Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 6. 10. 2012 20:30:55

Niktosko
Člen
Registrace: 16. 12. 2011

Formulácia dotazu

Snažím sa pracovať s dotazmi a mám dosť problémy so syntaxom. Mám pocit, že režim navrhovania neskonvertuje vždy celkom ideálne požiadavku do SQL jazyka. Mohol by mi niekto pozrieť tento text, kde je v ňom chyba?
SELECT `Employees`.`Cislo zamestnanca` AS `Cislo zamestnanca`, `Dochadzka`.`Kód stavby` AS `Kód stavby`, SUM( `Dochadzka`.`Pocet hodin` ) AS `Počet odpracovaných hodín` FROM `Dochadzka` AS `Dochadzka`, `Employees` AS `Employees` WHERE `Dochadzka`.`Cislo zamestnanca` = `Employees`.`Cislo zamestnanca` AND `Dochadzka`.`Datum` <= {D '2012-09-18' } AND `Dochadzka`.`Datum` >= {D '2012-09-11' } GROUP BY `Dochadzka`.`Cislo zamestnanca`, `Dochadzka`.`Kód stavby` ORDER BY `Cislo zamestnanca` ASC

Prípadne by som ocenil nejaký link na správnu syntax a pravidlá pri komponovaní dotazov.

#2 24. 10. 2012 10:24:09

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006

Re: Formulácia dotazu

ja osobne používam sprievodcu... a ak mi niečo nefungovalo, tak to som zle nastavil, prevda sprievodca nemá toľko možností, tak v takých prípadoch (vlastne teraz už skoro stále) Vytvoriť dotaz v režime návrh.... pridám zdroje, vytvorím vzťahy.... ale pozor treba správen naformulovať funkcie, stačí ak v niektorom stlpci SUMA a v ostatných chýba SKUPINA, tak dotaz nefunguje. Tak možno je to toto.

#3 25. 10. 2012 11:38:14

Niktosko
Člen

Ja už som asi na to prišiel. Nemôžem grupovať polia, u ktorých to nejde. Škoda, že je tu taká nízka ochota poradiť. hmm

#4 25. 10. 2012 17:28:24

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010

Niktosko napsal(a)

Škoda, že je tu taká nízka ochota poradiť. hmm

Tak to bych se ohradil, toto fórum je založeno na ochotě pomoci. Spíše jde o to, že málokdo využívá Base a je tedy málo uživatelů schopných pomoci.

;o)

Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#5 25. 10. 2012 20:17:41

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Musím dát za pravdu Danovi. Base je popelka. Když potřebuji něco skladovat, tak používám Calc (také ho lze registrovat v Base). Kdysi jsem pracoval s Lotus Aproachem - ale je to už opravdu dávno. Od té doby se změnily jak tabulkové procesory, tak databáze. Base má úroveň asi tak toho roku 1996.
Databáze jsou už dávno k dispozici zdarma a navíc se jedná o sofistikované struktury ke kterým se přistupuje k editaci pomocí programování a scriptování. Pumpuje se většinou jen pomocí SQL.
Tehdy měl tabulkáč Lotus 123 pouze 256 sloupců a 16000 řádků. Dnes mají tabulkáče 1024 sloupců a 1,040.000 řádků. Výstupy a vstupy jsou poměrně bohaté takže pokud máme takový tabulkáč, databázi v drtivé většině případů nahradíme. Proto moc uživatelů Base není. A ještě musím dodat, že chodím i na jiná fóra (Java, JS a jiné.) a tam je bez odpovědi velice mnoho příspěvků. Tady je to vyjímka.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#6 25. 10. 2012 21:26:56

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008

... a taky bych dodal že BASE se nepoužívá jen s vestavěnou HSQLDB ... osobně ho mám napojený na MySQL tak vám těžko můžu radit.

#7 28. 10. 2012 07:02:40

Niktosko
Člen

Ondra, aký je v tom rozdiel?  Potom to nefunguje pod Base-om?

#8 29. 10. 2012 09:36:48

Schinagl
Člen
Registrace: 14. 2. 2007

Problém je v kombinaci několika slučovacích funkcí, které si navzájem nabourávají skupiny - chyba. To je nutné řešit pomocí více navzájem se volajících datazů nebo vnořených dotazů. Záleží na způsobu tvorby dotazu.

Domovská stránka HSQLDB je na adrese http://www.hsqldb.org, kde je kompletní manuálová dokumentace v angličtině ve formátu PDF nebo HTML, které se nechá obstojně přeložit v Googlu. Je zde také odkaz na fóra zabývající se OOo/LO + hsqldb.

BASE je sklad na data, postaví se menší aplikace a jen se polňují data. Pak už se neřeší tolik problémů s daty, jako v Calcu, kde se s daty pracuje. Proto ten rozdíl v četnosti odpovědí.

PS. Jak Neutr uvedl nechá se Calc použít také, jako database na stavbu menší aplikace. Problém nastává s ochranou dat proti poškození, nechtěnému přepsání, protože je celá tabulka otevřená. Což se mi parkrát stalo, proto data přesouvám do Base a vstupy a výstupy řeším v Calcu.

#9 10. 1. 2015 11:32:35

blackrosegul
Člen
Registrace: 10. 1. 2015

Výstupy a vstupy jsou poměrně bohaté takže pokud máme takový tabulkáč, databázi v drtivé většině případů nahradíme. Proto moc uživatelů Base není. A ještě musím dodat, že chodím i na jiná fóra (Java, JS a jiné.) a tam je bez odpovědi velice mnoho příspěvků. Tady je to vyjímka.??
You can easily check out our high quality a+ certification which prepares you well for security+ testking. You can also get success in real network+ certification exam with the quality hodges and selftestengine.

Editoval blackrosegul (23. 1. 2015 07:06:35)

Zápatí