Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 10. 2012 06:27:47

gucky
Člen
Registrace: 18. 4. 2008
Příspěvků: 140

nefunkční podmíněné formátování

Používám LO Verze 3.6.0.4 (ID sestavení: 932b512)

Pokud nastavím podmíněné formátování typu "Hodnota buňky je", vše funguje, jak má.
Pokud ale zvolím typ "Vzorec je", pod.formátování se buď vůbec neprojeví nebo pracuje nekorektně.

Tato verze používá přepracované podmíněné formátování. V předchozí verzi, kterou jsem používal, bylo podm.formátovíní ještě "postaru" a bylo funkční i při použití "Vzorec je".

Offline

#2 12. 10. 2012 12:06:35

starsi
Člen
Registrace: 24. 2. 2009
Příspěvků: 11

Re: nefunkční podmíněné formátování

Asi to tam zle dávate. Príklad pre vzorec je. Kliknite na bunku A1 dajte podmienené formátovanie a do okna vľavo Nastavte hodnotu Vzorec je do okna vpravo napíšte vzorec napr. IF(B1=C1). Ak tam dáte náhodou =IF.... nevadí, = bude automaticky odstránené.Potom kliknite na Nový štýl a dajte názov a zároveň stanovte ako sa má prejaviť napr. zmena pozadia tam vyberte nejakú farbu v čísle efektoch orámovaní a pod. Všetky tieto zmeny sa budú viazať na názov formát a štýl. Potom to potvrďte. V ďalšom to už bude zaradené pri formátovaní v štýle bunky k názvu. Potom sa vám to ofarbí a zmení tak na to čo ste naformátovali ak sa bude B1 rovnať C1


Pardom ja mám verziu 3.4.6

Editoval starsi (12. 10. 2012 12:15:26)

Offline

#3 12. 10. 2012 22:58:44

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: nefunkční podmíněné formátování

Hm tak to nevím. Já mám sestavení 3.6.0.2 a tam všechno funguje, jak má. Tzn. určíte si typ Vzorec je a určíte si styl (ten si musíte předem nadefinovat). Mimochodem nevím, jestli víte, co tahle funkce dělá. Je totiž třeba zadat odkaz na buňku, pokud hodnota té odkazované je nenulová, splní se podmínka a buňka se přeformátuje.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 22. 10. 2012 08:37:01

gucky
Člen
Registrace: 18. 4. 2008
Příspěvků: 140

Re: nefunkční podmíněné formátování

Tak změna...
Dnes mi podmíněný formát pracuje jinak.
Zjistil jsem, že se mi v PC šťoural ajťák (byl jsem týden mimo) a nainstaloval mi verzi 3.6.2.2 (ID sestavení: da8c1e6). A chová se to nějak jinak.

Jen připomenu že ve verzi 3.6.0.4 to blblo i uživateli "RomanToman", viz příspěvek v sekci Calc, tomu to chodilo divně i ve verzi 3.6.1.

1. Abych si zjednodušil práci při nastavování formátu (dělám to jen kvůli testování), vložil jsem si do pomocné buňky text OR($'12-IX'.C$36=6;$'12-IX'.C$36=7;$'12-IX'.C$7="SV"), kde 12-IX je název listu. Tento text si zkopíruju, otevřu okno podmíněného formátování u buňky C9, zadám "Vzorec je" a vložím výše uvedený text plus formát "Víkend". Vše vypadá korektně. Zavřu okno podmíněného formátování a výsledek není korektní. Proto otevřu podmíněné formátování znovu, a ejhle, vzorec je odlišný, je zde OR($'12-IX'.C$36=6;$'12-IX'.C$36=7;$'12-IX'.C$7=), tedy zmizí část textu "SV" na konci vzorce (včetně uvozovek). Když tuto část dopíšu ručně a uzavřu, už tam ta část "SV" zůstane.

2. Když už se mi podaří vyřešit podmíněný formát u buňky C9, včetně další podmínky (druhá podmínka je "Vzorec je" ISERROR($'12-IX'.c$36) a formát Neex_den), pak nastává další zvláštnost. "Štětcem" sejmu formát C9 a "natřu" formát do D9:AG27. Většinou se formát přenese do těchto buněk, ale občas nejenom že se nepřenese, ale současně zmizí podmíněný formát i u C9. Udělal jsem několik pokusů, ne mnoho, mám jiné povinnosti, a zdá se mi, že toto se děje jen u souboru, který otevírám ze serveru. V kopii, kterou jsem si uložil na PC, se mi to nestalo. Zatím, nemám teď čas na delší testování.

3. Teď uvedu něco, co jsem možná měl říct na začátku. Soubor, který otevírám, je ve formátu Excel. Soubor se zpracovává jakýmsi programem a musí být v Excel. Já MS Office nemám, proto ho otevírám v LO a ukládám v půvoodním formátu. Může toto být příčinou podivného chování?

Offline

Zápatí