Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 2. 2014 21:08:11

standa
Člen
Registrace: 5. 2. 2014
Příspěvků: 13

první prázdná buňka - - DĚKUJI VYŘEŠENO

Prosím o radu, jak vložit kurzor z libovolné pozice do první prázdné buňky prvního sloupce po stisku tlačítka. Děkuji

Editoval standa (7. 2. 2014 09:53:43)

Offline

#2 6. 2. 2014 23:18:28

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: první prázdná buňka - - DĚKUJI VYŘEŠENO

Popravdě nevím co myslíte. Možná myslíte stisk kláves Ctrl+Home. Pak skočíte do do buňky A1 aktuálního listu. Podobně Ctrl+End - skočíte na konec (průmět posledního řádku a sloupce který má něco zadáno). Jinak je to také v nápovědě jako "klávesové zkratky" a je jich poměrně dost.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 7. 2. 2014 06:28:53

standa
Člen
Registrace: 5. 2. 2014
Příspěvků: 13

Re: první prázdná buňka - - DĚKUJI VYŘEŠENO

Děkuji Vám, za Vaši odpověď. Pravděpodobně jsem se špatně či nedostatečně vyjádřil a tak se pokusím o lepší objasnění.

V tabulce mám několik set zaplněných řádků a proto, že vyhledání prvního VOLNÉHO (prázdného) řádku pomocí boční lišty je nepraktické u velkého počtu dat, tak bych chtěl pomocí např. tlačítka ukotveného v první řádce, která dělá hlavičky sloupců po stisku aby kurzor naběhl do první volné buňky prvního sloupce a mohl zadávat další data

Děkuji Vám i dalším za pomoc a informace

Offline

#4 7. 2. 2014 07:53:52

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: první prázdná buňka - - DĚKUJI VYŘEŠENO

pokud chcete jít do první prázdné buňky v prvním sloupci tak:
1. postavte se do libovolné už zaplněné buňky prvního sloupce a stiskněte  CTRL + šipka dolů. To vás posune ne poslední zaplněnou buňku souvisle zaplněných buněk od té na které jste byl.
2. stiskněte proto ještě samotnou šipku dolů a jste v první nezaplněné buňce.

pozn. v kombinaci se SHIFT provádíte místo posunu spojitý výběr.

Offline

#5 7. 2. 2014 08:04:33

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: první prázdná buňka - - DĚKUJI VYŘEŠENO

Tohle se dělá tak, že se postavíte do první buňky toho sloupce, podržíte Ctrl+šipka dolů. Dostanete se na poslední záznam v tom sloupci (pokud tam není mezera - to byste skončil před tou mezerou).
     Takže pokud tam jsou mezery ve sloupci, můžete opakovat, nebo pokud je těch mezer moc, tak nahrát makro. Najedete na předposlední poslední buňku sloupce (přes 1040.000 řádků), zapnete záznamínk maker a uděláte Enter. Následně podržíte Ctrl+šipka nahoru a pak dáte jen samotnou šipku o jednu buňku dolu - vypnete záznamník a makro uložíte například jako main. Pak k tomu makru příděláte tlačítko, nebo klávesovou zkratku. nevýhodou je, že makro platí jen pro jediný sloupec, takže byste do každého sloupce měl udělat podobné makro a tlačítko.


      Další možností je dát Ctrl+End, 1x šipku dolů - následně Ctrl+šipka vlevo a pak po jedné odkráčet do správného sloupce. Jinou variantou je Ctrl+End a v tom okénku "pole názvu"(těsně nad buňkou A1) přepsat název sloupce a Enter - jste bu%d přímo v posledním záznamu, nebo kousek pod ním - pak jen Ctrl+šipka nahoru.


      Jde tedy jen o to, co se Vám bude víc zamlouvat. Já mám i psané makro, které skočí na poslední záznam sloupce, kde stojí kurzor. Takže když se mu přiřadí například klávesa F3 tak je to nejrychlejší způsob - já to ale tak často nedělám, takže nepoužívám. Podobné makro mám i pro najetí na konec řádku. Takže pokud byste to opravdu potřeboval - postnu Vám ho sem. Ale každému většinou stačí jen práce s obecnými klávesovými zkratkami (jak popisuju výše). Ta makra jsou vhodná do pragramů jinak bych je dávno smazal.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 7. 2. 2014 09:50:51

standa
Člen
Registrace: 5. 2. 2014
Příspěvků: 13

Re: první prázdná buňka - - DĚKUJI VYŘEŠENO

Děkuji mnohokrát oběma za Vaši pomoc. Bohužel nemohu Vám ji oplatit. Důvod jste jistě poznali z mého dotazu

Editoval standa (7. 2. 2014 11:32:22)

Offline

Zápatí