Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 1. 2014 10:58:41

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Nejde aktualizovat styl u Obrazku - VYŘEŠENO

Na nekolika pocitacich nejde pouzit volba Aktualizovat styl u stylu Obrazek. Na vsech stejne OO 4.0.1/XP, a kdyz jsem chtel deckam ukazat, ze zmeny, ktere udelaji v nastaveni obrazku mohou promitnout do stylu obrazek, nekterym Aktualizovat styl slo, nekterym zustala volba zasedla. U textovych stylu to jde.

Setkal se s tim nekdo?

Edit:
U OO3.2 portable i LO 4.1.4 portable to jde.

Editoval Zvedavec (4. 2. 2014 10:00:45)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#2 22. 1. 2014 15:08:18

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nejde aktualizovat styl u Obrazku - VYŘEŠENO

Nezlobte se, ale styl obrázku jako pojem neexistuje. Obrázek má formát, rozlišení, barevnou škálu a třeba umístění a rozměry. Pokud se hovoří o stylu "malby", tak to souvisí s pojmem například impresionismus, kubismus a třeba realismus, ale to je dáno explicitně jako důsledek tvorby a ne jako vlastnost, kterou by šlo měnit. Díval jsem se a lze měnit například styl rámce, nebo styl vkládání, ale ne styl jako vlastnost obrázku. Dá se například určit, že obrázek bude pozadím, nebo že bude průhledný, ale to není styl - pouze druh manipulace. I když by se hovořilo o "morfování", nebo optimalizaci tak o styl nikdy nepůjde.
    Je jasné, že jste měl na mysli něco jiného.
Za poznámku se omlouvám:


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 22. 1. 2014 17:25:10

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Nejde aktualizovat styl u Obrazku - VYŘEŠENO

Omlouvat se nemusite, jenom mi teda reknete, kdyz v seznamu stylu je jeden z nich "Obrazek", jak tomu mam teda rikat.
Ten styl totiz jako pojem existuje ve vychozim nastaveni je v seznamu stylu ramcu a automaticky je prirazen kazdemu vlozenemu obrazku do dokumentu.
Jestli potrebujete, poslu obrazek, ale impresionismus to nebude.
Jestli mate problem s originalnim nazvem, kterym disponuje OO, do odpovedi se nenutte.

Edit:
pan Polak tady: Jak pracovat s obrázky ve writeru
s pojmem styl operuje naprosto normalne i u obrazku, fakt nevim, o co Vam jde.

Editoval Zvedavec (22. 1. 2014 17:31:13)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#4 2. 2. 2014 21:38:03

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Nejde aktualizovat styl u Obrazku - VYŘEŠENO

Docela  se nedivím, že na váš arogantní výpad dále nikdo nereagoval. Je "skvost" mít čtenáře, jako jste vy. Naštěstí jste zde jediný...


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 2. 2. 2014 22:10:08

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Nejde aktualizovat styl u Obrazku - VYŘEŠENO

Dost dobře Vám nerozumím, položil jsem poměrně jasnou otázku, na níž se dostalo odpovědi ve formě ulétlého poučení od neutra. Otázka byla naprosto slušná a snad i jasná. Odpověď od neutra byla totálně mimo.

Mohl bych také napsat, že je také skvostem mít stejně arogantního redaktora, který si v expresivních výrazech libuje, ale snese pouze ty své, pravda?

Již jsem to napsal několikrát, jsem jedním z mála "čtenářů", kteří mají neporovnatelnou zkušenost s hromadným nasazením OO. Bohužel často napíšu objektivní skutečnost, která neladí mnohým uším/očím. Zvykl jsem si.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#6 3. 2. 2014 00:05:49

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nejde aktualizovat styl u Obrazku - VYŘEŠENO

Pro zvedavec:
Já jsem se k tomu nechtěl vracet, ale vždy jde jen a jen o styly rámců (pomocných objektů) ve kterých se obrázky (nebo jiné objekty) zobrazují. Pan Polák také hovoří jen o stylu rámců a ne o stylu obrázků.
     Ano OOo má také výrazy, které se týkají "stylu obrázku" ale ten bych našel jen v Draw (například styl čáry, posunutí na popředí, nebo k okraji - zarovnání, písmo ap).
     Já jsem Vás nechtěl opravovat, jen jsem měl dojem, že máte na mysli spíš OLE objekt, kterým se dá Draw z Writeru přímo otevřít a obrázek upravit. Ale i tak jde jen o styl úprav, protože Draw je vektorový a tam se toho moc stylizovat nedá. Writer skutečně něco málo s bitmapovými obrázky umí. Jo externí bitmapové editory - to už by asi bylo o něčem jiném.

Otázka byla naprosto slušná a snad i jasná. Odpověď od neutra byla totálně mimo.

Ano slušná byla, ale jasná moc ne viz:-

Aktualizovat styl u stylu Obrazek

. Nebyl jsem pohodlný a prošel styly - podívejte se do nápovědy. Hledal jsem styl stylů, nebo styl obrázku. Pochopitelně jsem nic takového nenašel. Existují kategorie stylů :
-----------------------
Název Popis
Znakové styly
Pomocí znakových stylů můžete formátovat jednotlivé znaky nebo celá slova a fráze. Pokud chcete, můžete použít více znakových stylů.
Styly odstavce
Pomocí stylů odstavce můžete formátovat odstavce, mimo jiné druh a velikost písma. Také můžete určit styl, který se použije pro následující odstavec.
Styly rámce
Pomocí stylů rámce můžete formátovat textové a grafické rámce.
Styly stránky
Pomocí stylů stránky můžete organizovat strukturu dokumentu a přidávat čísla stránek. Také můžete určit styl, který se použije pro první stránku po zalomení.
Styly číslování
Pomocí stylů číslování můžete formátovat číslované a odrážkové seznamy.
    Dále se styly rozlišují na skupiny :
-----------------------------------------
Název Význam
Automaticky
Zobrazuje styly, které odpovídají aktuálnímu kontextu.
Všechny styly
Zobrazuje všechny styly aktivní kategorie.
Použité styly
Zobrazuje styly (z vybrané kategorie), které jsou použity v aktuálním dokumentu.
Vlastní styly
Zobrazuje uživatelem definované styly ve zvolené kategorii stylů.
Znakové styly
Zobrazuje styly pro formátování textu.
Styly kapitol
Zobrazuje styly pro formátování nadpisů.
Styly seznamu
Zobrazuje styly pro formátování číslovaných a odrážkových seznamů.
Styly rejstříku
Zobrazuje styly pro formátování rejstříků.
Zvláštní styly
Zobrazuje styly pro formátování záhlaví, zápatí, poznámek pod čarou, vysvětlivek, tabulek a popisků.
HTML styly
Zobrazuje styly pro HTML dokumenty.
Podmíněné styly
Zobrazuje uživatelem definované podmíněné styly.
Hierarchicky
Zobrazuje styly ve vybrané kategorii v hierarchickém seznamu. Pro zobrazení stylů v nižší úrovni
----------------------------------
    Opravdu žádný styl obrázku ani styl stylů. Když se nad tím zamyslíte, tak pokud nepřidáte specifikaci podle logiky - tím se odvolávám na nápovědu, tak je to bohapustý blábol. Ve Writeru se píše a vlastní stylizace se nemůže týkat vkládaných objektů - jen stylu prostředku, kterým se to realizuje. Já se domnívám, že problém s pojmy v OOo máte Vy.
    Věděl jsem, že se Vás to může dotknout, tak jsem se dopředu omluvil. Nyní se ale omlouvat nebudu. Tedy jsem ochoten se omluvit kdykoliv - ale dokažte, že je někde ve Writeru popsán "styl obrázku" bez toho, aby se styl vztahoval k něčemu jinému (například k rámci).
    Dokonce i Lišta Obrázek :
-------------------------------
Lišta Obrázek obsahuje funkce pro formátování a umístění vybraných bitmapových obrázků. (styl žádný)
    Lišta Grafický filtr
--------------------------------
Tato ikona na liště Obrázek otevře lištu Grafický filtr, kde je možné na vybraný obrázek použít různé filtry. (styl žádný)
    Filtr
---------------------------------
    Grafický režim
--------------------------------
Zobrazí seznam atributů vybraného grafického objektu. Vložené nebo připojené grafické objekty se nezmění, mění se jen zobrazení objektu. (styl žádný)
    O stylu obrázku se nehovoří ani tehdy, když se použije na pozadí a určí se mu průhlednost, nebo se nastaví v grafickém režimu barva - (to je dáno jen pro bitmapové obrázky).
--------------------------------
    Už i nepřímé spojení těch dvou slov je nesmysl. Každý udělá chybu, ale je hanba to neumět přiznat. Já dovedu být invektivní, ale na Váš negativismus široko daleko nikdo nemá a já také ne. Z mého pohledu je zbytečné Vás přesvědčovat a o takovou diskusi nestojím já a asi ani nikdo jiný.

Editoval neutr (3. 2. 2014 00:15:26)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 3. 2. 2014 00:23:28

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Nejde aktualizovat styl u Obrazku - VYŘEŠENO

Když už jste to prošel, tak jste zřejmě v sekci stylů rámců (ano stylů rámců) našel přímo styl, který se jmenuje obrázek.
Vložte do dokumentu bitmapový obrázek a podívejte se na to, jaký je mu přiřazen styl - Obrázek. Čí je to tedy styl? Je obrázku?
Když vložíte cokoli jiného, také "to" dostane styl "Obrázek"?

Když použiji spojení "styl nadpisu", tak se ohradíte, že žádné styly nadpisu nejsou?

Ad pan Polák: "Použití stylů u obrázků se tak hodí zejména pro nastavení ohraničení nebo zarovnání (pokud má být u všech obrázků v dokumentu stejné). " - Čtu špatně?
On si dovolil napsat "stylů u obrázků", když přece obrázky nemají styl. Evidentně píše také nesmysly.

Negativismus široko daleko? V čem byla má otázka negativní?

Ad Vy: Přesto, že jsem Vám odpověděl jak jsem odpověděl na to, co jste napsal, jak jste napsal, nemám s Vámi problém. Jste slušný člověk, nejste afektovaný jako..., spíš mě zaskočilo, proč u poměrně nevinné otázky máte potřebu mi něco vysvětlovat jako blbovi, přičemž pořád si myslím, že jediný styl, který vložená bitmapa dostane ve výchozím nastavení je styl Obrázek, jiný tam nikde není, takže otázka byla poměrně jasná.
Citace z "bubliny" "...poklepáním styl použijete." Takže je tam styl "Obrázek" a ten se poklepáním použije.

488styl_obrazek.png

Editoval Zvedavec (3. 2. 2014 00:33:31)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#8 3. 2. 2014 08:51:07

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nejde aktualizovat styl u Obrazku - VYŘEŠENO

Ano přiznávám nepřímou spojitost - omlouvám se. Přes to styl obrázek neexistuje - jen název jednoho ze stylů rámce. Ten samozřejmě vychází ze skutečnosti, že je to styl rámce pro obrázek. ale nejdná se o styl obrázku. Když klikneme na ten název "obrázek" vyskočí dialog kde je to lépe viditelné. Můžeme otevčít "nový styl" - k němu pak přiřadit název obrázek lze. Pokud zvolíme "upravit" objeví se dialog, ze kterého je zřejmé, že se stylu "obrázek" žádný obrázek přiřadit nedá.
Styl pro Obrázek
     Mělo by být zřejmé, že "název" obrázek se nevztahuje výlučně k pojmu styl - ale spíše k výrazu formátování - 1. úroveň ohraničení.
     Nicméně apologicky musím přiznat, že nepřímá vazba slov styl & obrázek se z toho dovodit dá, ačkoliv jde o značné zjednodušení z relevantnějšího (i když lingvisticky ne zcela validního) výrazu styl rámce pro obrázek.
     Taktéž jen apologicky musím poznamenat, že je na místě větný rozbor.

Na nekolika pocitacich nejde pouzit volba Aktualizovat styl u stylu Obrazek.

.
Sprvná skladba věty by vapadala buď takto: -
Na nekolika pocitacich nejde pouzit volba Aktualizovat styl u stylu pro Obrazek.
Nebo spíš takto :-
Na nekolika pocitacich nejde pouzit volba Aktualizovat styl rámce s názvem Obrazek.
A nebo také takto :-
Na nekolika pocitacich nejde pouzit volba Aktualizovat styl rámce "Obrazek".
     Jde tedy o to, že nelze zaměňovat přívlastek s podmětem. Tomu se pak říká sémantická chyba. Potíž je v tom, že pokud by věcně existoval "styl obrázku", nešlo by o chybu ale o dvojí možný výklad. Za tím účelem by pak byla nutná další úprava (rozšíření obsahu výroku). Zde je právě toto kontraproduktivní a logickou volbou je zjednodušení výroků i jednotlivých výrazů na nejnutnější minimum. Ovšem zpětně není možné připustit víceznačnou terminologii. Pokud se tak stalo například vypuštěním slůvka "pro", lze správný stav věci shledat praktickým postupem - kontinuitou volby a přiřazením významů empiricky. Lze tedy i bez fakultativních výkladů zjistit co určitý termín vyjadřuje a co nikoliv.


      Přiznávám - bodujete, ale stejně je to nesmysl formální i věcný, který vyplývá jen z potřeby zjednodušit terminologii. Exaktnost problému bych asi dřevorubci z Vysočiny nevysvětloval. Ovšem pedagog by měl všechny, opakuji všechny spojitosti pochopit.


Ještě jednou se Vám omlouvám a i všem ostatním
PS nevím co je s Wiki nějak se mi nedaří nahrát soubor tak, aby se zobrazil. proto jsem dal jen odkaz a vyzkouším to předělat.

Editoval neutr (3. 2. 2014 09:10:32)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 3. 2. 2014 09:09:59

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Nejde aktualizovat styl u Obrazku - VYŘEŠENO

Prosím Vás, ta věta, kterou rozebíráte, je správná, styl se JMENUJE Obrázek, že je v sekci stylů rámců je jedno. Obrázek vložený do dokumentu je v navigátoru jako obrázek, nikoliv jako rámec. Styl, který je přidělen obrázku je "jeho". Chcete snad psát místo "Karlovo auto" "Auto pro Karla". Zamotáváte se dotoho zbyčně více a více.

Na začátku ze mně děláte blba, pak píšete, že se neumím uznat chybu, dozvím se, že, jsem nejhorším "čtenářem" a to všechno proto, že hodláte popsat dvě stránky textu jenom abyste mě dostal.

S prominutím se vyserme na poměrně jednoduchou věc, kdybyste to teda raději zkusil (k čemuž Vás nemohu nutit), místo hodiny strávené psaním, bylo by to užitečnější.

I tak Vám děkuji...


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#10 3. 2. 2014 18:33:03

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Nejde aktualizovat styl u Obrazku - VYŘEŠENO

Na základní otázku zvedavce neznám odpověď.


Se zvedavcem často nesouhlasím, nicméně v tomto případě mu musím dát za pravdu.


Pokud by kdokoliv napsal, že mu nejde aktualizovat styl Odsazení prvního řádku, není pro něj odpovědí, že první řádek žádný styl nemá, ale jde o styl odstavce.
Při popisu chyby, se vychází z údajů které poskytuje program.


Tedy pokud mám jeden ze stylů pojmenovaný Obrázek, je to styl Obrázek,  přestože se jím ovlivňuje rámec...


PROBLÉM NENÍ V NÁZVU, ALE V TOM, ŽE NEJDE AKTUALIZOVAT.


PS býti zvedavcem je občas těžké.
;O)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#11 4. 2. 2014 09:10:18

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nejde aktualizovat styl u Obrazku - VYŘEŠENO

Popis chyby :- "Styl" - "Vynechat styl rámece" > "styl obrázek" (nejde aktualizovat) je chybným zadáním, které by se od zkušeného uživatele asi nečekalo. Nelze dohledat "styl" > "styl obrázek" a to ani z nápovědy, ani z upřesnění postupu. V nápovědě hledám (alespoň já) primárně, protože si od toho slibuji oživení návazností. Většinou z toho vzniká dotaz na upřesnění. Pokud najdu důvod - napíšu postup podle hierarchie 1. toto > 2.následně toto > pak už třeba vlastní postup
     Podobně by to bylo: "Písmo" > "vynechat poznámky" - (nejde aktualizovat). Kolik odpovědí by bylo správně? Tohle je nutné upřesnit stejně jako dotaz od zvedavce. Jen si vyzkoušejte najít v nápovědě vazbu slov "styl obrázku". Právě proto jsem si myslel, že by měl dotaz upřesnit - respektive, že myslel něco jiného.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#12 4. 2. 2014 10:00:08

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Nejde aktualizovat styl u Obrazku - VYŘEŠENO

" respektive, že myslel něco jiného."

Zkušený uživatel, který pracuje se styly a Writerem IMHO ví, že styl Obrazek je "prednastavený styl". který se automaticky ve vychozim nastaveni prirazuje vlozenym bitmapam - z toho jsem vychazel ja pri polozeni dotazu.

Kdo to nevi (protoze proste s bitmapami ve Writeru nepracuje), tak proste neradi a neresi to nebo se zepta jak to tedy bylo mysleno, kdyz NEVÍ o co se jedná. 

Ve vlaknu o zdlouhavem nacitani SVG jste mi napsal dlouhy odstavec, jak a proc to asi je, protoze jste si MYSLEL, ze jsem se spletl (takze jste psal uplne zbytecne neco jineho), místo, abyste se zeptal (a nijak mi to pochopitelne nevadilo, proste se to stane).

Kdyz si nejste jisty, nedomyslejte se za tazatele a bud si nechte upresnit dotaz nebo nechte byt.

Už se s tím opravdu netrapte a hledejte semanticky/syntakticky/jakkolivlicky spatne polozene dotazy jinych uzivatelu.


Ad problem: Přes popsané řádky to nikdo nezkusil, já mám zkušenost z asi 8 PC, kde to dělá. Vypadá to prostě na chybu, která by se měla hlásit, což já neumím, takže to nechám vyhnít. Téma označuji za vyřešené.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí