Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 9. 2013 07:50:39

ZdenekC
Člen
Registrace: 6. 10. 2010
Příspěvků: 50

problémy s myší u Appache Open Officu

Mám myš A4tech s kolečkem pro svislý a s kolečkem pro vodorovný posuv. V Appache Open Officu s ní mám problém. Vodorovný posuv nefunguje nikdy, svislý někdy ano, někdy ne. V jiných aplikacích (např. Google Chrom) tento problém není. Je to chyba v programu nebo mám něco špatně nastaveno? Přeinstalovával jsem myš i AOO, problémy však zůstaly.

Offline

#2 14. 9. 2013 09:20:29

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: problémy s myší u Appache Open Officu

Já jsem se nikdy nesetkal s takovým problémem asi proto, že jsem nikdy takovou myš neměl. Ale je možné, že se to dá nastavit.
Zvolte například v Calcu, ale i jinde "Nástroje" > "Volby" = OpenOffice.org > "zobrazit". V dialogu jsou dva seznamy pro myš. Jeden je pod názvem "poloha myši", a druhý "prostřední tlačítko myši". Odzkoušejte všechny možnosti.


    Je možné, že nastavení budete mít uloženo na C: v "Document and settings" > Váš profil > Data aplikací > OpenOffice > 3 > user > config. Tedy podle toho zda a jaké máte WIN..
    Můžete vyzkoušet smazat config, když to nepomůže tak klidně folder číslo 3. Nestane se nic horšího, než že by jste musel zadat "opravit" při instalaci. Už jsem to dlouho nedělal, ale myslím, že když smažete například jen ten config, tak se to opraví samo. To by bylo potřeba, protože možná dík té myši vyjde nastejno každá úplná nová instalace. Je otázka, zda jste již před tím měl AOO i s touhle myší. Nebo zda by nebylo možné přeinstalovat na LO. Je možné, že je to tam řešeno jinak.


    V každém případě pokud by jste dělal celou novou instalaci, smažte celý foldr OpenOffice.org v "Data aplikací-ch". To bych doporučil asi jako poslední možnost před přechodem na Libre Office.

Editoval neutr (14. 9. 2013 09:25:34)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 9. 2013 07:28:45

ZdenekC
Člen
Registrace: 6. 10. 2010
Příspěvků: 50

Re: problémy s myší u Appache Open Officu

Děkuji za radu.
Mám win 7 a AOO4. Vyzkoušel jsem doporučené postupy. Bez efektu. Zjistil jsem ale zajímavou věc, které také nerozumím. Otevřu-li konkrétní soubor calcu pomocí Freecommanderu, nefunguje žádný posuv kolečky myši (i když mám dojem, že svislý dříve fungoval). Otevřu-li tentýž soubor pomocí Total commanderu, pak svislý posuv funguje. Vodorovný ale ne. Při práci v calcu mi to dost vadí. Asi budu muset zkusit nainstalovat Libre Office.

Editoval ZdenekC (16. 9. 2013 07:29:38)

Offline

#4 16. 9. 2013 07:46:43

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: problémy s myší u Appache Open Officu

To je zajímavé, ale podle všeho přistupujete k AOO jen prostřednictvím nějakého souborového manažera. Máte otestováno otevírání bez manažera? Tedy přímo? Vlastnost může být dána manažerem. Předpokládám že Chrome otevíráte bez manažera.

Další možností je nastavení myši přímo v OS, což jsem před tím neuvedl, ale připadá mi to samozřejmé.

- Souborové manažery jsou koncepčně dány původním DOS-em a pohybem pomocí kláves. Uvnitř okna postačuje jen vertikální posuv. Proto manažery nemusí plně akceptovat myš. Řekl bych, že takový styl práce používají lidé nostalgicky.Vím, že to má své výhody. Setkal jsem se s člověkem, který otevíral vše přes manažera. Proto jsem to ze zvědavosti otestoval. Bohu žel může to být zdroj těch problémů


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 16. 9. 2013 07:55:54

ZdenekC
Člen
Registrace: 6. 10. 2010
Příspěvků: 50

Re: problémy s myší u Appache Open Officu

Chrom skutečně otevírám bez manažera. Teď jsem zkusil AOO bez manažera. Svislé kolečko funguje, vodorovné ne.

Offline

#6 16. 9. 2013 08:02:56

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: problémy s myší u Appache Open Officu

A jinde funují oba posuvy?
Ještě mne napadlo, že i když otevíráte mimo manažera, může zůstat asociace na tomto SW.
- Doporučil bych znovu vše odzkoušet. V neposlední řadě vyřadit souborového manažera, který Vám asi otevírá místo browseru nabídku programů Win. Používat ho samozřejmě můžete, ale ne jako hlavní prohlížeč. Pak bude zřejmě akceptovat i myš.
- Předpokládal bych překontrolovat nastavení myši ve Win, i v AOO.

Editoval neutr (16. 9. 2013 08:11:48)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 16. 9. 2013 09:09:00

ZdenekC
Člen
Registrace: 6. 10. 2010
Příspěvků: 50

Re: problémy s myší u Appache Open Officu

Instaloval jsem i Libre Office. V LO i v AOO spouštěné přímo a jako nový soubor v calcu - nefunguje vodorovné kolečko pro posuv. V Google Chromu funguje bez problémů.

Offline

#8 16. 9. 2013 09:45:55

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: problémy s myší u Appache Open Officu

Je otázkou, zda i se tak chovají i jiné programy mimo Chromu a LO, AOO. Chrome je poměrně sofistikovaný a pravděpodobně nepřebírá slepě parametry ze systému, ale načítá přímo ovladač myšli.
- Zkoušel jste zcela vyřadit správce souborů? Na zkoušku ho odinstalovat a aktualizovat nastavení myši v OS  a pak (pokud to nepomůže) i AOO, LOO?
- OpenOffice (AOO a LOO) má určitou vlastnost nastavení, která se udržuje i přes přeinstalování. Je to tím, že konfigurace (ale i vše ostatní) má svou složku v Documents and settings > Uživatelské jméno > Data aplikací > 3 (možná dnes 4) > OpenOfice.org, nebo Libre office. Takže postup, který by to měl zaručeně vyřešit :
- Odinstalovat Manažera
- Oinstalovat AOO i LO
- Smazat složky v Data aplikacích (Celé foldry OpenOfice.org, nebo Libre office a také pro manažera, pokud tam bude.)
- Restartovat systém.
- Po restartu nejprve odzkoušet myš na jiném programu nežli Google Chrome (pokud možno více různých). Když to nebude chodit všude, přeinstalovat myš z originální diskety (CD)
- Pokud myš chodí i jinde, nainstalovat některý balík AOO, nebo LO.
- Odzkoušet. Když i potom bude docházet k chybám, pokusit se nastavit myš v OpenOffice.org
- Následně nainstalovat TotalCommander (nebo jiný), ale už ne tak, aby se do něj otevíraly hned Windows po spuštění. Commandera zřejmě budete muset spouštět sekundárně jako každý jiný program.


    Unikátnost problému je přímo úměrná unikátností myši. S OpenOffice to má jen málo společného. Doporučuji použít nějakou klasickou myš - a problém zaručeně zmizí. Mová myška stojí pár korun.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 16. 9. 2013 11:57:47

ZdenekC
Člen
Registrace: 6. 10. 2010
Příspěvků: 50

Re: problémy s myší u Appache Open Officu

Dík. Zkusím později.
Jiná myš mi problém nevyřeší. Jinou mám, jenže mi nedává ostatní možnosti, na které jsem zvyklý. Bez nich jsem jako "bez ruky". I všechny předchozí myši jsem vybíral tak, aby měly více ovládacích prvků, Takže jde o mnohaletý návyk.
Jak jinak se např. posunout rychle vpravo nebo vlevo v calku a přitom neměnit momentálně označenou buňku a nepřesouvat ukazatel myši?
Manažery nemám spouštěné prioritně. Spouštím je myší přes zástupce na ploše. Je pravda, že jsem zvyklý kancelářské programy (a i řadu jiných)spouštět přes některého manažera. To proto, že jen tak mám přehled, který dokument jsem si kam uložil. Jinak bych se "utopil" v záplavě dokumentů.

Offline

#10 23. 9. 2013 02:37:12

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: problémy s myší u Appache Open Officu

Moje pozorování: Problém mám s LibreOffice, konkrétně s Writerem. Nelze tam uplatnit stisknutí prostředního tlačítka. To předtím nebylo. V dalších aplikacích bez problémů. Ve Writeru lze aspoň rolovat.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí