Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 7. 2019 00:14:35

psykkoman
Člen
Registrace: 11. 7. 2019
Příspěvků: 2

Automatické převedení desetinného čísla na datum při vkládání

Zdravím.

Mám ten problém, že když vkládám tabulku z externího zdroje(napr. webové stránky) do OpenOffice Calcu, všechna desetinná čísla se automaticky převádějí na datum. Nenašel jsem způsob, jak změnit formát tak, aby byl zachován číselný a přitom tam bylo to číslo, které chci.

Děkuji za tipy.

Offline

#2 11. 7. 2019 06:01:50

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Automatické převedení desetinného čísla na datum při vkládání

psykkoman napsal(a)

... když vkládám tabulku z externího zdroje(napr. webové stránky) do OpenOffice Calcu, všechna desetinná čísla se automaticky převádějí na datum....

     Jenom pro úplnost : V LibreOffice se takové vkládání provádí pomocí volby LIST > ODKAZ NA EXTERNÍ DATA > objeví se tabulka "Externí data" do které se vloží URL zdroje. Následně se musí entrovat a potom vyskočí tabulka "Možnosti importu" s volbou VOLBA JAZYKA pro import a také MOŽNOSTI > DETEKOVAT SPECIÁLNÍ ČÍSLA. Zde byste měl otestovat varianty.


     V Apache OpenOffice je volba následující VLOŽIT > ODKAZ NA EXTERNÍ DATA. Zde se objeví podobný dialog jako v Libre Office. Ten však nemá možnost "detekce speciálních čísel".
     Právě proto se domnívám, že asi používáte Apache OpenOffice - což není z Vašeho příspěvku úplně zřejmé. Za OpenOffice Calc je možné považovat jak Libre Office, tak Apache OpenOffice. OpenOffice Calc je totiž název původního rodičovského Calcu pro Libre i Apache.


     Pokud by se Vám to nepodařilo, dejte sem odkaz který načítáte - pokusíme se někam dostat pomocí formátování. Popisovaný problém může mít vadu v importním filtru, nebo také v tom, že buňky jsou předem naformátované na formát "Datum" dík "vlastní inteligenci" Calcu - což se objevovalo asi tak před 5-ti lety dost často.


PS:
     Pokuste se vybrat všechny importované buňky přeformátovat pomocí volby FORMÁT > FORMÁT BUŇKY > karta ČÍSLA > a zadat "Vše", nebo "čísla".

Editoval neutr (11. 7. 2019 06:09:41)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 11. 7. 2019 09:29:02

psykkoman
Člen
Registrace: 11. 7. 2019
Příspěvků: 2

Re: Automatické převedení desetinného čísla na datum při vkládání

Omlouvám se za nejasnost. Mám OpenOffice, stáhnutý před 3 lety. Tohle se mi s ním nestalo poprvé.

Vyzkoušel jsem vaše doporučení uvedené v PS, sice se to převedlo na čísla, ale úplně jiná než ta původně vložená. Odkaz přímo na stránku zaslat nemůžu, protože jde o herní fórum přístupné pouze pro registrované uživatele, ale tady je odkaz na screenshot https://snag.gy/TkLIhi.jpg Pokoušel jsem se to vkládat normálně pomocí Ctrl+C a Ctrl+V.

Offline

#4 11. 7. 2019 10:15:26

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Automatické převedení desetinného čísla na datum při vkládání

Jasně : Zdrojová čísla jsou s tečkou - anglická notace. Tenhle problém bych doporučil řešit tak že vložíte jinak pomocí hlavního menu, nebo kontextového menu pod pravým myšítkem. Vložíte jako NEFORMÁTOVANÝ TEXT. Tím by měly zůstat tabulky tak jak je vidět na screenu.
     Další postup bych doporučil podobně jako v případě příspěvek #6 Je tam script který umí převod pro jediný sloupec, konkrétně poslední.
     Takže možnost je vsunout mezi každé dva sloupce kopírované tabulky prázdný sloupec a pak použít na každý sloupec původními čísly tu funkci. Pokud by takových tabulek bylo mnoho muselo by se to přizpůsobit. Jde například o to, kolik sloupců tabulka obsahuje.


     Otestujte a písněte zda to stačí, nebo jak upravit.

Editoval neutr (11. 7. 2019 10:17:13)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí