Existují dva druhy rámečků. "Normální" a "plovoucí". Ten plovoucí se používá zřejmě výhradně pro zobrazení jiného dokumentu, i když důvodem proč je plovoucí je ten, že se dá například odřádkovat kam je potřeba. Je to ale dáno spíš jako plovoucí odstavec, který lze odřádkovat. V odstavci se rámec musí postavit podle předvolby - vlevo, střed, vpravo.
- Normální rámeček je pevně na svém místě, i když může být ukotven například ke stránce, nebo k odstavci a znaku. Když je to třeba jako znak, tak se dá také posouvat s tímto znakem. Proto je mezi oběma typy rámců poměrně neurčitý rozdíl. Ale "normální" rámec je na stálém místě, zatímco plovoucím můžeme pohybovat.
Problém s tím, že je nelze upravit je jiného typu. Lze je oba upravit a to po všech stránkách. Tedy velikost, umístění, obsah, pozadí a další. Vtip je jen v tom, že musíte najít okraj rámce a na něj klepnout, pak pravým tlačítkem myši otevřít kontextovou nabídku. V té už možnost upravit najdete.
Postup: - pomalu přejíždíme myší přes rámec a čekáme, až se objeví změněný tvar kurzoru. Mimo rámec je to "I" a v rámci šipka (nebo tvar podle předvolby, kterou jste si provedl sám). Přesně mezi nimi musíte kliknout. Když to uděláte správně, vyskočí ukazatel kurzoru v podobě osového kříže, a současně se objeví ohraničující body rámce (světle zeléné) body. Jakmile je zvolen tento (editační) mód, stačí uvnitř objektu pravým tlačítkem zavolat kontextovou nabídku.
Potíž bývá s tím, že se často na první pokus nestrefíte do ohraničení rámce. Ohraničení rámce totiž může být buď viditelné, nebo ne. A právě v takovém případě máte problém zaměřit.
Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ