Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 10. 9. 2012 12:14:31

LostInOO
Člen
Registrace: 10. 9. 2012

Správné zadání funkce při násobení desetinných čísel - VYŘEŠENO

Zdravím, použil jsem funkci (násobení hodnot dvou buněk) včetně symbolu dolaru a namísto výsledné hodnoty se objeví v buňce #VALUE! U celých čísel není problém, ale s buňkami, kde je desetinné číslo, nedostanu konkrétní výsledek. Zkoušel jsem různé obměny nastavení v záložce Volby, ale stále se nezobrazuje konkrétní cifra. Nevíte, kde je zakopaný pes? Děkuji za radu.V.

Editoval LostInOO (24. 1. 2013 10:20:57)

#2 10. 9. 2012 12:56:29

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Správné zadání funkce při násobení desetinných čísel - VYŘEŠENO

Nejspíš jsou to texty číslům jen podobné. Je potřeba naformátovat buňku s číslem na formát "číslo". Nevím proč ten dolar. V OOo se takhle píšou absolutní odkazy. Pokud potřebujete pracovat s "měnou" dolar, musíte naformátovat na "měna". Dolar se pak připisuje automaticky podle předvolby - stejně Kč, $, nebo Euro ap.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 10. 9. 2012 13:08:50

LostInOO
Člen
Registrace: 10. 9. 2012

Díky za příspěvek. Ten dolar slouží pro fixování hodnoty a nikoli jako měna.15,8, 11,34...atd, jakékoli desetinné číslo vynásobené celým číslem vyhodí příkaz #VALUE! Zkusil jsem formát buňky na číslo a stále stejný výsledek:(

#4 10. 9. 2012 15:20:28

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009

Mrkněte na možnosti - jazyková nastavení - jazyky a zkontrlujte, jaký symbol používáte jako desetinnou tečku.

#5 11. 9. 2012 06:03:37

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Nerozumím čemu říkáte fixování hodnoty. Připadá mi, že si to možná nějak pletete s deklaracemi. V Calcu se dolar používá například takto : =$A$1, nebo =$A1, nebo =A$1, a nebo úplně bez dolaru =A1. Pokud je v odkazu na buňku dolar, pak se jedná o absolutní adresování odkazu. Když je tam jen jeden dolar, tak fixuje jen sloupec, nebo řádek. Když tam jsou dolary dva (=$A$1), tak je fixován řádek i sloupec.
Například součet A1+B1 vypadá s absolutními odkazy takto : =$A$1+$B$1. S buňkou kde je vzorc se dá pak pracovat tak, že ji kopírujete na různá místa a pořád ukazuje na stené buňky. Bez dolaru ukazuje vždy jinam.
Doporučil bych otestovat například vzorcem =TYPE, = ISERR, nebo =ISERROR, =ISNA, =ISNUMBER a podobně. Měl by jste z toho dovodit kde je chyba.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí