Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 7. 9. 2012 00:02:02

Dotherski
Člen
Registrace: 6. 9. 2012
Příspěvků: 1

Uvozovky jako formátování buňky - VYŘEŠENO

zdravím, mám menší problém s calcem. musím pro převod do databáze nastavit formátování buňky tak, aby se mi k textu , co je v buňkách přidaly na začátek a na konec textu uvozovky. zkoušel jsem všechny variace typu """@""" ,variace na  char(34) atd. ale calc mi to prostě nežere ... budu na to muset použít makra ? pokud ano, pomohl by mi někdo makro sestavit ? jen poznamenám, že pro to, aby to ta databáze přelouskala je potřeba, aby byly každé uvozovky jako jeden znak, tzn. takhle " ne po jedné uvozovce jako tady -> ''


Značím jako vyřešené

;o)

Editoval sedlacekdan (16. 9. 2012 18:52:09)

Offline

#2 7. 9. 2012 03:40:56

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Uvozovky jako formátování buňky - VYŘEŠENO

Zadání moc nerozumím. Databáze je poměrně neurčitý pojem. Jako databázi používáme nejčastěji přímo Calc. Zde by formátování tak jak popisujete mělo smysl. Mělo by smyslu také psaní s více uvozovkami, nebo například psaní Char(34) = horní uvozovky. Ale v klasické databázi mi smysl nějak uniká. Tam přece lze nadefinovat textové pole. (Tedy databází je více druhů DB2, Adabas, MySQL, Postgre, nebo jen text - csv a další.) Za databázi je vydáváno často i úložiště - tedy sklad, který nemá s databázovými mechanizmy nic společného. problémem klasické databáze bývá import, nebo hromadná úprava sloupců. Zde právě někde je řešení Vašeho problému? Tedy je to export z Calcu do databáze? Možná lze zvolit místo exportu import. Jde o to, jestli "databázi" definujete v Calcu (z nabídky DATA), nebo jestli uložíte například text (sešit jako CSV) a ten potom načítáte do databáze jako hotovou strukturu tabulky.
V Calcu lze zadefinovat typ pole "textové". Při správné volbě nebude buňka upravována jako výpočet. Problémem mohou být znaky ASCII od CHAR(0) do Char(31) a pak Char(127), Char(129) a ještě asi pět dalších. Ty se při nevhodném řetězení chovají jako viry - a to i v případě, že jde o textové pole.
Vzhledem k tomu, že to píšete do diskuse věnované Calcu soudím, že databáze je definovaná v Calcu. Psaní vzorců s textem se dělá pomocí rovnítka. například : ="text". V takové podobě se to dá nahrát do makra, které jiným způsobem text nenahraje. Podobně se dělají i vzorce složené z textu a načtených údajů v jiných buňkách. Problém je, že i text ="text" v Calcu vypadá jako bez uvozovek, ale je to vzorec, který se dá načíst a například zpětně vložit jako "text" - nyní už bez rovnítka a uvozovek. Na tohle bych doporučil =FORMULA(buňka). Toto vám zapíše skutečný obsah vzorce, a ten stačí zkopírovat a vložit zpět jen jako text, a v buňce zůstane i rovnítko + uvozovky (a jsou vidět).
Mám ale tušení, že to asi nebude právě to, co potřebujete. Uvozovky jsou potřeba zejména ke zpětné konstrukci "vzorce", a pokud je to tak, pak je to zase úplně jiná problematika.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 7. 9. 2012 10:50:17

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Uvozovky jako formátování buňky - VYŘEŠENO

1) Moc nechápu. Pokud soubor exportuješ pro načtení do (možná csv, tak lze při ukládání souboru zvolit obalení textových hodnot uvozovkami.

2) Chyba v calcu (\"@\") by mělo fungovat - nefunguje (LO 3.5.)

Tak jsem si dal novou verzi LO (3.6.1) a formát už funguje

Editoval lp. (8. 9. 2012 16:06:40)

Offline

#4 7. 9. 2012 19:19:47

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Uvozovky jako formátování buňky - VYŘEŠENO

Skúste nastaviť formát na \"@\" (bez zátvoriek). V LibreOffice to funguje ako na číslo tak aj na text


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

Zápatí