Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 10. 2012 20:30:55

Niktosko
Člen
Registrace: 16. 12. 2011
Příspěvků: 3

Formulácia dotazu

Snažím sa pracovať s dotazmi a mám dosť problémy so syntaxom. Mám pocit, že režim navrhovania neskonvertuje vždy celkom ideálne požiadavku do SQL jazyka. Mohol by mi niekto pozrieť tento text, kde je v ňom chyba?
SELECT `Employees`.`Cislo zamestnanca` AS `Cislo zamestnanca`, `Dochadzka`.`Kód stavby` AS `Kód stavby`, SUM( `Dochadzka`.`Pocet hodin` ) AS `Počet odpracovaných hodín` FROM `Dochadzka` AS `Dochadzka`, `Employees` AS `Employees` WHERE `Dochadzka`.`Cislo zamestnanca` = `Employees`.`Cislo zamestnanca` AND `Dochadzka`.`Datum` <= {D '2012-09-18' } AND `Dochadzka`.`Datum` >= {D '2012-09-11' } GROUP BY `Dochadzka`.`Cislo zamestnanca`, `Dochadzka`.`Kód stavby` ORDER BY `Cislo zamestnanca` ASC

Prípadne by som ocenil nejaký link na správnu syntax a pravidlá pri komponovaní dotazov.

Offline

#2 24. 10. 2012 10:24:09

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: Formulácia dotazu

ja osobne používam sprievodcu... a ak mi niečo nefungovalo, tak to som zle nastavil, prevda sprievodca nemá toľko možností, tak v takých prípadoch (vlastne teraz už skoro stále) Vytvoriť dotaz v režime návrh.... pridám zdroje, vytvorím vzťahy.... ale pozor treba správen naformulovať funkcie, stačí ak v niektorom stlpci SUMA a v ostatných chýba SKUPINA, tak dotaz nefunguje. Tak možno je to toto.

Offline

#3 25. 10. 2012 11:38:14

Niktosko
Člen
Registrace: 16. 12. 2011
Příspěvků: 3

Re: Formulácia dotazu

Ja už som asi na to prišiel. Nemôžem grupovať polia, u ktorých to nejde. Škoda, že je tu taká nízka ochota poradiť. hmm

Offline

#4 25. 10. 2012 17:28:24

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Formulácia dotazu

Niktosko napsal(a)

Škoda, že je tu taká nízka ochota poradiť. hmm

Tak to bych se ohradil, toto fórum je založeno na ochotě pomoci. Spíše jde o to, že málokdo využívá Base a je tedy málo uživatelů schopných pomoci.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 25. 10. 2012 20:17:41

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Formulácia dotazu

Musím dát za pravdu Danovi. Base je popelka. Když potřebuji něco skladovat, tak používám Calc (také ho lze registrovat v Base). Kdysi jsem pracoval s Lotus Aproachem - ale je to už opravdu dávno. Od té doby se změnily jak tabulkové procesory, tak databáze. Base má úroveň asi tak toho roku 1996.
Databáze jsou už dávno k dispozici zdarma a navíc se jedná o sofistikované struktury ke kterým se přistupuje k editaci pomocí programování a scriptování. Pumpuje se většinou jen pomocí SQL.
Tehdy měl tabulkáč Lotus 123 pouze 256 sloupců a 16000 řádků. Dnes mají tabulkáče 1024 sloupců a 1,040.000 řádků. Výstupy a vstupy jsou poměrně bohaté takže pokud máme takový tabulkáč, databázi v drtivé většině případů nahradíme. Proto moc uživatelů Base není. A ještě musím dodat, že chodím i na jiná fóra (Java, JS a jiné.) a tam je bez odpovědi velice mnoho příspěvků. Tady je to vyjímka.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 25. 10. 2012 21:26:56

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Formulácia dotazu

... a taky bych dodal že BASE se nepoužívá jen s vestavěnou HSQLDB ... osobně ho mám napojený na MySQL tak vám těžko můžu radit.

Offline

#7 28. 10. 2012 07:02:40

Niktosko
Člen
Registrace: 16. 12. 2011
Příspěvků: 3

Re: Formulácia dotazu

Ondra, aký je v tom rozdiel?  Potom to nefunguje pod Base-om?

Offline

#8 29. 10. 2012 09:36:48

Schinagl
Člen
Registrace: 14. 2. 2007
Příspěvků: 36

Re: Formulácia dotazu

Problém je v kombinaci několika slučovacích funkcí, které si navzájem nabourávají skupiny - chyba. To je nutné řešit pomocí více navzájem se volajících datazů nebo vnořených dotazů. Záleží na způsobu tvorby dotazu.

Domovská stránka HSQLDB je na adrese http://www.hsqldb.org, kde je kompletní manuálová dokumentace v angličtině ve formátu PDF nebo HTML, které se nechá obstojně přeložit v Googlu. Je zde také odkaz na fóra zabývající se OOo/LO + hsqldb.

BASE je sklad na data, postaví se menší aplikace a jen se polňují data. Pak už se neřeší tolik problémů s daty, jako v Calcu, kde se s daty pracuje. Proto ten rozdíl v četnosti odpovědí.

PS. Jak Neutr uvedl nechá se Calc použít také, jako database na stavbu menší aplikace. Problém nastává s ochranou dat proti poškození, nechtěnému přepsání, protože je celá tabulka otevřená. Což se mi parkrát stalo, proto data přesouvám do Base a vstupy a výstupy řeším v Calcu.

Offline

#9 10. 1. 2015 11:32:35

blackrosegul
Člen
Registrace: 10. 1. 2015
Příspěvků: 1

Re: Formulácia dotazu

Výstupy a vstupy jsou poměrně bohaté takže pokud máme takový tabulkáč, databázi v drtivé většině případů nahradíme. Proto moc uživatelů Base není. A ještě musím dodat, že chodím i na jiná fóra (Java, JS a jiné.) a tam je bez odpovědi velice mnoho příspěvků. Tady je to vyjímka.??
_______________________
You can easily check out our high quality a+ certification which prepares you well for security+ testking. You can also get success in real network+ certification exam with the quality hodges and selftestengine.

Editoval blackrosegul (23. 1. 2015 07:06:35)

Offline

Zápatí