Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 10. 2013 07:51:29

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Otevřít s průvodcem. VYŘEŠENO

Našel jsem pravděpodobně 2 chyby na záložce Soubor > Otvevřít s průvodcem > :Porada.., a WWW. Všechny ostatní "šablony" se otevírají opravdu s průvodcem. Vyskočí okno a tam je na pozadí nějaký dokument, nepříklad dopis ap. Na popředí vyskočí dialog "průvodce" kde se dokument edituje, nebo přepne na "manuální" úpravu. V uvedených dvou případech se tak nestane.



V případě "porady" vyskočí dokument na pozadí, ale ne dialog. S dokumentem nejde nic udělat, jen ho vypnout z nabídky Soubor > Zavřít. Zřetelně se jedná o XML dokument - to se pozná podle <> "tagů".



V případě WWW nevyskočí ani dokument na pozadí, natož pak průvodce.



Samozřejmě oba případy jak XML dokument, tak HTML je možné zavolat pomocí nový > XML dokument, WWW stránka. Ale proč jsou potom uvedeny v záložce otevřít s průvodcem? Při tom právě "poradu" jako zástupce XML dokumentů by bylo opravdu potřeba.



Zase to bude spíš souviset s českými verzemi LO 4.1.2.3 kde jsem tuto chybu našel. Takže opět nevím, jestli je to zralé na BugZillu nebo ne.

Editoval neutr (20. 11. 2013 11:49:39)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 20. 10. 2013 09:59:59

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 155

Re: Otevřít s průvodcem. VYŘEŠENO

Vyzkoušel jsem a je to tak, platí to ale jen pro Windows. V Bugzille byla tato chyba nahlášena pro poradu, jen jsem ji potvrdil a doplnil (viz tady). Zřejmě bude souviset s převodem těchto průvodců do Pythonu. Díky za nahlášení!

Offline

#3 20. 11. 2013 10:17:39

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 155

Re: Otevřít s průvodcem. VYŘEŠENO

Chyba byla včera opravena, v opravné verzi 4.1.4 by měli průvodci fungovat i na Windows.

Offline

#4 20. 11. 2013 11:50:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Otevřít s průvodcem. VYŘEŠENO

Jasně díky. Značím jako vyřešené


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí