na úvodní stránce - VYŘEŠENO

Váš pocit je víceméně správný, stránka má jiný styl.
Ono i v OO je předchystán styl "První stránka", který můžete použít.

Nicméně, pokud nad tím ještě pořád uvažujete a ještě jste to "nestvořil", pořád platí, pustit LO, udělat uživatelsky jednodušším způsobem a hotovo. Už byste to měl hotovo.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí