Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 1. 2012 09:51:16

gucky
Člen
Registrace: 18. 4. 2008
Příspěvků: 138

diakritika mezi Writerem a Calcem VYŘEŠENO

Pánové, co mám nastaveno špatně?
Zkopíruju z Writeru text
ěščřžýáíé
vložím do Calcu a vidím
ìšèøžýáíé

Používám LibreOffice 3.4.2 OOO340m1 (Build:203)
Win XP i Win7

Dík
gucky

Editoval gucky (2. 3. 2012 07:58:16)

Offline

#2 18. 1. 2012 09:36:04

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: diakritika mezi Writerem a Calcem VYŘEŠENO

A třeba do notepadu se to překopíruje dobře?
A co Vložit jinak -> Neformátovaný text?
Máte v Calcu font, který podporuje češtinu? I když tohle vypadá na "mišmaš" znakových sad.

Offline

#3 18. 1. 2012 14:06:39

gucky
Člen
Registrace: 18. 4. 2008
Příspěvků: 138

Re: diakritika mezi Writerem a Calcem VYŘEŠENO

Takže:
- do notepadu se to překopíruje správně
- vložit jako neformátovaný text POMOHLO.

Leč nerozumím tomu. Writer i Calc jsem "vytáhl z jednoho pytle". Překvapuje mne, že kopírování mezi produkty jednoho balíku není easy. Ještě jedna zajímavost. Pokud zkopíruju kousek textu ve Writeru (je jedno jestli s diakritikou či bez) a vložím jej do buňky Calcu, výsledkem je, že se na listě Calcu objeví objekt, něco jako obrázek, se zkopírovaným textem. Text není uložený v buňce. Proto pokud chci mít text v buňce, vkládám až po dvojkliku na buňku (jako po F2).

Co se týká diakritiky, jak tak píšu odpověď, eště to zkouším, a ejhle: ve Writeru mám font Times New Roman a v Calcu Ariel. Pak po zkopírování vzniká mishmash. Pokud text ve Writeru přeformátuju na Ariel a vložím do Calcu, české znaky jsou košer.

V Calcu používám Ariel záměrně, protože patkové písmo snižuje čitelnost se snižováním velikosti fontu. Ve Writeru používám fonty jakékoliv, co mi padne do oka. Nerad bych se nutil kvůli občasnému kopírování mezi odt a ods psát všechny texty v Arielu.

Takže závěrečný dotaz: je to problém LibreOffice nebo vidlí nebo fontů? Fonty Ariel a Times New Roman byly určitě součástí prvotní instalace Win, určitě jsem je nepřiinstalovával. V práci mám Windows XP, ver 2002, doma Win7. V obou je stejný "problém".

Offline

#4 18. 1. 2012 22:38:27

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: diakritika mezi Writerem a Calcem VYŘEŠENO

gucky napsal(a)

Leč nerozumím tomu. Writer i Calc jsem "vytáhl z jednoho pytle". Překvapuje mne, že kopírování mezi produkty jednoho balíku není easy. Ještě jedna zajímavost. Pokud zkopíruju kousek textu ve Writeru (je jedno jestli s diakritikou či bez) a vložím jej do buňky Calcu, výsledkem je, že se na listě Calcu objeví objekt, něco jako obrázek, se zkopírovaným textem. Text není uložený v buňce.

Žádné divy, ve schránce jsou data z jiné aplikace a proto se vloží jako OLE objekt odpovídajícího typu (stejného výsledku dosáhnete v Calcu přes menu Vložit->Objekt->OLE Objekt->Textový dokument)


gucky napsal(a)

Takže závěrečný dotaz: je to problém LibreOffice nebo vidlí nebo fontů? Fonty Ariel a Times New Roman byly určitě součástí prvotní instalace Win, určitě jsem je nepřiinstalovával. V práci mám Windows XP, ver 2002, doma Win7. V obou je stejný "problém".

Těžko říct, já když dám v Linuxu (Mandriva 2010.1) s LibreOffice 3.3.3 ve Writeru CRTL+C a následně v Calcu CTRL+V, tak se text vloží jako OLE objekt ve stejném fontu a se správnou diaktirikou. Míst, kde může být problém, je - jak píšete - řada: typ a verze OS, fonty, verze LO a kdo víc co ještě na to může mít vliv.

Editoval hanus (18. 1. 2012 22:39:28)

Offline

Zápatí