Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 2. 2014 11:00:30

Chemik582
Člen
Registrace: 4. 2. 2014
Příspěvků: 5

Nezobrazuje se a ani se netiskne tečkované rámování buněk!

Byl jsem kolegou upozorněn na problém který považuji za docela zásadní!!!
Vytvořím prázdnou tabulku a v ní označím libovolné buňky. Kliknu pravým myšítkem a zadám Formát buněk pak Ohraničení. V části Čára/Styl vyberu z roletky tečkovanou čáru. Potom v části Uspořádání čar vyberu Vnější ohraničení a všechny vnitřní linky. Potom potvrdím OK. Na monitoru si ověřím že jsou ohraničeny všechny buňky tak jak jsem to chtěl.
Bohužel problém nastává v okamžiku kdy chci takovou tabulku vytisknout! A dokonce se to projevuje okamžitě při náhledu tisku. Jednoduše v náhledu vidím pouze pár tečkovaných čar a to v naprosto nahodilém obrazci. A z tiskárny pro jistotu nevyjede ohraničení žádné. Pozorováním jsem došel k tomu že toto chování se týká pouze tenkých resp. tečkovaných čar. Taky jsem došel na to že když tabulku vytisknu do PDF tak se ohraničení ve výsledné tabulce zobrazí v pořádku. Nicméně nemůžu říkat ať uživatel každou tabulku napřed uloží jako PDF a teprve potom ji vytiskne. Tento stav NENI tiskovým ovladačem na jednom pc! Vyzkoušel jsem to na několika naprosto různých počítačích a dokonce se stejný stav projevuje i na Linuxu (LinuxMint 16).
Má tato situace nějaké řešení? Pokud ano prosím poraďte nebo aspoň nasměrujte.

Jde o LibreOffice 4.2.0.4 a kolega potvrzuje že OpenOffice 4.0.1 má ten samý problém, ovšem zkoušel toto na verzi 3.3.6 a v této verzi problém nebyl!!!

Editoval Chemik582 (4. 2. 2014 11:03:49)

Offline

#2 4. 2. 2014 13:14:29

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Nezobrazuje se a ani se netiskne tečkované rámování buněk!

Me zaujalo, ze OO 4.0.1 ma stejny problem. Kdyz to chci ale zkusit (na 401), ja nemam roletku, ale nejaky listbox a v nem hlavne zadnou teckovanou caru. Jenom plne a plne dvojite.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#3 4. 2. 2014 13:21:21

Chemik582
Člen
Registrace: 4. 2. 2014
Příspěvků: 5

Re: Nezobrazuje se a ani se netiskne tečkované rámování buněk!

No, nevim jak přesně u OO ale v LO je dialog Formát buněk/Ohraničení a v něm Čára/Styl a pak je tam možnost výběru z roletky : - žádná - , tenká plná, tečkovaná, čárkovaná potom dvě verze plné a pak dvojitá a nějaké další...

Offline

#4 4. 2. 2014 13:36:50

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Nezobrazuje se a ani se netiskne tečkované rámování buněk!

V LO 4.1.4 portable je to jak pisete, a taky to netiskne (jednu vodorovnou a jednu svislou z asi 10 vodorovnych a 5 svislych). Neni to tedy problem jen 4.2.0.4.
U
OO 4.0.1 opravdu volbu teckovane cary ani nemam.

Edit: A kdyz udelate ty cary tlustejsi? Me to pak tiskne. Vsechno.

Editoval Zvedavec (4. 2. 2014 13:42:21)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#5 4. 2. 2014 14:01:06

Chemik582
Člen
Registrace: 4. 2. 2014
Příspěvků: 5

Re: Nezobrazuje se a ani se netiskne tečkované rámování buněk!

No udělat ty čáry tlustší to samozřejmě jde a aj tisk pak projde. Ale to není řešení! Zkoušel jem i měnit barvu mřížky jestli to náhodou není tím, ale bohužel ne sad a tisk funguje až od tloušťky čáry 0,80 což už je docela dost.
Rozhodně tohle není řešení které bych chtěl prezentovat uživatelům a vysvětlovat a vysvětlovat a ...

Offline

#6 4. 2. 2014 14:29:49

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Nezobrazuje se a ani se netiskne tečkované rámování buněk!

Tomu rozumím, šlo mi spíš o variantu jak "aspoň nějak" vytisknout.
Osobně jsem s čarami také bojoval v Calcu, kdy Calc odmítal po zesíleni cary toto zobrazit na monitoru, dokud nenastalo snad 200% zvětšení, takže člověk při normální práci nevěděl, kde jakou čáru má.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí