Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 12. 2013 14:33:28

ertezet
Člen
Registrace: 24. 9. 2010
Příspěvků: 35

Problém s filtrací

Dobrý den,
mám problém s filtrací (automatický filtr). Vyskytla se mi chyba v souboru, kde mám několik sloupců, který obsahuje cca 6000 řádků. Jeden sloupec potřebuji filtrovat podle jména (např. novák) pro všechny řádky obsažené v souboru, kde se novák vyskytuje. Donedávna mi to fungovalo, ale někde se stala chyba, do řádku 4055 filtruje se vše bez problému, ale další řádky nad tento řádek se ve filtru zobrazují již nefiltrované. ČILI je to tak, že si dám filtrovat nováka a do řádku 4055 se filtrují a od řádku 4055 a více se ve filtru zobrazují všechny řádky bez ohledu na filtr, čili ce nefiltrují. Díky moc za rady..

Radek

Offline

#2 16. 12. 2013 15:46:04

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Problém s filtrací

Udělejte to znova podle obrázku. Vyberte celé sloupce (i když by stačilo jen sloupce s neprázdnými buňkami). Když něco vložíte, nebo i smažete - rozhodí se to - ale důvod proč se to stalo Vám nevím - to byste měl vědět Vy.
Závislý automatický filtr
Já už jsem to popisoval slovy hodněkrát a stejně se vždycky někdo ptá jestli by nešlo filtrovat "závisle". Tak raději obrázek - promiňte.



PS : Ještě něco.
Vybírat můžete "napřeskáčku" jak je libo. problém je v tom, že zrušit volbu musíte zase přesně ve zpětném pořadí (což je logické). Logické ale není, že to často zapomenete, a do těch jiných výběrů se nedostanete - jsou pořád navolené a tak se nám to jakoby rozhodí. Klikáte na sloupce a nic - nejvýš se ztratí i poslední řádek výběru.
     Řešením je jednoduše zrušit z nabídky "Data" autofiltr a pak ho snadno opět zadat - kvůli tomu dochází k chybám a lidé si myslí, že se něco pokazilo, nebo je to chyba programu. Většinou pak už s autofiltrem nechtějí mít nic společného :-)



      Zatím jsem nepřišel na řešení jak obarvit poslední sloupec výběru aby se to dalo vypínat podle pořadí(ale možná si čas udělám až mně to namíchne), aby se to nemuselo "pamatovat", ale snad to někdy někoho napadne. Ani v Helpech nic takového není, že by se dalo filtrovat závisle, a že to má tuhle blbou vlastnost. Chodí to tak ve všech tabulkových procesorech co jsem kdy používal.

Editoval neutr (16. 12. 2013 16:05:00)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 12. 2013 17:58:14

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Problém s filtrací

Oblast, která se filtruje je zapamatována pomocí skrytého jména. Pokud se nějak rozhodí zapamatovaná oblast buněk se skutečnou, bývá problém to znovu zesynchronizovat.

Běžnou příčinou bývá sdílení sešitu s excelem. Excel umí i více filtrovaných tabulek na jednom listu a má jen jednu oblast jmen, calc umí jen jednu tabulku a má dvě oblasti se jmény. Občas se tedy něco nepovede.

Řešení: "po dobrém" - odstranit filtr, vybrat sloupce a vytvořit nový. Pokud to nepomůže tak zkopírovat data/vzorce na jiný list, ...

Offline

#4 17. 12. 2013 14:35:03

ertezet
Člen
Registrace: 24. 9. 2010
Příspěvků: 35

Re: Problém s filtrací

díky za rady, pomocí sloupců to nešlo, tak jsem musel vytvořit nový soubor a vše tam ručně překopírovat a nyní funguje bez problémů. Díky moc za rady.....

Offline

Zápatí