Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 2. 11. 2012 08:31:00

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Asistenční nástroje - javascript

Zdravím. Potřebuji spustit makra s javascriptem. problém je v tom, že neumím aktivovat položku ve Správci maker : - javascript. Po otevření dialogu je tam jenom nápověda a zavřít. Ostatní položky jsou neaktivní. Zkoušel jsem například přeinstalovat - upravit. Ve volbách je jenom rozšířit o Python. Ten jsem ze zvědavosti aktivoval a chodí. Nepomohlo mi ani zapnutí asistenčních nástrojů. Prostě scripty BeansShell, JavaScript a Java nejdou. Problém by mohl být například v Javě, ale mám nainstalované prostředí 1.6.(něco), a odzkoušel jsem i starší verzi 1.5.(něco).
Používám verzi Apache 3.4.1. V minulosti - nějaké starší verzi OOo - a je to už delší dobu, byly externí scriptovací jazyky normálně k dispozici, a myslím, že se ani nemusely doinstalovávat. Myslím, že stačilo zatrhnout asistenční nástroje.
Tak jsem prohlédl adresář OOo a tam skutečně jsou foldry pro všechny jazyky a obsahují nejméně "Hello world". Takže nevím, jestli to nějak jde aktivovat - nenašel jsem žádný bug.
Zajímalo by mne samozřejmě, zda víte jak na to, nebo zda Vám to chodí - například na Linuxech, nebo LO ap.
Předem dík

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí