Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 6. 2013 11:22:19

Paco
Člen
Registrace: 5. 6. 2013
Příspěvků: 2

Zápis vypočtených hodnot do tabulky

Zdravím, jak bych mohl při vkládání dat ve formuláři automaticky zapsat vypočtenou hodnotu do pole tabulky. Např. Tabulka:SEZNAM Pole: Název / Ks / Cena_ks / Hodnota. Hodnota aby byl součin Ks a Cena_ks. Zkoušel jsem do formuláře dát tlačítko a jím spustit makro se SQL příkazem kreý by zapsal do pole Hodnota součin ale nevím přesně sysntaxi - pořád jsem měl v makru chybu. I kdyby to bylo OK tak je to takové divné mačkat čudl abych něco zapsal. Mohl byste mi někdo poradit jak na to ? I ta syntax pro SQL v makru by byla fajn jelikož se to může hodit. Dík. Karel

Offline

#2 5. 6. 2013 11:49:55

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zápis vypočtených hodnot do tabulky

Právě tohole jsem řešil v předcházejícím příspěvku. Podívejte se sem na obrázek (asi ze dne 2.6.2013). Úprava dotazu
   Vytvořte dotaz nad tabulkou a v tom dotazu zadejte filtr a výpočet. Samozřejmě pokud chcete tvořit tabulku z gruntu (a ne dotaz), pak je lepší použít Calc. Tabulky z Calcu se chovají (dají se uložit) jako korektní zdroje dat ve kterých si uděláte formulář kterým můžete zadávat stejně jako v Base. Jde to samozřejmě i s Base do registrovaného Calcu, ale chvíli to trvá - propojení je poněkud těžkopádné. Já v žádném případě nic takového nepoužívám pokud to nepotřebuji pro "form" - například vybírací seznam ap.
   Takže je snadnější sice zaregistrovat Calc jako databázi, ale zápis a souvosející výpočty provádět přímo v něm. Z Base se to dá potom načíst stejně dobře.
   


   Pokud by jste dělal "dotaz", je možné zadat do tabulky explicitně 1 Kus (zvolit druh jednotky - ks, kg, mm, atp). Ve formuláři ale zadáte alias, kde zadáte (přepíšete) číslo. Takže tam budete mít 2 aliasy a u nich správný formát (například Kč ap.)
   SQL můžete upravovat i v textové formě. Ale těžko doporučit nejlepší postup. Postupy se mohou odlišovat i dost podstatně. Jde o to, že můžete aktualizovat databázi proběhlých obchodů, nebo započítávat do a ze skladu, Tvořit emailovou odpověď, nebo updatovat stránky html, php, a podobně.

Editoval neutr (5. 6. 2013 12:09:25)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 5. 6. 2013 12:53:17

Paco
Člen
Registrace: 5. 6. 2013
Příspěvků: 2

Re: Zápis vypočtených hodnot do tabulky

Dobrý den, děkuji pozkouším to ale ještě bych měl znovu dotaz k tomu SQL . Když tlačítkem na formuláři,(které vyvolá makro s SQL příkazem) bych se pokoušel vypočítat a zapsat tu hodnotu 'DHIM.ks'*DHIM.cena (nebo nějakou jinou )do 'DHIM.celkem' .Musím v SQL hlídat pořadová číslo záznamu, otevřené soubory atd...? nebo jsem("stojím") na aktuálním záznamu a stačí zapsat něco jako : SET "DHIM_celkem" = "DHIM_ks" * "DHIM_cena" - neznám přesnou syntax pro OO. Můžete mi konkrétně poradit tento příkaz/příkazy případně co tomu má předcházet/následovat? Děkuji. Karel

Offline

#4 5. 6. 2013 14:07:18

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zápis vypočtených hodnot do tabulky

Dotaz se provede u všech filtrem vybraných položek. Pokud tam máte váce druhů - 2 druhy DPH, HIM, dHIM PH, odpisy a podobně tak udělejte víc "aliasů" a načtěte podle potřeby ten, který se hodí.
   Je mi jasné, že jde o druhy odpisů - těch je více druhů ap. Jenže dokud to neuvidím, tak asi neporadím. Takže nejspíš by jste to sem měl postnout alespoň jako obrázek. Je zřejmé, že dHIM by nemělo být pohromadě (ve stejné databázi) jako HIM, ale kdo ví?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí