Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 8. 2023 17:13:36

kpr
Člen
Registrace: 3. 6. 2014
Příspěvků: 10

LibreOffice Writer – Zobrazení hlavního menu - VYŘEŠENO

Jednoho krásného dne mi v LO Writeru zmizelo hlavní menu. Kdykoliv se pokouším o jeho obnovení – zobrazení, vždy jsem odkazován na některou z jeho položek, a to jak si snadno domyslíte, mi ale vůbec k ničemu nepomáhá. Netušíte? Pravděpodobně je zapotřebí udělat jediný klik, ale vědět který. To jest oč tu běží!

Co považuji za hlavní menu? To je toto:

Soubor, Úpravy, Zobrazit, Vložit, Formát, Styly, Formulář, Tabulka, Nástroje, Okno, Nápověda

Editoval kpr (6. 9. 2023 21:48:22)

Offline

#2 23. 8. 2023 18:36:01

kamowski
Člen
Registrace: 29. 3. 2013
Příspěvků: 44

Re: LibreOffice Writer – Zobrazení hlavního menu - VYŘEŠENO

hm, ošemetná záležitosť a nenašiel som to "správne" riešenie ale také "kladivo na čarodejnice" by som vedel,
v linuxe:
/home/USER/.config/libreoffice - celý priečinok vymazať a nastaviť si to odznova

vo win: netuším, kde to je, niekto iste napovie

Offline

#3 1. 9. 2023 00:17:23

kpr
Člen
Registrace: 3. 6. 2014
Příspěvků: 10

Re: LibreOffice Writer – Zobrazení hlavního menu - VYŘEŠENO

Díky! Zatím jsem zkoušel přejmenovávat, a skladba adresářů je u mne trošku složitější. Zatím jsem udělal jen první kroky, přejmenovávám, a je to určitě ta správná cesta. Pokud ani při x-tém pokusu neuspěji, tak to celé zkusím odinstalovat a následně instalovat znovu. O postupu a výsledku se zde podělím.

Offline

#4 1. 9. 2023 09:23:09

kpr
Člen
Registrace: 3. 6. 2014
Příspěvků: 10

Re: LibreOffice Writer – Zobrazení hlavního menu - VYŘEŠENO

Tak bohužel, ani přejmenování, ani celková reinstalace nepomohly. Budu to samozřejmě zkoušet dál.

Offline

#5 1. 9. 2023 10:10:04

Netwalker
Člen
Registrace: 20. 10. 2015
Příspěvků: 56

Re: LibreOffice Writer – Zobrazení hlavního menu - VYŘEŠENO

Hlavní menu se ztratí při používání karet, předpokládám. I tak by mělo fungovat vyvolání menu Zobrazit pomocí stisku Levý Alt + Z (pro českou verzi). V rozbalené nabídce je položka zobrazit Hlavní menu? V menu Zobrazit položka Uživatelské rozhraní si vybereš zda chceš zobrazit standardní nabídku nebo karty.

Editoval Netwalker (1. 9. 2023 10:13:42)

Offline

#6 1. 9. 2023 21:32:51

kamowski
Člen
Registrace: 29. 3. 2013
Příspěvků: 44

Re: LibreOffice Writer – Zobrazení hlavního menu - VYŘEŠENO

raz vidieť je lepšie, ako sto krát počuť
vieš sem dať snímku obrazovky, ako to u teba vyzerá?

Offline

#7 6. 9. 2023 21:47:07

kpr
Člen
Registrace: 3. 6. 2014
Příspěvků: 10

Re: LibreOffice Writer – Zobrazení hlavního menu - VYŘEŠENO

Snímek obrazovky se mi vložit nepodařilo. (Viz citace ...
Wiki už nefunguje roky. Ke konci už fungovala pouze jako úložiště a už ani to ne. Screeny dáván přes uložto, nebo jiný podobný portál. Redakce má jen minimální prostředky a téměř vše udržují pouze nadšenci ...)
Jinak po postupném uplatnění všech možných kroků, samozřejmě včetně zde doporučovaných se zčista jasna menu objevilo.
Bohužel nejsem schopen být užitečný, a uvést sem který z těch kroků mi vlastně nejvíce pomohl.
Objevení menu jsem zaregistroval až několik dnů, dokonce snad až týden po tom, co jsem se problému několik hodin cele věnoval.
Každopádně VŠEM zúčastněným moc,moc děkuji !!!

Offline

Zápatí