Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 9. 2012 12:14:31

LostInOO
Člen
Registrace: 10. 9. 2012
Příspěvků: 4

Správné zadání funkce při násobení desetinných čísel - VYŘEŠENO

Zdravím, použil jsem funkci (násobení hodnot dvou buněk) včetně symbolu dolaru a namísto výsledné hodnoty se objeví v buňce #VALUE! U celých čísel není problém, ale s buňkami, kde je desetinné číslo, nedostanu konkrétní výsledek. Zkoušel jsem různé obměny nastavení v záložce Volby, ale stále se nezobrazuje konkrétní cifra. Nevíte, kde je zakopaný pes? Děkuji za radu.V.

Editoval LostInOO (24. 1. 2013 10:20:57)

Offline

#2 10. 9. 2012 12:56:29

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Správné zadání funkce při násobení desetinných čísel - VYŘEŠENO

Nejspíš jsou to texty číslům jen podobné. Je potřeba naformátovat buňku s číslem na formát "číslo". Nevím proč ten dolar. V OOo se takhle píšou absolutní odkazy. Pokud potřebujete pracovat s "měnou" dolar, musíte naformátovat na "měna". Dolar se pak připisuje automaticky podle předvolby - stejně Kč, $, nebo Euro ap.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 10. 9. 2012 13:08:50

LostInOO
Člen
Registrace: 10. 9. 2012
Příspěvků: 4

Re: Správné zadání funkce při násobení desetinných čísel - VYŘEŠENO

Díky za příspěvek. Ten dolar slouží pro fixování hodnoty a nikoli jako měna.15,8, 11,34...atd, jakékoli desetinné číslo vynásobené celým číslem vyhodí příkaz #VALUE! Zkusil jsem formát buňky na číslo a stále stejný výsledek:(

Offline

#4 10. 9. 2012 15:20:28

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Správné zadání funkce při násobení desetinných čísel - VYŘEŠENO

Mrkněte na možnosti - jazyková nastavení - jazyky a zkontrlujte, jaký symbol používáte jako desetinnou tečku.

Offline

#5 11. 9. 2012 06:03:37

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Správné zadání funkce při násobení desetinných čísel - VYŘEŠENO

Nerozumím čemu říkáte fixování hodnoty. Připadá mi, že si to možná nějak pletete s deklaracemi. V Calcu se dolar používá například takto : =$A$1, nebo =$A1, nebo =A$1, a nebo úplně bez dolaru =A1. Pokud je v odkazu na buňku dolar, pak se jedná o absolutní adresování odkazu. Když je tam jen jeden dolar, tak fixuje jen sloupec, nebo řádek. Když tam jsou dolary dva (=$A$1), tak je fixován řádek i sloupec.
Například součet A1+B1 vypadá s absolutními odkazy takto : =$A$1+$B$1. S buňkou kde je vzorc se dá pak pracovat tak, že ji kopírujete na různá místa a pořád ukazuje na stené buňky. Bez dolaru ukazuje vždy jinam.
Doporučil bych otestovat například vzorcem =TYPE, = ISERR, nebo =ISERROR, =ISNA, =ISNUMBER a podobně. Měl by jste z toho dovodit kde je chyba.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí