Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 20. 10. 2013 07:51:29

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Otevřít s průvodcem. VYŘEŠENO

Našel jsem pravděpodobně 2 chyby na záložce Soubor > Otvevřít s průvodcem > :Porada.., a WWW. Všechny ostatní "šablony" se otevírají opravdu s průvodcem. Vyskočí okno a tam je na pozadí nějaký dokument, nepříklad dopis ap. Na popředí vyskočí dialog "průvodce" kde se dokument edituje, nebo přepne na "manuální" úpravu. V uvedených dvou případech se tak nestane.

V případě "porady" vyskočí dokument na pozadí, ale ne dialog. S dokumentem nejde nic udělat, jen ho vypnout z nabídky Soubor > Zavřít. Zřetelně se jedná o XML dokument - to se pozná podle <> "tagů".

V případě WWW nevyskočí ani dokument na pozadí, natož pak průvodce.

Samozřejmě oba případy jak XML dokument, tak HTML je možné zavolat pomocí nový > XML dokument, WWW stránka. Ale proč jsou potom uvedeny v záložce otevřít s průvodcem? Při tom právě "poradu" jako zástupce XML dokumentů by bylo opravdu potřeba.

Zase to bude spíš souviset s českými verzemi LO 4.1.2.3 kde jsem tuto chybu našel. Takže opět nevím, jestli je to zralé na BugZillu nebo ne.

Editoval neutr (20. 11. 2013 11:49:39)

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#2 20. 10. 2013 09:59:59

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011

Re: Otevřít s průvodcem. VYŘEŠENO

Vyzkoušel jsem a je to tak, platí to ale jen pro Windows. V Bugzille byla tato chyba nahlášena pro poradu, jen jsem ji potvrdil a doplnil (viz tady). Zřejmě bude souviset s převodem těchto průvodců do Pythonu. Díky za nahlášení!

#3 20. 11. 2013 10:17:39

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011

Chyba byla včera opravena, v opravné verzi 4.1.4 by měli průvodci fungovat i na Windows.

#4 20. 11. 2013 11:50:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Jasně díky. Značím jako vyřešené

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí