Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 11. 2020 14:36:30

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 276

Doplněk TypoJTB

Doplněk TypoJTB je možné stáhnout z http://macrojtb.hys.cz/typoJTB.html


Některé věci ohledně něj byly probírané hlavně pod článkem https://www.openoffice.cz/stahnout/dopl … b?id=10133 ale fórum je lepší místo, proto toto vlákno.@ PeterK: Plnou lokalizaci do slovenštiny by mělo být možné udělat na této verzi:
https://uloz.to/file/bdoRYyz6vBmK/typojtbv162-zip


Je tam přidán modul _l10n (to si naklikáte v Basic editoru) a v něm je řádek case "sk" a pod ním 157 řádků pro sk lokalizaci, zatím jsou tedy v češtině. Bacha ať zachováte počet mezer co tam občas jsou "divně" či jiné znaky. Přeložit tohle je jeden krok.


Druhý krok je že byste musel přeložit údaje v dialogových oknech, těch je 5 (D_hnah, D_sirka atd.). V Basic editoru si dáte Zobrazit/ Nástrojové lišty/ Jazyk a pak začíná klikačka a přepisovačka. Vyberete v liště jazyků Slovenštinu a pak musíte kliknout na každý element a v příslušném okýnku mu přepsat nápis do slovenštiny - v zipu jsou dva png obrázky s příkladem kde je co :-). Když přepisuji ty hodnoty tak namísto Enter po přepisu mačkám Tab, někdy tam Enter neaktualizuje to přepsané. Ikonou Uložit to uložíte. 


No a pak se musíte v nějakym správci souborů proklikat v uživatelském profilu Libre do adresáře doplňku TypoJTB (popsáno v dlouhém příspěvku pod výše odkazoným článkem, bude to nějaký adresář luDivnýZnaky.tmp_), v tom je podadresář třeba TypoJTB-v1.6.2.oxt (pokud jste to naistaloval z toho zipu) a v něm je to co se nainstalovalo z oxt souboru. Takže soubory z podadresáře typoJTB nahradíte ty ve svém .oxt a budete mít aktualizováno oxt :-). Přeinstalujte a pak by to chtělo pořádně otestovat jestli to nebude někde dělat chyby.


Jinak verze doplňku je v .oxt v souboru description.xml.

Editoval kamlan (19. 11. 2020 14:39:34)

Offline

#2 22. 11. 2020 23:02:49

Beero
Člen
Registrace: 22. 11. 2020
Příspěvků: 2

Re: Doplněk TypoJTB

Se omlouvám že vstupuji do diskuze, jsem se čerstvě registroval a nenašel jsem způsob jak založit diskuzi, pouze jsem se dostal sem, vypadá to jako aktivní diskuze, poprosil bych jestli je možné mi nějak sdělit jak založit diskuzi a případně se zeptám na doplněk poznámkový blok, kliknul jsem na stáhni, ale nic tam není, nevíte náhodou zda je tento doplněk někde ke stažení. Ještě jednou se omlouvám že jsem sem vpadnul a děkuji za radu.

Offline

Zápatí